Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich serdecznie, stoje przed pewnym dylematem życiowym.

Bardzo interesuje sie informatyką, od młodych lat zajmuje sie komputerami, mam o tym pojęcie większe niż standardowy kowalski, innymi słowy wiem co i jak i z czym się je.

Uczęszczam do liceum o profilu humanistycznym, jestem w klasie 3, a w najbliższym roku czekają mnie matury i tutaj jest moje pytanie.

Czy jest sens myśleć o przystępowaniu do matury roz. z informatyki? Aktualnie uczę się programowania w C, od kilku lat używam różnych dystrybucji linuxa, mam pewne pojęcie o sieciach komputerowych i tym jak komputer działa, chcę iść na studia o kierunku informatyka aby uczyć się tworzenia kodu do programów, gier itp.

Moje umiejętności logicznego rozwiązywania problemów stawiam na dość wysokim poziomie ale jeśli chodzi o matematyke... to nie oszukujac sie jest średnio. Mam dość praktyczne podejście do życia więc od gimnazjum nie lubiłem matematyki i nie przykładałem do niej zbytniej uwagi, mówiąc inaczej olewałem ją, bo nie wiedziałem do czego może mi się przydać. Teraz po niejakim "oświeceniu" wiem co chciałbym w życiu robić ale czy nie jest za późno? Czy będąc w liceum humanistycznym jestem w stanie przygotować się samodzielnie do matury z informatyki i czy zmiana nastawienia do matematyki w 3 klasie liceum nie jest zbyt późna? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

#informatyka #komputery #programowanie #it #matura
  • 29
@ZjemCiKumpla Kiedy jest się młodym ma się różne pomysły na życie, a raczej nie ma się żadnego. Nie poszedłem, bo nie wiedziałem co chcę robić.

@palec_wielblada Przeglądałem materiały z CKE odnośnie najbliższej matury. przykładowe pytania i zadania. Jeśli chodzi o zamknięte nie jest tak źle, choć wymaga to jeszcze nauki, nie wiem wszystkiego. Dodatkowo jeśli chodzi o programowanie to brak mi praktycznego doświadczenia i znajomości podstawowych algorytmów. Dlatego chce wiedzieć czy ten
@willu: stary, matura z informatyki nic nie da nq żadnej sensownej uczelni. Matma to podstawa, takze na studiach. Jesli w klasie humanistycznej z podstawową matma masz średnio to na studiach nie wyjdziesz poza pierwszy semestr. Chyba ze masakrycznie zepniesz poslady i zaczniesz #!$%@? by zdać na maturze zamiast głupiej informatyki rozszerzoną matme i jeśli chciałbyś pójść na uczelnie technicza to warto też kuc fizyke.
@willu: możesz przystąpić do matury, co ci szkodzi. ja byłem w klasie językowej i technologię informacyjną miałem w 1 i 2 klasie tylko, a inf roz napisałem na 66% wiem #!$%@?, ale przygotowywałem się tylko kilka tygodni.
@willu: Przyznam szczerze, że trochę późno się obudziłeś. Zamiast chodzić na jakieś kółka informatycznie, albo coś... W tym momencie pozostało Ci chyba tylko poproszenie o pomoc nauczyciela od informatyki, albo poszukanie korepetytora.
Moje umiejętności logicznego rozwiązywania problemów stawiam na dość wysokim poziomie ale jeśli chodzi o matematyke... to nie oszukujac sie jest średnio.


@willu: to tak sie da?

Teraz po niejakim "oświeceniu" wiem co chciałbym w życiu robić ale czy nie jest za późno?


@willu: to juz koniec nic juz sie nie da zrobic, zmatrnowales sobie zycie

@thewickerman88 Niestety matematyka jest dla mnie trudna, ze względu na przyzwyczajenie do nie-uczenia się tego właśnie przedmiotu. Boję się matemtyki rozszerzonej. Mógłbym wziąć korepetycje i pouczyć się ale wolałbym podejść tylko do podstawowej. Czy z podstawową matematyką rozszerzonym j.angielskim i ew. roz j.polskim. Mam jakiekolwiek szanse na studia informatyczne?
@willu: Ziomek nigdy nie jest za późno. Jednak nie przeceniałbym aż tak swoich umiejętności. Na studiach zderzysz się z takim ogromem wiedzy, że poczujesz się jak gówniak z tą całą swoją wiedzą :D

Przeglądaj mature z infy, zobacz czy cokolwiek umiesz. Wyciągnij wnioski i albo brnij w to dalej, albo zostaw i przyłóż się do majcy rozszerzonej.

Ja na studia polazłem z marną wiedzą o matematyce i teraz spijam piwo -
@willu: Szczerze? Matura z informatyki jest łatwa, wystarczy zapamiętać jak działa kilkanaście algorytmów i tyle. Ale po co? Na większości uczelni i tak najbardziej liczy się matematyka i fizyka. Jeśli chcesz i tak napisać tę maturę to wpisz sobie w google algorytmy do matury z informatyki i tyle.