Wpis z mikrobloga

#linux #kiciochpyta #debian #gentoo

Witam mirasy. Jak myślicie - przejście z Debiana na Gentoo jest dobrym pomysłem? Używałem tego drugiego z miesiąc, Debiana używam od całkowitego wyrzucenia Windowsa z dysku A.D. 2010. Chodzi tu głównie o to żeby liznąć czegoś nowego i poużywać czegoś trudniejszego. Poza tym, jak zda egzamin, mógłbym tego używać na co dzień. I czy się nada na serwer?
  • 8
@Evilus: Spróbuj, ale Debiana zostaw awaryjnie :) Jeśli uda ci się go dobrze zainstalować i będziesz o niego dbał to będzie śmigał. Pamiętam, że pierwszy raz używałem gentoo na maszynie z 900 MHz prockiem. Każda kompilacja trwała strasznie długo (szczególnie taki OpenOffice - kilkanaście godzin chyba), ale i tak widziałem, że opłaca się to robić.
@Evilus: warto. I nada się. Podczas instalacji poznasz trochę niuansów (bo nie masz instalatora i się samo nie ustawia ;D). A na koniec będziesz miał system szyty na miarę (flagi USE).

Mam na swoim serwerze - działa. Bez problemów. Aktualizacja? Żaden problem. I nie boję się, że nowy PHP coś popsuje, bo Gentoo ma sloty w niektórych paczkach - i bez problemu mogę mieć php 5.3, 5.4 i 5.5 jednocześnie, a