Wpis z mikrobloga

Mirki, kupował ktoś tanie karty microSD z allegro?

coś tego typu:

http://allegro.pl/karta-pamieci-32gb-sd-micro-sdhc-class-10-w-24-h-i4816291243.html

Nie zależy mi na tym żeby była super szybka, będę na niej trzymał muzykę i jakieś mapy na #android, ale zastanawiam sie czy to warte jest cokolwiek, czy lepiej dać dwa razy tyle za http://allegro.pl/karta-adata-micro-sd-32gb-class-10-uhs-1-czytnik-i4739408925.html

#allegro #microsd #cebuladeals #zakupy
  • 23
@Felonious_Gru: No ale niby dają gwarancję... i ludzie wystawiają pozytywne komentarze. Wiem że kiedyś takie wałki były robione nagminnie, ale np. gość od karty którą podlinkowałem ma 99.4 pozytywów, przy 880 transakcjach.
@maniexx: ja kupilem nie polecam mialem dwie po 64gb kupione za ~ 50 60zl pierwsza nie dosc ze byla wolna to jeszcze tracila dane (mialem w telefonie po jakims czasie polowa zdjec była hm uszkodzona czesc zdjecia bylo szare itp) a druga poza malym transferem byla wporzo ale po 4 miesiacach telefon przestał ja widziec i tyle po prostu padla
@maniexx: nawet mi sie nie chcialo jak opisalem ziomkowi moj przypadek stwierdzil ze to niemożliwe sam sprawdzal karty itp zarzucil mi ze telefon zle ja odczytuje albo wkladajac do urządzenia sam ja uszkodzilem
@maniexx: O rany, nie chcę nic mówić, ale te moje dwie były adaty :/ nie bardzo bym je polecił w dodatku one są na ali po 5$ najczesciej i wydaje mi sie ze wszyscy je tam kupuja bo normalnie w sklepie typu media markt saturn ani nawet tesco czy carrefour ich nie ma bo sprawdzałem kiedyś
@maniexx: tak wyglądało uszkodzone zdjęcie i moja pierwsza wiadomość do sprzedającego

'Witam. Chciałbym zapytać na czym polegało "sprawdzenie" karty (w aukcji było napisane, że karta jest sprawdzona) http://allegro.pl/karta-adata-64gb-microsdhc-card-czytnik-microsd-i4078249152.html niestety mimo to pojawił się mały problem. Karta oczywiście działa, ale niestety nie spełnia moich oczekiwań

Po pierwsze transfer - wczoraj kopiując na nią piosenki wyniósł ok 3mb/s a karta jest podobno klasy 10 czyli powinno być ok 10.

To co napisałem bym
liptoneq - @maniexx: tak wyglądało uszkodzone zdjęcie i moja pierwsza wiadomość do sp...

źródło: comment_37mGcVD5SRfpx1im0QJr95fDAhhahP4k.jpg

Pobierz
@liptoneq: "nie wiem jakim cudem ponieważ miniaturki wyglądają dobrze"

miniaturki masz w pamięci podręcznej telefonu. raz wygenerowane prawdopodobnie już na zawsze w niej zostają (do formatu telefonu)

@liptoneq: Obsługa kart pamięci przez telefony w rozmiarze większym niż 32 GB to problematyczna sprawa. W mojej ocenie na bieżącą chwilę kupując kartę 64 GB do telefonu trzeba się liczyć, że jej działanie to loteria. Jeśli komuś telefon X obsługuje bez problemu kartę producenta/model Y to nie znaczy, ze twój egzemplarz X poradzi sobie tak samo z twoim egzemplarzem karty Y. U jednego karta Z 64 GB działa w telefonie A,
@goodbye_cruel_world: to odnosnie tego ze karta mi "padla" czy tych uszkodzonych zdjec? Jezeli tego pierwszego to karta działała a potem tel przestal ja widziec (to sam inne telefony i komputer przez czytnkk kart wiec nie wiem co moglo byc tego przyczyna) a ta druga dziala ale jak widac dane sa uszkodzone, moze to przez to ze dane sie nadpisuja czy coś