Wpis z mikrobloga

@golebiow6: @nofink: Charakternik fajny tylko końcówka mi się nie podobała, chociaż nie jest złą ogólnie patrząc na całą książkę :P A Trylogia Husycka to jedna z lepszych książek fantasy jakie czytałem (głównie dlatego, że mało tam fantasy, a dużo historii).

Cykl o Inkwizytorze Mordimerze Madderdinie zdecydowanie polecam też, bardzie ciekawa postać, mało fantasy i jak się pojawia to masz takie wtf, skąd to? I traktuje się te wstawki faktycznie jako
@golebiow6: Zdecydowanie Trylogia Husycka i najlepiej nie w formie czytanej, a w postaci genialnego słuchowiska! Niedawno skończyłem go słuchać, no i dawno tak nie brakowało mi jakieś pozycji po zakończeniu, jak przy tej trylogii... Kolejne dni spędziłem na czytaniu wikipedii i innych źródeł o Wojnach Husyckich i samych recenzji książki, żeby sobie choć trochę osłodzić stratę ;)
@golebiow6: tetralogia o Witelonie

Wciągnęła mnie swojego czasu bardziej niż Wiesiek. Coś wspaniałego jeśli lubisz klimaty historyczne. 8/10 imho i jest mi smutno, że tak mało osób zna tę serię ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Edit: meh, zapomniałam, że nie ma być średniowieczna ( ͡° ʖ̯ ͡°) chociaż może się skusisz bo bardzo ciekawie przedstawił Piastów
byle pozycja ze średniowiecznej Polski mnie niespecjalnie interesuje


@golebiow6: faktycznie, pomieszało mi się

W każdym razie polecam gorąco, po wiedźminie tylko ta seria wydała mi się warta polecenia jeśli chodzi o polskie fantasy (chociaż zbyt wiele "dziwnych" zjawisk typu magia to tam nie ma).