Wpis z mikrobloga

@login_grozy: Jestem już kilkanaście lat po ukończeniu liceum i najśmieszniejsze jest to, że od pewnego czasu coraz chętniej oglądam filmy historyczne i popularnonaukowe, gdy mają interesującą formę i treść. Np. większość sensacji XX wieku słuchałem po kilka razy.

Natomiast w szkole nie znosiłem np. historii. Nawet nie to, że miałem jakichś odpychających nauczycieli. Jako ludzi wspominam ich, że byli w porządku. Oni po prostu tę wiedzę podawali w tak nieciekawy sposób,
@Mordeusz: same here!

przerażające jest to jak szkoła niszczy naukę, która jest przecież wspaniała, ale rządzącym zależy, by obywatele byli bylejacy, więc i szkolnictwo takie jest
@Mordeusz: ale wg programu, tak? czyli większość nauczycieli sobie nie poradzi ze zrobieniem czegoś wiecej

wiem że są dobrzy nauczyciele, miałem szczęście chodzić do najlepszego, albo jednego z najlepszych gimnazjów w Polsce i nauczyłem się tam więcej niż później w liceum
@Mordeusz: wiesz to Ty, wiem to ja, ale nie wie tego głupia #!$%@? która od 20 lat uczy tak samo

nauczyciele mało zarabiają, więc kadra siłą rzeczy musi się składać z przeciętnych ludzi, tych którym się coś nie udało, bo chyba mało kto chce zostać nauczycielem (pomijam studia, bo to inna bajka)