Wpis z mikrobloga

@kyuuki:

"Rozumiem, ze jesteś z bardzo skupiona na sobie kobieta. Być może jest jednym z pasożytów emocjonalnych (nic jej nie zmieni, więc lepiej uciekać). Poczytaj o tym, na przykład tutaj

http://ecoego.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=89%3Astrategie-wampira-emocjonalnego&Itemid=93

http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=5516794

PS. Nigdy nie miałam pretensji do kogoś, że coś mi się śniło."

Właściwie miałem nie odpowiadać na to, bo forum to nie miejsce na takie rzeczy IMHO albo odpowiedzieć, że nie mam ochoty robić sobie terapii na wykopie i to z nie wiem tak na prawdę z kim.

Przejrzałem linki które podałaś, pierwszy słaby. Natomiast :

"1) Osoba ta jest nadmiernie podejrzliwa.

2) Ma bardzo mało przyjaciół.

3) Robi z igły widły.

4) Ma skłonność postrzegania wielu sytuacji jako walki dobra ze złem.

5) Sprawia wrażenie, że nigdy nie odpuszcza, gdy ktoś ją zrani albo źle potraktuje.

6) Rzadko przyjmuje to, co się jej mówi, nie zaglądając pod podszewkę.

7) Odcina się od ludzi z powodu drobnych afrontów.

8) Jest w stanie wykryć oszustwo, gdy szansa jest jeden lub dwa na milion, a czasami widzi je tam, gdzie go w ogóle nie ma.

9) Domaga się absolutnej lojalności w myśleniu i działaniu.

10) Osoba ta jest nadopiekuńcza w stosunku do rodziny albo przyjaciół.

11) Dostrzega związki między rzeczami, które większość ludzi uznałaby za nie powiązane.

12) Traktuje drobne przewinienia, np niepunktualność albo zapominanie pewnych poleceń jako oznaki braku lojalności albo szacunku.

13) Mówi prosto w oczy to, co inni mówią wyłącznie za plecami.

14) Ma poczucie humoru, ale sprawia wrażenie, że nie potrafi się śmiać z siebie.

15) Nie sposób przewidzieć, co tę osobę rozzłości.

16) Postrzega siebie jako ofiarę licznych dyskryminacji,

17) Wierzy, że zaufanie to coś, na co trzeba sobie zasłużyć.

18) Osoba ta jest znana z podejmowania nieprzemyślanych działań ,,dla zasady".

19) Często mówi o podawaniu ludzi do sądu o zadośćuczynienie za szkody.

20) Wypytuje ludzi, żeby sprawdzić ich lojalność i wierność.

21) Osoba ta kolekcjonuje drobne szczegóły, które wydają się potwierdzać jej teorię.

22) Wierzy w dosłowną interpretację Biblii lub innych tekstów religijnych.

23) Wierzy w UFO, astrologię, zjawiska parapsychologiczne lub inne rzeczy, które większość ludzi uznaje za mało prawdopodobne.

24) Otwarcie broni okrutnych i wymyślnych sposobów karania niektórych grup ludzi. Typowy komentarz może się zaczynać od: ,,Powinno się zebrać wszystkich bigotów i...".

25) Chociaż nie zawsze mam ochotę to przyznać, osoba ta czasem wprawia mnie w zakłopotanie tym, jak trafnie mnie ocenia."

Zgodziło mi się sporo punktów... z tego faktu tak na prawdę zdaję sobie sprawę od jakiegoś czasu, nazwy mi nie brakowało bo nie muszę nazywać rzeczy żeby wiedzieć że są.

Dzięki za linki. Odpowiadam w takiej formie bo nie mam skłonności do ekshibicjonizmu mentalnego :)

pozdrawiam Michał.
  • 1