Wpis z mikrobloga

@wypoczek: Ja sie nauczyłem chcąc-niechcąc. Już tłumaczę. Gdy byłem młodym chłopcem, a komputer dopiero zaczynał odgrywać swoją rolę w moim życiu... Cóż, wpadłem na pomysł zainstalować Debiana i tak od tego czasu, dzień w dzień, tydzień w tydzień, miesiąc w miesiąc, rok w rok... się z nim pierr... ; /
  • Odpowiedz
@wypoczek: Zaczynałem z tym systemem (Debian) jak jeszcze nie miałem internetów na stałe. Jak nie miałem co robić, to czytałem manpejdże, bo innego źródła informacji w razie problemów nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wypoczek: Przede wszystkim książki LFS i BLFS - i pisanie skryptów do wszystkiego co się da (rozważ przejście na openboxa i podkrecanie/tuningowanie wlasnego desktopa za pomoca roznych skryptow).
  • Odpowiedz
@matowy: co z toba nie tak? mielismy napisac jak uczylismy sie systemu. Ja uzywalam LFS i BLFS i uwazam ze to najlepsze zrodla wiedzy (takie jest moje zdanie).

P.S. Trolem to jestes ty ze piszesz jakies bzdurne komentarze o ktore nikt cie nie prosi.
  • Odpowiedz
@LaCroix: Nie zapowietrz sie. Polecenie komus zeby sobie sam skladal system, kompilowal i pisal skrypty jak jest swiezy to albo trolling albo glupota. Inaczej tego nazwac nie mozna. Cos w stylu czlowiek sie pyta jak podlubac w samochodzie a ty polecasz mu spawac wlasnych uklad wydechowy i rozwiercac cylindry.
  • Odpowiedz
@matowy: widac ze nie czytales LFS, albo nie przeczytales ze chodzi o nauke systemu operacyjnego (nie basha). To jest przyjemna ksiazka dla poczatkujacych - ona wyjasnia jak dziala system, jak kompiluje sie pakiety itd. Zakladam ze z Bashem mial juz stycznosc. Nie ma lepszej ksiazki do nauki Linuxa (systemu operacyjnego).
  • Odpowiedz
@LaCroix: ROTFL, widac nie potrafisz czytac ze rozumieniem.

Building an LFS system is not a simple task. It requires a certain level of existing knowledge of Unix system administration in order to resolve problems and correctly execute the commands listed. In particular, as an absolute minimum, you should already have the ability to use the command line (shell) to copy or move files and directories, list directory and file contents, and change the current directory. It is also expected that you have a reasonable knowledge of using and installing Linux software.


Because the LFS book assumes at least this basic level of skill, the various LFS support forums are unlikely to be able to provide you with much assistance in these
  • Odpowiedz
@matowy: to wlasnie pokazales ze ty masz braki doswiadczenia zawodowego. Ja mam 6+ lat doswiadczenia embedded/linux/solaris. Buildroot i LFS to podstawa, kernel czasem musi posiadac rozmiar 1MB, aby zmiescic sie na ramdisku zeby system z FS startowal zawsze w ramie ktory ma tylko pare megabajtow. Pracuje juz w drugiej firmie i ten sam temat sie przewija. W jeden firmie robilam w embedded i tam ramdisk/buildroot to byla podsta. Teraz ATCA-telecom
  • Odpowiedz
ROTFL x2. A mowilem nie zapowietrzaj sie, spokojnie wypusc powietrze bo Ci zylka peknie. Nie jestes wstanie odniesc do tego ze przylapana zostalas na tym ze bredzisz i wciskasz czlowiekowi odpowiedz nie pasujaca do pytania. Prosciej zmienic temat. #logikarozowychpaskow Masz problem z ocenieniem tego ze czlowiek chce sie uczyc a Ty proponujesz mu rozwiazania z waskiej specjalizacji? Tak ciezko sie do tego przyznac, ze cytat wziety z ksiazki ktora polecasz
  • Odpowiedz
@matowy: :D to co teraz napisales nie wymaga komentarza. Kazdy obserwator zauwazy kto z nas pisal nie na temat, kto sie wylozyl i kto pisze brednie.

Specjalizacja nie jest waska, a embedded to aktualnie temat topowy jesli chodzi o zatrudnienie w zachodniej europie (jak ktos planuje zarabiac okolo 55 tys funtow na rok). Cytaty ktore wziales z ksiazki nijak sie maja do tego ze LFS nie jest dobre do nauki.
  • Odpowiedz
@LaCroix: Oh co za cudowna argumentacja ze "kazdy zauwazy". Myslalem ze stac Cie na cos lepszego.

Autor sam stwierdza ze nie jest to projekt przeznaczony dla poczatkujacych tylko dla uwaga, skup sie.

It quickly became plain that such custom-built Linux systems serve not only to meet user specific requirements, but also serve as an ideal learning opportunity for programmers and system administrators to enhance their (existing) Linux skills. Out of this broadened interest, the Linux From Scratch Project
  • Odpowiedz
@matowy: generalnie to musisz byc jakims przyglupem ze nie rozumiesz pytania osoby ktora stworzyla post. Nauka systemu operacyjnego to nie to samo co nauka od podstaw. Jakby chodziłoby o podstawy/poczatki to byloby pytanie "jak zaczynaliście/jak zacząć naukę Linuxa", a nie jak się uczyliście Linuxa.

Ja znalam basha i potem chwycilam za LFS i to mi pomoglo w zdobyciu niezbednej wiedzy do swobodnego poruszania sie po systemie kbuild/rekompilacja kernela, tworzenie patchow,
  • Odpowiedz