Wpis z mikrobloga

Dobra kuce, jestescie przekonani że nie przegralbyscie z PSL w uczciwych wyborach bo macie lepszych kandydatów. No to czytajcie jak to wyglada w terenie. Długie ale polecam bo warto czasem spojrzeć na sytuacje bez tego maskujacego wlasna nieudolnosc krzyczenia o fałszerstwie.

Ostatnie wybory potwierdizły że KNP moze liczyc na około 500 tys głów ( te z przed miesicey i obecne) . No to nawet ochotniczych strażaków mocno zwiazanych z PSL poprzez Pawlaka prezesa ZOSP jest więcej.

Oczwiscie nie wszyscy głosuja na PSL ale jednak wielu tak. Pamietam jak komendant sam na remizie przez lata wieszał plakaty wyborcze Pawlaka i Kalinowskiego. Pod koniec roku tradycja było chodzenie strażaków po domach i sprzedawanie strażackich kalendarzy. Wtedy szła też agitka. (Nie radze tego kopiowac bo jesli ktos nie jest znany i darzony zaufaniem to potraktowany bedzie jako domokrążca.)

PSL w mniejszych miejscowosciach to poteżna organizacja ktora zajmuje sie nie tylko polityka ale sportem, kultura, lokalna rozrywka i rzeczami o których pewnie nie mam pojecia. To struktura ktora dizała i pokazuje sie ludziom z pozytywnej strony. Na wsiach tylko Kościół jest mocniejszy.

Tymczasem sprawdzam kogo wystawił KNP w na radnego powiatowego w 100 tys okregu. Już w czołowce listy jakis 18 latek. Mysle sobie młody ale moze zdolny poszukam jak sie reklamuje na lokalnej stornie KNP na pewno cos jest w koncu jak dali na gore listy to pewnie jakas lokomotywa. Moze jakis mistrz szachowy albo wygral olimpiade matematyczna czy coś w tym stylu.

A gdzie tam - na lokalnej stronie żadnej reklamy i zachety nie ma. Jedyne co znalalzem to facebook kandydata gdzie widoczne były jakies dziwne obrazki. I to jest gosc z czoła listy kandydatow KNP na radnego do powiatu (nie myslcie ze zwyklym radnym w Pcimiu Dolnym).

Naprawde myslicie że ludzie wybiorą kogos takiego majac do wyboru lokalnego Waldemara który załatwił juz prace w nadlesnictwie kilkunastu osobom. Oczywiscie zapowiedział że w ramach wdziecznosci maja glosowac tak i tak i zachecac bliskich. I tak ida wraz z partnerkami, rodzicami i babciami ktore jeszcze zahcecaja na glosowanie na Waldka z PSL bo on załtwił robote ich kochanemu Jacusiowi dzięki czemu babcia ma swojego wnuczusia na miejscu.

To Waldek z PSL skutecznie lobbował aby w szpitalu powiatowym pare setek pielegniarek otrzymalo podwyżki.

To Waldek załatwił wreszcie remont drogi dzieki ktorej 12 rodzin może wreszcie dojechac do pracy bez taplania sie w blocie przez 1.5 kilometra.

To nie kto inny jak Waldek obiecał remont szkoły i budowe boiska i prosze tuż przed wyborami zostało to spełnione ( rzecz charakterystyczna wiele dużych inwestycji jest oddawana w roku wyborczym aby głosujeci mieli je świeżo w pamieci).

I moglbym tu wiecej pisac ale Wy drogie kuce i tak uważacie że wybory sa sfałszowane bo przecież wyborcy na pewno wola zaglosowac na 18 letniego anonimowego kuca wcisnietego na liste na siłe niż na osoby ktore w opinii lokalnej spolecznosci już coś dla niej zrobiły. Albo kandydatke KNP o ktorej mozna powiedziec tylko tyle ze na fejsie łapie sie na aplikacje wyludzajce dane. No super kandydatka kuhwy. Zaznaczam to jest gora listy gdzie sie z reguły wystawia intelektualna smietanke komitetu.

Ile jest jeszcze okregow gdzie byle kogo wrzucano na górę listy? Kampanie oparliście na:

- tradycyjnej gadce krula

- sprytnej zagrywce z ujawnieniem nagrań z pijanym Wiplerem tuż przed wyborami ( tak wiem to nie wy ;)

- eksponowaniu rudej ktora wrzucała takie fotki na ktorych skąpo ubrana siedzi w takiej pozie gzie oczywistym jest że kazdy patrzy na jej krocze

To kampania jak do wyborów centralnych a wsparcie w terenie? Nawet jak byl jakis pseudo plakat na stornie jakiegos lokalnego KNP to nie było niczego na temat programu i osiagniec kandydata. Nawet widziałem jak ludzie o to pytali - nikt nie raczył odpowiedziec.

Po prostu mysleliscie ze Korwin Wam załatwi glosy nawet jak na listy wyborcze wystawicie manekiny albo meble z Ikei .

Spójrzcie prawdzie w oczy nie macie kadr w terenie. Do Sejmu wystawić ludzie też jest problem dlatego wbrew zapowiedziom na gwałt szukacie posłów ktorych mozna przekabacic bo nie macie ludzi z dorobkiem do wypełnienia list.

Poza tym różnice w postrzeganiu PSL i KNP przez wielu zwykłych ludzi na prowincji macie zawarta na tym obrazku. Nie przypominam sobie zeby ktos pod szyldem PSL obrazał innych z powodu roznic w pogladach. A kuce z avatarami KNP to robia na różnych portalach i do tego przeprowadzaja zorganizowane spam ataki. Dziwicie sie ze stateczny obywatel nie traktuje Was poważnie?

