Wpis z mikrobloga

Zanussi się skończył. #film ##!$%@?

Angelo (Riccardo Leonelli) i Kasia (Agata Buzek) poznają się we Włoszech i #!$%@?ą w sobie od pierwszego wejrzenia. Ich związek zostaje jednak gwałtownie przerwany decyzją dziewczyny o wstąpieniu do klasztoru i jej wyjazdem do Polski. Angelo rusza za ukochaną, aby nakłonić ją do zmiany zdania. Zatrudnia się w międzynarodowej korporacji, a jego zwierzchnikiem zostaje bezwzględna i cyniczna szefowa – Kris (Agnieszka Grochowska w zupełnie nowym, zaskakującym aktorskim wcieleniu). Wspierana przez gotową na wszystko asystentkę Mirę (Weronika Rosati), kobieta będzie próbowała zmusić podwładnego do złamania wszystkich zasad, którym zawsze był wierny.
N.....i - Zanussi się skończył. #film ##!$%@? 


 Angelo (Riccardo Leonelli) i Kasia ...
  • 18
  • Odpowiedz
@first: Na spokojny wieczór polecam :) Warto oglądać w skupieniu, oczywiście to gorszy film niż Barwy, ale wciąż dobre kino. No i Zapasiewicz, klasa jak zwykle.
  • Odpowiedz
@Hahazard: Zapasiewicz świetny, lecz sam film jako całość średniawy, powiedziałbym. Nie wiem skąd wytrzasnęli tę rosyjską aktorkę, która mocno mnie drażniła (natomiast ten starszy Rusek zagrał imho bdb.).
  • Odpowiedz
@first: 'Ten starszy Rusek" to Nikita Michałkow, znany w Rosji aktor i reżyser, m.in. Spalonych słońcem, trochę nudnawy, ale podobno "wielkie kino". Później już poszedł w bardziej propagandowe kino putinowskie.
  • Odpowiedz
@Hahazard: może się rozpędziłem z tym zachwytem nad jego grą, bo nie widziałem innych obrazów i nie wiem na ile "gra", a na ile jest sobą, ale swoim zachowaniem w Personie do złudzenia przypominał mi takiego znajomego moich rodziców z Ukrainy w latach 90-tych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz