Wpis z mikrobloga

@fijol1: Ten trekstor odpada to tak na prawdę wykastrowany tablet sprzedawany jako czytnik.

Sprzedawanie sprzętu z ekranem LCD jako czytnik to według mnie oszukiwanie nieświadomych czytelników i kończy się odsteaszeniem od idei czytnika.

To drugie ma już ekran z elektronicznym tuszem czyli tak jak powinien mieć. Niestety nie miałem go w rękach więc się nie wypowiem. Jestem szczęśliwym posiadaczem kindle classic i jego mogę szczerze polecić
  • Odpowiedz
@fijol1: Ja polecam Kindle :) szukając dla siebie czytnika miałam wiele tych urządzeń w rękach i no cóż, wszystkie znacznie odbiegały od niego jakością.

Lepiej dopłacić, chociaż w zeszłym semestrze koleżanka się chwaliła, że swojego Kindla wyhaczyła na promocji za 200zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@fijol1: ekran z elektronicznym tuszem działa tak, że pod wpływem impulsu elektrycznego tusz zmienia kolor z białego na czarny i odwrotnie (to w takim dużym uproszczeniu). Przez co wygląda jakbyś czytał na zwykłym papierze. Podświetlenie to wbudowane pod ekran lub w ramkę diody dające światło. Bo kartka papieru sama z siebie nie świeci ;)

Dla tego czytniki z podświetleniem są droższe bo można sobie regulować oświetlenie przez co nie potrzebna staje
  • Odpowiedz
@fijol1: Nie, nie, nie :(

Trekstor jest do bani, trzeszczy, przyciski są niedopasowane i latają w każdą stronę.

Za to ekran LCD w czytniku e-booków to taka sama przyjemność z czytania jak podczas czytania na telefonie.

Ten Cybook wygląda całkiem nieźle :)
  • Odpowiedz