Wpis z mikrobloga

#wot #worldoftanks

Właśnie zauważyłem, że w Tank inspektorze wyświetlają się te nowe premtanki, które będą dostępne chyba przez misje i jak zobaczyłem OBJ 260 to mi szczęka opadła.

Ten czołg to wszystko to w czym IS7 jest dobry + ogromny buff do tego w czym IS7 jest zły. Po prostu OP jak #!$%@? i mam nadzieję, że takiego z testów go nie wypuszczą.

Również T55A wydaje się minimalnie lepszy od swojego odpowiednika T54
  • 3
@zgred: no co Ty, w jednej rzeczy jest gorszy niż IS-7. Ma weakspot na wieży. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

T-55A kontra T-54 to wg mnie dyskusyjna sprawa, bo jednak T-54 ma lepszą mobilność, depresję i pancerz kadłuba, a T-55 lepsze działo/rof i trochę wieżę.

Ale 260 w obecnej postaci to masakra, znerfią zanim ktokolwiek do niego dotrze. Inaczej nikt by się nie bawił w te misje, żeby
@Zbychoo: Najpierw trzeba trafić w ten mały weakspot :D

T55A nie będzie mniej mobilny bo ma znacznie lepsze softstaty. Policzyłem na kalkulatorze, że wychodzi 1 hp/t więcej na średnim gruncie niż u T54. Depresja gorsza jedynie o 0,7 stopnia więc tylko ten pancerz kadłuba jest sporo gorszy, za to celność działa znacznie na plus.
@zgred: Ale to nie do końca tak działa, bo jadąc nawet delikatnie pod górkę moc jest ważniejsza niż hp/t. Te soft staty to jest jakaś czarna magia, w każdym razie z @Eau-Rouge robiliśmy porównanie Leo 1 z T-62A i wg kalkulatora T-62A powinien lepiej przyspieszać, a wcale tak nie było.

Będzie mniej mobilny chociażby dlatego, że ma prędkość maks. tylko 50 km/h. T-54 ma 55, a do tego często to przekracza.