Wpis z mikrobloga

#sadownictwo #prawo #gandzia #mj

W naszym kraju jest teraz tak, że za posiadanie marychy sąd może wydać wyrok zgodnie z prawem i przepisami lub złamać prawo zgodnie z przepisami.

np. Sąd sądzi człowieka (30+) który miał w kieszeni 4 gram trawy na własny użytek. Człowiek nie złamał prawa, zioło miał dla własnych celów, w małej ilości (powiedzmy) i nie zagrażało to społecznemu ładowi. Krótko mówiąc nie zrobił nikomu krzywdy, tylko decyduje o własnym życiu i zdrowiu.

Sąd może:

1 - skazać (jakiś rok w zawiasach za taką ilość) bo przepisy mu pozwalają i jednocześnie złamać prawo czyli zrobić krzywdę jednostce która nikomu krzywdy nie zrobiła.

2 - może też odstąpić od karania (pozwala na to nowelizacja ustawy).

Zgadnijcie co Sąd częściej orzeka...

Jestem ABSOLUTNIE za tym aby to lokalna społeczność wybierała "sprawiedliwych ludzi" spośród siebie a nie kółko wzajemnej adoracji.
  • 16
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Zacznijmy od tego, ze to prokurator powinien w takim przypadku odstąpić od skladania wniosku do sądu i umorzyć postepowanie. Moze tak zrobić, ale robi rzadko. Najczęściej nie w przypadku szarych ludzi, a dla synka lokalnego prawnika/lekarza/biznesmena/radnego tak. Taki kraj.
  • Odpowiedz
bo przepisy mu pozwalają i jednocześnie złamać prawo


@WLADCA_MALP:

przeczytałeś to co napisałeś? Coś robi zgodnie z przepisami i jednocześnie tym samym czynem łamie prawo? Zresztą wydawanie orzeczenia przez sąd i łamanie prawa...
  • Odpowiedz
@eaxene: posłuchaj - prawo jest jedno, dotyczy wszystkich ludzi i wszyscy ludzie są równi wobec prawa. Lepiej żebyś znał prawo - nie robić krzywdy innym. Natomiast przepisy to opis technologi i tworzy je się po to aby głupsi wiedzieli jak używać technologi w zgodzie z prawem. Przepisy wolno łamać jeśli są niezgodne z prawem a często są...

2 przykłady dla lepszego zrozumienia:

przepis kulinarny - możesz go łamać i modyfikować ile chcesz, chyba że złamiesz prawo czyli
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP:

Stary... płyniesz i to mocno. Bardzo mocno.

Btw. ale coś ci świta. Co prawda przykłady z dupy, ale jednak wiesz w którą stronę patrzeć. Jest coś takiego jak "prawo natury" i zgodnie z tą teorią np. ktoś kto zabijał i powoływał się na hitlerowskie prawo pozwalające na to nie mógł tak naprawdę tego robić- mimo iż przepisy (prawo) stanowione na to pozwalały
  • Odpowiedz
@eaxene: podaj mi jeden jedyny przykład, że jest inaczej niż napisałem... działa to tak od tysięcy lat, ino ludzie zapomnieli że to jest tak elementarne proste i zasłaniają się różnymi przepisami, regulacjami czy przykazaniami które mają rozmazywać esencję prawa.

Jestem wolny, robię co chcę ale jak ktoś przyjdzie i powie mi że robię mu krzywdę to mam przestać i tyle. Jak przychodzi sąsiad i mówi że jest za głośno to ja mu mówię że owszem, ale umówiliśmy się że cicho ma być ale od 22 do 6 rano i po to jest przepis, bo mieszkamy za blisko i technologia pozwala na duży hałas.

Ludzie najczęściej mylą prawo z
  • Odpowiedz
@eaxene: Jeśli system pozwala na stawianie przepisów ponad prawem to należy zmienić system. Jeśli konstytucja nie pozwala mi np. na hodowanie roślin na własny użytek to do kosza z nią.

Dość hipokryzji.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP:

Możesz zebrać odpowiednią ilość ludzi, zgłosić wniosek, wybrać odpowiednie osoby do parlamentu i przegłosować odpowiednie zmiany. Na tym polega życie w społeczeństwie, ma to swoje plusy i minusy, ale tak już po prostu jest. Zasady gry są bardziej niż jasne.

A czy hipokryzją nie jest: wiem, że grozi mi kara za posiadanie narkotyków, a mimo to posiadam je i potem płaczę jak mnie za to złapano i skazano?
  • Odpowiedz
@eaxene: rozwiązanie jest jest jedno - REWOLUCJA. Sądownictwo to tylko jeden z problemów, a ich jest dużo więcej. Lepiej zrobić porządek raz a dobrze, bo takie pieprzenie się z poprawianiem jak w Polsce od 89 skutkuje niczym innym jak tym że UBEKI nadal mają ogromne emerytury, górnicy przywileje większe niż lekarze, ZUS #!$%@? nasze pensje, a rządzą ci sami co rządzili, tylko nazwy partii się zmieniają.

a co do hipokryzji
  • Odpowiedz