Wpis z mikrobloga

Anime "Gundam Build Fighters Try" - episod 5

Pierwszy odcinek z nowym Mr Ralem - w tej roli (tymczasowo?) Katsuhisa Houki. I sam nie wiem, co o tym myśleć, bo wszystkie kwestie postaci w tym epizodzie były krótkie i poważne, a nie lekkie jak to z zwyczaju było. Teraz nie wiem, czy te moje odczucia co do bezpłciowości nowego głosu wynikły z niego samego czy może takiego zbiegu okoliczności w scenariuszu. Nie żebym coś zarzucał nowemu seiyuu, ale ten rodzaj głosu średnio pasuje mi do bohatera :D

W każdym razie kolejny prosty pod względem fabuły, a zarazem przyjemny odcinek. Pierwsza rzecz, która rzuciła mi się w oczy po początku turnieju to jego nazwa. U-19? Chodzi o mistrzostwa do 19 roku życia? Czyżby twórcy szukali nowej furtki dla kolejnych sezonów, przedłużenie przygód obecnych protagonistów i rozwiązania kwestii narastającej liczby bohaterów z różnych serii, którzy w przyszłości mogliby za często wpadać na siebie? Całkiem rozsądne rozwiązanie :)

Podoba mi się, że twórcy szukają jakiś pomysłowych rozwiązań kłopotów Sekaia w kierowaniu przez niego mechem w przestrzeni kosmicznej, nawet jeśli to dość naciągany pomysł (woda ^^'). Ogólnie pojedynek w tym odcinku najbardziej przypadnie fanom pocisków, wybuchów i transformacji jak np. gattai w obrębie modelu Zeta sterowanego przez Yuumę (pomału staje się to mój ulubiony mech ze wszystkich sterowanych przez protagonistów).

Wśród głównych postaci najbardziej bryluje Fumino Hoshino - o ile jej giermkowie to typowe stereotypowe shoneny, z których jeden myśli tylko o treningu, a drugi gra rolę techniczego geniusza to w protagonistka jest zwyczajna - jej pasja objawia się zwyczajną radością do tego, co robi. Cieszy się małymi rzeczami.

Zauważyłem też zabawną rzecz na początku drugiej połowy odcinka - kreska postaci dość znacznie zmieniła na kilka minut ^^'

Jeśli byłbym szczery to właśnie na odcinki tego anime czekam z największym utęsknieniem. Niby seria jest mało ambitna, ale te wszystkie modele z 35 lat Gundama, moje miłość do mechów dają mi niewytłumaczalną radość z oglądania. To jak pobyt na zjeździe z setką polskich fanów Gundama, który nigdy nie dojdzie do skutku ;)

#anime #gundambuildfighters #gundam #mechy #animenowysezon #sunrise #animacja
80sLove - Anime "Gundam Build Fighters Try" - episod 5



Pierwszy odcinek z nowym Mr...

źródło: comment_8DEeJmAJloi9GvcGXkAcByZeJyCgAiRh.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@80sLove: jakby nie patrzeć skierowane do młodszych odbiorców, ale te wszystkie maszyny które można zobaczyć, aż chciałbym zobaczyć jakąś poważniejszą produkcję tego typu
  • Odpowiedz
@krsQ:

Nie licząc Burning Gundama, którego geneza nie jest jasna, to przerobione modele ze starszych serii :)

Jak chcesz coś stosunkowo nowego, z efektowną animacji to masz 7 odcinków Gundam Unicorn. Ogromna liczba nowych i starych mechów ze świata Universal Century.
  • Odpowiedz
@krsQ:

Choć wypadałoby najpierw obejrzeć Gundam 0079, Zeta Gundam, ZZ Gundam i Gundam: Char's Counterattack, bo Unicorn jest niejako epilogiem do nich.
  • Odpowiedz
@krsQ:

Poważnej serii z walczącymi modelami raczej nie wyobrażam sobie ;)

Chodzi o crossover światów Gundam? To mogłoby by się udać, ale widziałbym pewne problemy z różnorodnością mechów, jakie prezentuje marka. Zwyczajny Gundam MK-II z ścierający się z God Gundamem wyglądałby trochę dziwnie, a i fani nie byliby zadowoleni, że taki model jest lepiej przedstawiany niż inny ;)
  • Odpowiedz
@80sLove: oczywiście że zbalansowanie tego byłoby niemożliwe żeby to miało ręce i nogi, ale bym z chęcią sobie takie coś zobaczył, a póki co to zostaje oglądać w/w anime i grać w jakieś super robot taiseny ;)
  • Odpowiedz