Wpis z mikrobloga

@Hiera: i później połowa z nich wbija się do bramki "paszporty szengen" mówiąc że nie wiedzieli żę tu nie mogą.

Życie to je walka, przetrwają najtwardsi
  • Odpowiedz
@Hiera: Hahah skąd znam te obrazki... Często pokonując pieszo przejście mam niespotykaną satysfakcję, ze mogę przejść bramką UE a nie stać z tą śmierdzącą i chamką hołota.
  • Odpowiedz
@czerkies: Nie.

Pierwsze primo- nie palę, drugie primo- jadąc daleko, daleko na wschód (tam, gdzie ty jeździsz palcem po mapie, poruszam się transportem kombinowanym, aby ludzie których przeważnie zabieram poznali prawdziwe warunki życia na Ua tak bardzo odległe od oficjalnych obrazków z TV i gazet umiejscawiających Ukrainę w XXI wieku.

Zawsze po powrocie wszyscy zaczynają doceniać zaawansowanie cywilizacyjne, kulturowe, gospodarcze i społeczne w naszym Kraju, mimo, że i tak twierdzę, że
  • Odpowiedz
@MagicznyBartek: Filmik zatytuowany jest Bieg Ukraińców do Europy. Natomiast tak wygląda na tym przejściu co dzień. Kilka set ludzi tam się rano stawia i przechodzą granicę, wracają. Polscy celnicy żmudnie ich przeszukują przez co robią się takie kolejki. Raz otwierają jedną bramkę, raz drugą, a ludzie biegną. Inaczej będą stali jeszcze godzinę.
  • Odpowiedz
@Hiera: Wyobrażasz sobie co by było, gdyby nie obszukiwali tej stonki? Przypomina mi się pewien obrazek- w ogrodzonym metalowym parkanem zwieńczonym drutem kolczastym korytarzu rodem z Auschwitz matka i dwójka dzieci- około 6 i 3 lata. Mamusia troskliwie oklejająca swą dziatwę paczkami z fajek... Dzieci nie kontrolują...
  • Odpowiedz
@elcolonello: Dokładnie. 2 miesiące temu z tego skorzystałem w Medyce, z tym, że... nieco późno. Tłok był taki, że nie zauważyłem napisu "EU" i stałem z 30 min. z nimi :D A byłem pierwszy raz, więc niezorientowany. Wyglądało to tak jak tutaj albo gorzej :-) A czy mówiąc "transport kombinowany" masz na myśli zdezelowaną Ładę jako taxi? Przerabiało się :P
  • Odpowiedz