Wpis z mikrobloga

Hej, ostatnio natrafiłem na ciekawą polską kapelę strasznych małolatów ale nieźle grają - Blackradio. Co innego zaproponujecie z polskiego dość świeżego rocka bo już powyższym i męskim graniem rzygam a przydałoby się posłuchać czegoś dobrego i tłustego z gitarami - musi być tłuste :)

#rock #muzyka
  • 21
  • Odpowiedz
@padobar: @kolnay1: Średnio logicznie to opisałem :) Najpierw podałem co ostatnio słyszałem fajnego i polskiego a później poprosiłem o podrzucenie czegoś tłustego - w sumie dla odmiany od Blackradio i czegoś w podobie do męskiego grania.

Tak to ta kapela i zupełnie nie jest tłusta chociaż chłopaki fajnie grają w stylu angielskiego rocka. Tłuste granie to męskie granie. Podałem dwa zupełnie różne style żeby jakoś ukierunkować ale po
  • Odpowiedz
@reksiuwielki: i chyba kaczkowski w trójce prowadził audycje gdzie promował różne młode zespoły (nie wiem czy nie w mini maxie?) może jakbyś przejrzał to byś coś złapał

ogólnie w trójce takie zespoły można wyłapać, poletzam
  • Odpowiedz
@reksiuwielki: Ok, ale szukałem tego zespołu, bo byłem ciekawy co masz na myśli mówiąc tłuste. Mi to słowo kojarzy się raczej z doomem (przesterowane, niskie i powolne gitary), ale kompletnie nie wiem czy to masz na myśli.
  • Odpowiedz
@padobar: @kolnay1: bardzo fajne, chociaż mam problem z wyrażeniem się bo nie jestem aż taki biegły w tych klimatach. Ale to bardziej pasuje do rocka starszego datą i tu mam problem żeby określić czym wg mnie nowy tłusty rock, z wyraźną linią basu się różni. Podam może parę przykładów to będzie można łatwiej złapać.

Pretty
  • Odpowiedz
@kolnay1: To miło :) No właśnie mój problem to fakt, że słucham rocka od dość nie dawna bo jakiś 2-3 lat i nie znam jeszcze wszystkich podziałów które pozwoliłyby łatwiej namierzyć to czego szukam :)

Ale tu słychać dość ciężkie basowe granie, przy czym gitar nie jest aż tak dużo jak w starszych odmianach rocka. Wydaje mi się, że bardziej dominuje krótkie basowe brzmienie gitar elektrycznych niż długie riffy. Jeśli
  • Odpowiedz
@reksiuwielki: Nie mam, ale mogę dać ci wędkę (pod warunkiem, że nie będziesz szukał wyłącznie polskich zespołów). Zabrzmi to trochę jak spam, ale trudno. Pandora ma naprawdę świetnie rozbudowany mechanizm wyszukiwania podobnych zespołów (bierze pod uwagę kompozycję muzyczną, którą jakoś sprytnie ocenia na wielu płaszczyznach; np. dowiedziałem się, że lubię perkusję bez synkopy, mimo, że nie miałem nawet pojęcia o istnieniu takiego słowa). Problem w tym, że jakieś >5 lat
  • Odpowiedz
@kolnay1: O dzięki Ci Panie :) lepsza wędka niż gotowiec więc sprawdzę sobie dzisiaj to z domu. Właśnie tego typu rozkład gustu mi się podoba, właśnie dzięki temu dowiem się czemu niektóre kawałki mi podchodzą a niektóre nie, na pewno sprawdzę :)
  • Odpowiedz
@kolnay1: Czołem, mega dzięki za polecenie Pandory :) muszę Cię podpytać o pare detali :)

Czy można przewijać kawałki? Czy można cofać? Rozumiem, że dodaje jakiegoś artystę lub jego kawałek jako stację i reszta jest już właśnie kontynuowana na podstawie jakiś zbieżności między piosenkami i są one dobierane automatycznie?

Kurcze jakiś średnio intuicyjny jest ten program. Aha i lepiej słuchać jako USA czy UK czy bez różnicy? :) Coś czuję,
  • Odpowiedz
@reksiuwielki: Kiedyś się dało cofać i przewijać, ale w związku z jakimś durnym przepisem musieli to wyrzucić.

W UK ta strona też chyba nie działa.

Wybierasz utwór a potem oceniasz propozycje. W końcu stworzą ci się porządne stacje na podstawie twojego gustu. Abonamentu nigdy nie miałem.
  • Odpowiedz