Wpis z mikrobloga

@wuut: kup i zaladuj karte oyster. dziennie wyjdzie cie z L10. sprawdz jakies bilety np na tydzien bo mozliwe ze wyjdzie cie taniej.

aha doczytalem ze jestes na weekend. to zaladuj ta akerte 15-20 funtow i powinno styknac, nie wiem ile bedziesz jezdzil.
Można też przyoszczędzić na transporcie lotnisko - Londyn - lotnisko jadąc pociągiem. Sprawdź bilet Open return poza godzinami szczytu. Zazwyczaj wychodzi tylko odrobinę drożej niż bilet w jedną stronę, a pozwala na przejazd w drugą stronę tej samej trasy w przeciągu miesiąca.
@matiit: porównując do mojego walijskiego zadupia, gdzie za funta jest single fare, to jest bardzo drogie :D

@seelk: @siabadabada: tak właśnie myślałem o tej karcie Oyster, bo inną opcją jest jeszcze Contactless Debit Card, ale Barclays dał mi normalną :/ jedna karta na dwie osoby będzie okej, czy trzeba mieć dwie? poruszać się będziemy głównie autobusami, łącznie będzie to może sześć razy (hotel -> centrum, centrum -> hotel). są
@Bandian: no to rzeczywiście nie jest źle, tylko teraz ponawiam pytanie, czy druga osoba musi też mieć tą kartę, czy jedna wystarczy? ten limit to jest to Daily Cap?
@wuut: za oysterkę zwrot kasy masz na kartę, a nie do ręki (przynajmniej u mnie to była jedyna opcja). Warto pamiętać jeśli masz sztywno ograniczony budżet, bo kasa będzie dopiero po kilku dniach.