Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #bmw #mechanika #mechanikasamochodowa #bmwsorka

Ok Panowie, bardzo mocno potrzebuje pomocy! Otóż, coś się #!$%@?ło..

Tak i to dość mocno, podczas odpalania samochodu coś "odbiło" mocno strzeliło i samochód od razu zgasł, przy ponownej próbie uruchomienia się uruchomił ale.. nie pali na część cylindrów, nierówno chodzi, ledwo jeździ ale ogólnie silnik chodzi - i można jechać.

Jakkolwiek związku z tym pojawiły się kolejne rzeczy:

- silnik "świszczy" - nie bylem w stanie zlokalizowac miejsca świśczenia, gdzieś jest coś co powoduje straszne świszczenie,

- hamulce nie działają - nie wyśweitla się żadna kontrolka, po prostu hamulce działają tak jak przy wyłączonym silniku,

- wskazówka temperatury się nie rusza (a właściwie opada) chłodnica jest chłodna ale nagrzewnica w środku auta grzeje normalnie,

- silnik przperywa i bardzo źle chodzi, ale można nim jeździć.

W środku nie znalazłem nic niepokojącego - olej jest, płyn do chłodnicy też, reszta też, pasek klinowy istnieje i kręci wszystkim, nie wygląda jakby skądś wyciekało - jedyna moja obawa to głowica bo tam zrobiło się troche mokro.. mhh..

Co się mogło stać? Jakieś pomysły? Niestety jutro muszę wstać do roboty na 7 (haha, #!$%@? na nogach..) więc dziś już pewno nic nie zdąże zrobić...

Mój silnik to M50B20 E36 320i
  • 20
@sorek: Jeśli coś strzela, masz gaz i brak wspomagania to raczej kolektor. Nierówna praca może być spowodowana tym że ciągnie lewe powietrze, ale nie znam się na BMW. A to że wskazówka nie działa to nie musi znaczy że silnik nie trzyma temperatur jak by się przegrzewał to tracił by moc i łatwo to odczuć że auto nie jedzie tak jak powinno
@Zawod_Syn: w tym silniku świec nie widać nigdzie ;)

@strawberian: Ok, dziekuję, na to to wygląda bo wszystko chodzi tylko faktycznie objawy lewego powietrza.. ;)

Zastanawiam się, bo może rurka od wspomagania hamowania odpadła i nie jest tak źle tylko wystarczy ją podpiąć..
@sorek: bo zadajesz pytanie jak kobieta, coś stuka, puka, ale jeździ, nie chodzi cylinder, ale jeździ :| oO ktoś powiedział byś sprawdził świece, stwierdzasz, że świec nie widać :|

jedź po prostu do mechanika
@IdeaGames: ja #!$%@?.. bo #!$%@? nie widac w tym silniku świec.. jest 11 wieczór i ogólnie #!$%@? widac a ja mam na 7 jutro i opisałem dokładnie co się dzieje.

#!$%@? mac jak nie macie nic ciekawego do powiedzenia to #!$%@?