Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki. Przeczytajcie co mam Wam do powiedzenia, i skomentujcie czy coś takiego by Was interesowało.

Oglądam właśnie włoską TV (w połowie jestem Mariano Italiano) i leci taki program populistyczno-polityczny (nie wiem jak to inaczej nazwać, bo nie ma odpowiednika w polskiej tv) i jest temat o cyganach ( ͡° ͜ʖ ͡°) w którym ewidentnie widać ze Włosi, ich politycy i TV mają już dość poprawności politycznej, lewicy i w ogóle. Program jest ciekawy, kilka razy mnie rozbawił bo śmieszne akcje i komentarze lecą co chwila.

I teraz sedno sprawy: chcieli byście bym Wam przetłumaczył (jeśli znajdę ten sam program na necie) i wystawił na YT z napisami? W ten sposób mielibyście okazje spojrzeć jak wygląda telewizja, dziennikarstwo i polityka we Włoszech, a przede wszystkim jak się masakruje lewaków za granico, z czystej ciekawości bądź z głębokiego zainteresowania ;)

#zagranico #4konserwy #telewizja #politycznieniepoprawne
  • 75
@CLDR: Wołaj. Zrób transkrypcję najpierw i jak będziesz potrzebował pomocy w tłumaczeniu to pisz PW - też trochę Mariano Italiano z regionu Lazio ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rybak17: kilka lat temu był ze śmieciami wielki problem, ale było to celowe działanie mafii. Teraz sytuacja się zmieniła, znaleziono jakieś rozwiązania.
@CLDR: O, może ty mi colego odpowiesz, bylem ostatnio w Mediolanie i rzuciła mi się na oczy dużą ilość Azjatów i Rosjan i tak mnie ciekawi skąd ich tam tyle. Oni tam w celach zarobkowych bardziej przebywają czy turystycznych? Wołaj na program.
@palecbiskupa: Ruscy w celach turystycznych. Z Chinszczyzna gorzej. Połowa z nich przyjeżdża by zwiedzać, druga połowa by kupować. Kupują wszystko co się da: piekarnie, cukiernie, sklepy, masarnie i przedewszystkim restauracje. Osobiście znam gościa który sprzedał całkiem dobrze prosperującą restauracje chinczykowi za 700 tysięcy i teraz żałuje. Ja to widzę tak: średni przedsiębiorcy łakomią się na szybkie pieniądze i sprzedają swoje dzieła życia. Oni będą mieli ok, natomiast ich wnukowie będą pracować