Wpis z mikrobloga

Witajcie Mireczki ponownie.

Ponieważ ostatnio nie udało się rozwiązać sprawy to ponownie zapytam.

Gdzie znajdę niebieską, przeźroczystąplexi (ew. inne podobne tworzywo) jako płytę o grubości 5mm?

Wszędzie albo 3mm, albo całkowity brak.

Musi być niebieska, przeźroczysta i mieć grubość 5mm.

Pisałem do kilkunastu firm i jedyne odpowiedzi to nie ma, albo, że jest te głupie 3mm. Produkują tylko te zasrane 3mm czy jak?

Raczej produkcja na zamówienie odpada, ponieważ potrzebuję z 0,5-1m^2(a za rozpoczęcie produkcji pewnie się nie wypłacę), ale jest mi naprawdę pilnie potrzebne.

Osobie której uda mi się pomóc z tą sprawą stawiam 4-pak piwa!

#diy #cnc #frezarki #plexi #plexiglass #piwozapomoc #jakzyc
  • 28
@mac_jg: A sami napisali, że mają wszystkie rozmiary od 1.5 - 50mm i w rozmiarze dowolnym:

"dokładne cięcie dowolnego kształtu maszyną cnc o polu roboczym aż 2050x3050mm, czyli maksymalnym wymiarze płyt"
@sebek1987: Musiałeś podać linka w tak strasznym języku? Ech może jakoś uda się z google translate porozumieć z nimi i zobaczyć co oferują;) Chociaż wolałbym w PL.

@Czarny_Klakier: Do obudów jako "szybka zabezpieczająca" wyświetlacz, więcej niestety nie mogę powiedzieć.
@mac_jg: a nie możesz użyć 3mm niebieskiego + ile tam brakuje przeźroczystego, razem złączone na grubość? (sklejone - jakby było trzeba, jak będziesz kleił całą dużą powierzchnię, to są dobre kleje które ci złączą to bez śladu)

Albo - do czego to niebieskie (jak bardzo niebieskie, odcień itp, jak bardzo przeźroczyste itd) i w ogóle - bo może weź przeźroczystą, a niebieskie - oklej po prostu, folie samochodowe do oklejania/przyciemniania szyb
@hrumque: Musi być jednolite - jest frezowane na 2,5mm, także 0,5mm to za mało aby zostało, dla pewności będzie 2,5mm kolejne (czyli 5mm razem). Żadne folie, itd. z powodu, że działa to na zewnątrz z różnymi czynnikami nie wchodzą w grę.
@hrumque: ale z folią nie przejdzie mi ładnie przez obudowę wyfrezowany kawałek. Dodatkowo folia po jakimś czasie się zetrze, albo ktoś może ją zdrapać czy coś. Założenia były z jednolitym kawałkiem, dlatego taki potrzebuję. Nie miałem pojęcia, że taki problem będzie ze znalezieniem.
@mac_jg: no ale jak to pofrezujesz, to w miejscach im bardziej przefrezowane - tym mniej barwione będzie. Im grubsza warstwa - tym bardziej niebieska/ciemna i mniej przeźroczysta. Może zdradź więcej co chcesz uzyskać, to coś się wymyśli konstruktywnego?
@hrumque: Kawałek, który przepuszcza światło wyświetlacza nie jest frezowany - zostaje nieruszony. Frezowane jest wszędzie dookoła na 2,5mm wgłąb, oraz kilka otworów.