Wpis z mikrobloga

Witam mirki, siedzę sobie w to sobotnie popołudnie i zastanawiam się nad studiowaniem i późniejszą pracą zawodową. Do takich przemyśleń skłoniła mnie wczorajsza krótka rozmowa z @eletrotechnik-plc-lover. Czy warto studiować dziennie, czy wybrać studia zaoczne i równolegle pracować zawodowo? Ja już skończyłem studia i pracuje, ale może ktoś właśnie się zastanawia co zrobić i ten wpis mu pomoże.

Chciałbym, żeby pod tym wpisem znalazły się sugestie czego warto się nauczyć samemu i na co zwrócić uwagę podczas studiowania. Ja zresztą też myślę jak dalej pokierować swoją karierą i może ktoś podrzuci jakiś ciekawy przykład i radę ze swoich doświadczeń.

Według mnie najbardziej przydatną rzeczą jakiej się nauczyłem na studiach, była podstawowa wiedza jak programować sterowniki PLC. Potem się okazało, że jednak moja wiedza jest znikoma, ale zawsze od czegoś się zaczyna.

#automatyka #studbaza #pracbaza #elektrotechnika #elektronika
  • 14
@ruski_88:

Ja pójścia na studia nie żałuję, chociaż sporo materiału z nich nie przyda mi się w pracy w sumie.

Czy warto studiować dziennie, czy wybrać studia zaoczne i równolegle pracować zawodowo?


A bez studiów dostaniesz od razu taką pracę jaką byś chciał? W sumie nie wiem, nie zawsze wszystko jest takie samo w każdym z przypadków.

Ja zresztą też myślę jak dalej pokierować swoją karierą i może ktoś podrzuci jakiś
@ruski_88: odpowem Ci jako student zaoczny mgr pracujacy na pelen etat w zawodzie (it) - studia dzienne (zaoczne w sumie tez) to strata czasu. jedyne co mi sie przydalo z dziennej inzynierki to miesieczne praktyki, reszta to nic nie warte gowno.
była podstawowa wiedza jak programować sterowniki PLC


@ruski_88: fajnie się migało diodami na zajęciach? Bo jak ja zobaczyłem swój pierwszy program do poprawki i kilku zmian to z szoku przez godzinę wychodziłem.
@ruski_88:

Co do studiowania dziennie/zaocznie:

Jeśli utrzymują Cię rodzice i nie jest to dla nich zbytnie obciążenie można studiować zaocznie poświęcając się nauce i rozrywce. Jeśli brakuje Ci kasy lub masz ambicje aby opłacić studia ze swojej kieszeni to lepiej jest wybrać zaoczne. Do tego jeszcze dochodzi ten plus, że studiując 3,4 lata i jednocześnie pracując od razu zyskujesz cenne doświadczenie(zwłaszcza jeśli udało Ci się znaleźć pracę w zawodzie lub po
@srgs: u mnie na zajęciach robiliśmy akurat program do sterowania "mini" magazynem wysokiego składowania. Podawało się, w której "komórce" znajduje się towar, ramie dojeżdżało do pozycji i zdejmowało klocka i odwoziło do punktu odbioru.
@ruski_88: czekam na dalsze wpisy i rozmyslenia, bo sam aktualnie jestem w takim punkcie ze rozwazam rezygnacje ze studiowania zarzadzania na pwr, a zaczeciem studiowania zarzadzania na wsb od nowego roku i pracowania, a wyjazdem z kraju do uk i mam mega metlik w glowie, na tyle ze nie mam motywacji do nauki a niedlugo kolokwia
@kirukisu: to też rozważałem, ale z kolei praca w Polsce za 1500zł.. to mnie boli, bo w UK mogę pracować też za 1500 ale funtów, a po kilku latach tam jakoś się doedukować*. I te 2 opcje mi nie dają spokoju, bo nie wiem co wybrać. No i jest jeszcze opcja pasożytowania dalej jako student tylko pójścia na uczelnie i kierunek, na którym nie muszę za wiele robić i zarabianie "inaczej"