Wpis z mikrobloga

Mircy robił ktoś z Was sterownik do frezarki cnc? zabieram się za powoli za budowę takiej w domu i chciałbym się dowiedzieć czy jest sens zabierać się do projektowania takiego sterownika samemu czy lepiej kupić gotowca?

#cnc #robotyka #elektronika #diy
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Analityk: @gromwell: to wszystko jeszcze zależy, skąd ten G-kode by się brał. Jak go będziesz pisał "na kolanie" sam, to możesz sobie pamiętać o ułomnościach swojej maszyny, i używać tylko tego co żes zaimplementował. Jeśli użyjesz jakiegoś softu typu Cad + Cam - to tam musisz ustawić jakis postprocesor generujacy g-code, a w takich ustrojstwach raczej najprostszym jest Fanuc-basic-3d, i on już łuki i inne krzywizny robi odpowiednimi
  • Odpowiedz
i tak dziwię się, że się chce kombinować. Po co, skoro już ktoś to zrobił, potem 10x to poprawił, a potem XXX osób to sprawdziło wielokrotnie i też jeszcze poprawiło?

http://www.linuxcnc.org/

Są źródła, czemu nie użyć gotowego softu, a jedynie zmodyfikować sobie ten ostatni człon "wypluwający step+dir" zamiast na np LPT, to na taki RS232/485 na te wymyślone powyżej drivery szeregowe? (btw jako modbus to chyba już nawet jest wdrożone w tym
  • Odpowiedz
@gromwell: To brzmi obiecująco :-)

@hrumque: Bo lubię się tak bawić, potrzebuję w końcu czegoś, nad czym spędzę więcej czasu i zainwestuję więcej kasy (motywacja) i będę miał z tego pożytek aka mam kilka pomysłów na wykorzystanie swojej zabawki do celów komercyjnych. Nikt mnie nie goni, wszystko co mi potrzebne jest w zasięgu. No i to będzie najbardziej złożona rzecz, z jaką się mierzę, ale nie pierwsza więc
  • Odpowiedz