Wpis z mikrobloga

1029 - 1 = 1028

Praca zbiorowa

"Multikonto"

Zabrałem się za radosną twórczość naszych Mirabelek i Mirków. Niestety całość odbieram bardzo przeciętnie. Nie czyta się tego najgorzej, ale widać znaczną różnicę w poziomie pisania niektórych osób i przechodzenie w czasie czytania z dobrego rozdziału do słabszego powoduje strasznie mieszane uczucia w czytaniu.

Pomysł uważam jednak trochę za zmarnowany ze względu na zabawę z osią czasu. Nie mam pojęcia jak konkretnie była tworzona książka, ale wydaje mi się, że to @Kozajsza narzucił zabawy tworząc fragmenty w przeszłości. W tak luźnej pracy nie da się podejść rzetelnie do problemu podróży w czasie, efektu motyla, tworzenia alternatywnych rzeczywistości itd. Sam fakt, że nie było to wytłumaczone i kolejni autorzy rzucają tylko zdawkowe informacje spowodował, że w głowie miałem masę pytań bez odpowiedzi powodując tylko jej chroniczny ból.

Specjalne podziękowania dla @efem - przy jego części bawiłem się najlepiej. Przez pół rozdziału myślałem, że czytam o czymś zupełnie innym i kolejne linijki mi tylko to potwierdzały, żeby nagle akcja zawiązała się w zupełnie drugą stronę i skończyła się rewelacyjnym zdaniem podsumowania.

@japer - uważaj na powtórzenia, bo przy Twoim rozdziale było tego pełno. To chyba najbardziej się rzucało w oczy. Lubisz uświadamiać czytelnika gdzie aktualnie jest ; D Pod spodem. 4 zdania i cztery drzwi : D


Jeżeli, któryś z autorów #wykopowybestseller będzie chciał szerszą recenzję jego rozdziału to śmiało piszcie - to rozpiszę się o konkretnym fragmencie.

#bookmeter
  • 21