Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki. Jadłem dzisiaj takie coś Jadł ktoś?

Jak bardzo ostra jest ta papryczka?

Mi bardzo smakowała więc postanowiłem posadzić u siebie w mieszkaniu coś takiego. Polecicie jakąś odmianę dla kogoś początkującego? Coś o ostrości właśnie Jalapenos, ale takiego żeby wyrosło w mieszkaniu na poddaszu. Okna od wschodu i zachodu, parapetów brak.

Wiem, że papryczki powinno się sadzić jakoś w lutym, ale gdybym posadził kilka krzaczków już teraz to miałbym szanse na owoce?

#pytanie #papryczki
  • 8
@maciek-gorczynski: Ogólnie nie jadam ostrych rzeczy. Ta papryczka poszła do obiadu do mięska bo nic innego nie było. Ale świetnie smakowało, troszkę kwaskowate i pikantne, pali po ryju ale nic nie urywa :D

lodzio miodzio

Opędzlowałem pół słoika i chcę więcej. Stąd moje pytanie.
@severian: @kartofel: @maciek-gorczynski:

Jalapeno posiada ostrość na poziomie 2,500–10,000 shu (skala Scovilla). Jest ostrzejsze od sosu Tabasco, jednak zdecydowanie nie są to jakieś wyżyny ostrości (najostrzejsze mają ponad 1.000.000 SHU). Papryczki zaprezentowane oceniam ok, ale raczej u mnie wyszłyby na maksymalnie 3 posiłki. Tak, smakują mi bardzo bo są soczyste, ale zbyt mało ostre, a w szczególności w zalewie. Jako dodatek do obiadu (przy mieszaniu z innymi składnikami) polecałbym
@kartofel: Najostrzejsze są kultywary (wyselekcjonowane odmiany i mutacje) odmiany habanero.

W 2011 była to Trinidad Scorpion Butch T - 1,463,700 SHU (ale to bardzo szybko się zmienia). Z ostrzejszych jest też Smokin Ed's 'Carolina Reaper - 1,569,300 SHU. W swojej uprawie miałem (tak mi się zdaje) Trinidad moruga scorpion 1.200.000 SHU (ale czasem i 2 mln - zależy od sztuki, pogody itd).

Wszystkie ostrzejsze odmiany wyglądają niezwykle podobnie. Są jak na
źródło: comment_RydPKgp2UrmsPMMlBXWtsBl9l4UL7kBi.jpg