Wpis z mikrobloga

@janusz1953: Jak zaczynasz to moze lepszym wyborem byłby intuos manga? te 1024 poziomów nacisku to bardziej niuanse, faktycznie fajne jest czytanie kątów piórka jak i faktura powierzchni (poza tym rozne wklady do piorka).

Niemniej jak sie startuje to są to szczegolny.

Poza tym okręgiem to z przycisków nie korzystam, tak samo jak z multi toucha podczas samego rysowania, niektorzy nawet calkowicie zapominaja o nim. Klawiatura jest o wiele wygodniejsza.

Jak nie
@janusz1953: Mam do sprzedania nowego Intuos Pro M + Adobe Creative Cloud Photography (Adobe Photoshop CC + Lightroom na komputerze i urządzeniu mobilnym) warte 400zł gratis. ;)

Jakbyś był zainteresowany to PW.
miałem jakiegoś nołnejma ale za cholerę nie potrafiłem ogarnąć rysowania na tablecie i patrzenia na monitor.. np. zrobić kwadrat i narysować kropkę idealnie na środku... no nie dało rady - nigdy nie wiedziałem gdzie jestem... czy w wacomie jest to jakoś lepiej rozwiązane? jakiś czujnik w długopisie który ustawia nam kursor za nim dotkniemy tabletu?
@crejzus: tablet "wyczuwa" rysik gdy ten nie styka sie z powierzchnia tabletu a jest troche nad, mozna wiec sterowac kursorem bez efektu naciskania- tak jak myszka, wcisniecie LPM odpowiada zetknieciu piorka z tabletem