Wpis z mikrobloga

#bielskobiala #bielsko

Rozważam przeprowadzkę do Bielska-Białej. Podoba mi się to miasto i bliskość Beskidów. Czy może mi ktoś z mieszkańców opowiedzieć nieco więcej? Dobrze się tam mieszka? Jest bezpiecznie? Czy koszty życia są wysokie? Jaka sytuacja na rynku pracy (projektowanie graficzne/web design)?
  • 11
  • Odpowiedz
@Ned: Mieszkania są niedrogie (do 1000 zł spokojnie wynajmiesz i to nie kawalerkę), praca w Twojej branży chyba jest wszędzie. Problem stanowi komunikacja miejska - mało autobusów, warto mieć samochód. Ceny takie jak wszędzie. Miasto moim zdaniem bezpieczne, choć w centrum pełno sebixów ze względu na mieszkania socjalne w okolicach rynku. Przyznam szczerze, że mimo to nie boję się wracać sama wieczorem do domu pieszo (tak, nie ma autobusów już po
  • Odpowiedz
@Ned: Jedyny minus to taki, ze światła nie są ze sobą zsynchronizowane, oraz to że autobusy po 23 nie jeżdżą, no moze jeden czy 2 w konkretne osiedla. Ogólnie jest bardzo fajnie, raczej znajdziesz tutaj coś czego szukasz :D
  • Odpowiedz
@Ned: Zajefajne miasto do zycia. Zawsze masz co robic latem spacer po górach wypad na żagle na wyciągnięcie ręki a zimą stoków do pozjeżdżania trudno zliczyć w okolicy. Co do centrum to się zgodzę ze brak komunikacji po 23 ale bez przesady nie jest to tak wielkie miasto żeby sie go na nogach przejść nie dalo. Z sebixami to jest tak ze jak nie szukasz i nie pchasz sie w ciemne
  • Odpowiedz
Też się właśnie tam przeprowadzam, ostatnio rozwinęło się parę firm i nawet mam niezłą robotę jako programista :) Oferty są, ale to nie jest duże miasto i trzeba sobie wziąć większe "okienko" na poszukanie (jakieś 3 mce.)
  • Odpowiedz