Wpis z mikrobloga

@masej: Krytykowałem Cię za to, że nie trzymasz się faktów tylko żyjesz w akademickej rzeczywistości proponując rozwiązanie, które nie ma szans zaistnienia w sytuacji związków partnerskich dla gejów i lesbijek.

Ja pisałem o obecnej sytuacji prawnej, a Ty pisałeś o swoich marzeniach, mimo wszystko to nie to samo. @Cineczeq: W takim razie czemu na grupie libertarianie są osoby, które są lewicowe w gospodarce? Czym się różni libertarianizm od lewicowości pozbawiony
@dzikus150: Jak już napisałem wcześniej w grupie. Nie chcę grupy ludzi, którzy by tylko zachwycali się nad dziełami Rothbrada, ale grupę nastawioną na dyskusję. Nie możemy być zamknięci w swoim gronie, toteż są tam wszyscy, którzy umieją zachować kulturę w dyskusji (jak zauważyłeś różni się ona od tych na otwartym kanale poziomem).
@masej: Owszem, ale na chwilę obecną innego rozwiązania nie ma. Napisałem też dlaczego jako libertarianin jestem albo za związkami partnerskimi, albo za likwidacją instytucji małżeństwa w ogóle. Ale wiem też, że to drugie nie ma szans przejścia, więc jestem za pierwszym. To pierwsze pozwoliłoby mi wygodnie dziedziczyć i opiekować się ukochaną osobą. @Cineczeq: No to nie jest miejsce dla mnie, bo dla mnie deklaracja "jestem libertarianinem" powinna nieść za sobą
@dzikus150: Przecież oni się nie deklarują. Nigdzie nie jest napisane, 'jesteś w tym kanale to znaczy, że jesteś libertarianinem'. Nie traktujmy aż tak poważnie wykopu. Zobacz, że i tak trudno podyskutować o czymś, a tak mieliśmy możliwość poznać w pewnych kwestiach zdanie kolesia od liquidemocraty, anarchokapitalistę, minarchistę, etatystę i jeszcze innych 'lewaków'. :o
A w całej dyskusji nie chodzi o to, kto jest większym liberałem, chodzi o to, by te grupy miały jakąś treść. By ludzie się tam zapisujący nie zakopywali znalezisk bo np. "spam". Dodajmy znalezisk, które są w głównym nurcie danej grupy i powinny ją interesować. Szczególnie, że to grupa integrująca ludzi o szerokorozumianym liberalnym światopoglądzie PLUS gospodarcze podejście. Gdybym chciał sobie dywagować tylko na tematy gospodarcze - siedziałbym w grupach nowej prawicy,