Wpis z mikrobloga

Zauważyliście, że znacząco podnieśli wydajność silnika jonowego? pamiętam że kiedyś miał 0.5kn, teraz ma 2kn. Dodatkowo spadło zapotrzebowanie na energię elektryczną. 2 duże panele słoneczne, pozwoliły zasilać silniki na orbicie kerbinu na pełnym ciągu. Kiedyś potrzebowałem 2 dużych paneli do pełnego ciągu 0.5kn jednego silnika, teraz 2 wystarczą na co najmniej 4 silniki dające moc łączną 8kn.

Dodaję również gratis, w postaci fotki z lądowania na gili. Bob posadził statek na własnym paliwie EVA, ponieważ na wysokości 4000m skończyło się jakiekolwiek paliwo w lądowniku, a misja wymagała przesłania danych z powierzchni xD

http://i.imgur.com/LGhnbeQ.jpg

#kerbalspaceprogram
L.....s - Zauważyliście, że znacząco podnieśli wydajność silnika jonowego? pamiętam ż...

źródło: comment_wkML9vBjKAhzbfpWgsa2Bll82bJjOHpG.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@Limitless: silniki jonowe są ekstra! ja od tygodnia ciągle rozwijam baterie tychże silników - aktualnie stosuję je do każdego pojazdu. taka bateria działa świetnie jako napęd międzyplanetarny przez niski pobór gazu xenonowego jak i samej energii, przez co rakiety stosuję wyłącznie do wynoszenia najdalej na orbitę słoneczną (bo napęd jonowy dość wolno rozpędza statek, więc manewry międzyorbitalne trwają 2-10 minut). póki co z sukcesem dostałem się dzięki nim z orbity
  • Odpowiedz
@Ineptus: To hardmode kariera, nie mogę cofać ani powtarzać startów. Tak samo kerbal raz utracony jest już martwy.

Dlatego też nie będzie kombinowania, polecę po Boba innym statkiem. Zbudowałem statek badawczy, który poleci po Boba. Zaliczył już start w kierunku Duny, gdzie znajdował się Jebediah, który po powrocie z powierzchni również miał zbyt mało paliwa na powrót do domu. Ilość paliwa nowego statku pozwoliła na zalanie lądownika i wylądowanie na Ike (kolejna kasa). Silnik atomowy jest na dużym doku, więc można go wywalić i podczepić więcej zbiorników co by następnie na misję ku księżycom Joola polecieć. Laboratorium pozwala na reset przyrządów badawczych. Ten statek może nawet badać atmosferę bo ma do tego przyrząd, podczas hamowania atmosferycznego :)
  • Odpowiedz