Wpis z mikrobloga

Kurde, ja wszystko zrozumiem:

- że wygrał PiS - zrozumiem

- że SLD ciągle trzyma się tych swoich ~10% - zrozumiem

- nawet to, że KPN nie uzyskało 5% - zrozumiem

Ale 17% dla PSL?? () - tego to ja #!$%@? nie rozumiem...

#wybory #wyborysamorzadowe2014
  • 17
  • Odpowiedz
@xvovx: bo źle patrzysz na te wybory przez pryzmat partii. Akurat PSL ma w wielu regionach bardzo aktywnych i profesjonalnych samorządowców. Ci, którzy na nich głosują, głosują na konkretne osoby i nazwiska, a nie partię.
  • Odpowiedz
@xvovx: Nie wiem czy ktoś pamięta poprzednie samorządówki, PSL też miało wtedy koło 17% - oni tutaj zawsze górują, co tylko pokazuje z jak nic nieznaczącym wydarzeniem mamy do czynienia.
  • Odpowiedz
@YgoR: nie, no pamiętam że oni zawsze w samorządowych mieli wyniki bardzo do przodu, ale nie spodziewałem się że i tym razem tak wysoko pójdą. Po latach rządów w koalicji z PO dziwne, że w ogóle ktokolwiek na nich jeszcze głosuje.
  • Odpowiedz
Ale 17% dla PSL?? () - tego to ja #!$%@? nie rozumiem...


@xvovx: PSL zawsze był silny w samorządach. Ma dużo lokalnych działaczy ze znanymi nazwiskami i twarzami.
  • Odpowiedz
  • 0
@xvovx: bo PSL dba o swoicha pozatym jak wczesniej wspominali trzy najwieksze partie PO PiS i SLD razem niemaja tylu czlonkow co PSL no i strazacy z osp lesnicy i mysliwi bo to jedna dupa kola gospodyni rolnicy itd to jest elektorat ktory rzadzi na wsi i w powiatach no i oni nienarzekaja tyle i zawsze na wybory chodza
  • Odpowiedz