Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie Jeśli nie znacie użytkownika @DuDru to chciał bym go wam przedstawić, jako wspaniałą osobę. Otrzymałem od niego za darmo, nawet nie ponosząc kosztów wysyłki (to, że za nią nie zapłaciłem, nie czyni mnie lewakiem) książkę Marcina Ciszniewskiego "www.1939.com.pl" przeczytałem kilkanaście stron, i nie wiem czy będzie mi się podobać fabularnie, ale styl Ciszniewskiego bardzo przypadł mi do gust.

#ksiazki #przemysleniakamila #czlowieknamedal
  • 25
@przem1771: Po myślniku jest ma równoznacznej części zdania. Jest wniosek, skutek, działanie. A przyznają rację uwadze, wytyczeniu i zauważeniu nieprawidłowości. ;)

@Xenesthis: Ja czasem zwracam uwagę kolegom i koleżankom ze studiów (polonistyka) - i smuci mnie, że duża część ludzi ma to w głębokim poważaniu.

@ElCidX: Edytowałem. Można bez prefiksu "wy" - sens zachowany. Dziękuję za przejęcie się uwagą, miło mi. :)
@przem1771: Sufiks "by" to sufiks trybu przypuszczającego (jeśli już chcemy być skrupulatni i pobawić się w analizę czasownika:). Ja nie przypuszczam, ja wiem, że przyznają mi rację (i ma to jakiś powód: czytałam artykuły, sięgnęłam po słownik, wysłałam zapytanie do Poradni Językowej PWN).