A tyle osob już pisało że to spamowanie chocby na Wykopie ma grancie po przekroczeniu ktorych osiagacie skutek odwrotny od zamierzonego. No ale Wy wiecie lepiej.

#knp #4konserwy #wybory #neuropa #polityka
szurszur - Dobra kuce, jestescie przekonani że nie przegralbyscie z PSL w uczciwych w...

źródło: comment_lRnawllno9wb4sIMUUeeax9mwcYGD3lT.jpg

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
@BGJ84: Jeszcze zapomnialem napisac ze frekwencja na prowincji osiagala niekiedy nawet 60% a w miastach było w okolicach 40%. No i to że PSL cały czas rozbudowuje swoje loklane struktury bo to wlasnie oni sa partia bedaca u władzy najdłuzej po 89 roku (jako dwukrotny kolicjant SLD i tyle samo PO) i za poparcie w Sejmie dostaja od głownej partii rzadzacej dużo swobody w terenie.
  • Odpowiedz
@szurszur: jest dokładnie tak jak piszesz. Kuce myślą, że zagłosuję w wyborach do powiatu na stuleja w muszce (no niesamowity indywidualista XD) zamiast na sprawdzonych ludzi, których znam. Albo w wyborach do sejmiku będę głosował na studentkę ze stolicy województwa, która pewnie będzie miała #!$%@? na mój region, zamiast zagłosować na człowieka z mojego miasta, który już sporo zrobił dla mojej miejscowości. Trzeba być debilem, żeby w wyborach samorządowych wybierać
  • Odpowiedz
Ja widzialem a wczoraj w TVP Info gosc w bialej czapeczce z logiem KNP mowił o 400 czy 500 tysiecy ukradzionych glosow.


@szurszur: dasz jakiś link? chciałbym typa obśmiać
  • Odpowiedz
@RPG-7: Ogladlaem to wczoraj nazywo w tv nie mam pojecia czy TVP info udostpenia swoje mateirlay w siecie. Nie iwem czy nie puscili tez tego w wiaodmosciach bo widzilaem go kilka razy.
  • Odpowiedz
Czy ktokolwiek mówi, że wygralibyśmy? Bo ja np wątpię, uważam nawet, że nie, ale ich wynik nie może być tak duży. Nie wytłumaczysz mi, że przez pół roku poparcie w bodajże Gdyni wzrosło im o 1250%, a 444% w całym kraju i to jest normalne.
  • Odpowiedz
Najlepsze jest to, że kuce nie zdają sobie sprawy, że przegrały najważniejsze wybory.

To właśnie w tych wyborach można dostać kilkaset mandatów, kilkuset młodych polityków mogłoby zdobyć doświadczenie i wiedzę.

A tak to znowu startują od zera, doły tracą nadzieje na cokolwiek, bo przecież do Sejmu nie dostaną się.
  • Odpowiedz
Najlepsze jest to, że kuce nie zdają sobie sprawy, że przegrały najważniejsze wybory.


@DanielPlainview: nie powiedziałbym, samorządy są tylko dla stołków, najważniejsze są wybory parlamentarne, jak nie będzie 5% to wyczuwam rozpad kanapy
  • Odpowiedz
Nie wytłumaczysz mi że przez pół roku poparcie w bodajże Gdyni wzrosło im o 1250%, a 444% w całym kraju i to jest normalne.


@feranos: Jednak spróbuję popracie w Gdyni to w dużej mierze zasługa janusza Kupcewicza kiedys legendy reprezentacji i Arki Gdynia. Chyba nascie czy nawet wiecej tysiecy glowow zebral w miescie.

To właśnie w tych wyborach można dostać kilkaset mandatów, kilkuset młodych polityków mogłoby zdobyć doświadczenie i wiedzę.
  • Odpowiedz
@szurszur: Jakie wsparcie cumplu? Na wiosce u mnie psl to może oranizować popijawy dla kgw i osp(z pieniędzy tych drugich, ale zawsze kilka litrów przywiozą). Najpierw msza w kościele a potem do remizy, #!$%@?ą się na amen tak że ksiądz mszy dwa dni nie odprawia. Imprezują co miesiąc, dwa większości to pasuje, ale inwestycji żadnych ja tutaj nie widzę.
  • Odpowiedz
@szurszur: Co do słabych struktur i 18 latków jako 1 na listach to masz rację. Jeszcze musi minąć trochę czasu i bez doświadczonych życiem i obytych z politykom ludzi będą mieli ciężko.

Co do samych wyborów to największy sprzeciw budzi po prostu burdel.

@dzban_owocowy: Dlatego
  • Odpowiedz
@szurszur: pieprzenie już na początku drugiego akapitu, więc nie wiem po co miałbym czytać dalej. Samorządowe są specyficzne, a do sejmu KNP na 100% wejdzie (o ile się nie rozsypie wcześniej :D).
  • Odpowiedz
Lokalne struktury KNP miały dobrze skonstruowane programy, a że są to ludzie młodzi i nie są beneficjentami systemu, który daje narzędzia do zdobywania popularności, to chyba nie powinno być żadne zaskoczenie. Rozumiem, że powinni wystawić jakieś bezideowe, ale za to znane gwiazdeczki? Z doświadczenia też wiem, że w różnych komitetach wielu kumatych ludzi wcale nie pchało się na front listy, np. w moim mieście takiej osobie zależało na 6. pozycji, a np.
  • Odpowiedz
Lokalne struktury KNP miały dobrze skonstruowane programy


@MrGrandma: xD

Skonstruowane tak dobrze jak ten program z zablokowaniem prywatyzacji Zielonego rynku czy organizacje miejskiego festiwalu muzycznego w Przemyślu?
  • Odpowiedz