Wpis z mikrobloga

NAZWA: Sweet Nygus

BROWAR: Browar SoliPiwko

STYL: Milk Stout

SZCZEGÓŁY:

Skład: woda; słody: pale ale, monachijski, karmelowy, czekoladowy, black, pszeniczny jasny, płatki jęczmienne, laktoza; chemile: Marynka, Lubelski; drożdże: Safbrew S-04.

Ekstrakt początkowy: 14% wag., alkohol 4,8% obj.

Goryczka: 24 IBU

CENA: 8,50 zł

--------------------------------

AROMAT

Ogólnie zapach jest bardzo słaby i ciężko mi coś wyczuć. Da się rozpoznać delikatną kawę. Niestety po ogrzaniu zapach robi się nieprzyjemny przywodzący na myśl skwaszone mleko, warzywa.

BARWA

Ciemna, praktycznie czarna, nieprzejrzysta.

PIANA

Przy nalewaniu tworzy się piękna, obfita, pulchna, puszysta piana. Ma brązowawą barwę. Jest niejednorodna tzn. część piany jest drobno, a część grubo pęcherzykowa. Opada dość powoli zostawiając po sobie raczej słaby lacing.

SMAK

W smaku przeważa słodowość. Goryczka jest dość słaba. Da się wyczuć delikatne czekoladowe nuty. Piwo jest raczej wytrawne, goryczka jest kwaskowata.

ODCZUCIE W USTACH

Wysycenie jest niskie, ale piwo nie jest do końca płaskie. Piwo jest dość aksamitne i śliskie co jest zapewne skutkiem dodania laktozy.

WRAŻENIE OGÓLNE

Niestety po przeczytaniu wielu dobrych opinii spodziewałem się więcej po Słodkim Nygusie. Nie przekonało mnie to piwo. Zwłaszcza słaby aromat zniechęca. Może jakimś rozwiązaniem byłoby zastosowanie chmieli ciekawszych niż Marynka i Lubelski.

#piwo #browarhipster #pijzwykopem #stout #solipiwko #ocenpiwo #alkohol
gobi12 - NAZWA: Sweet Nygus



BROWAR: Browar SoliPiwko



STYL: Milk Stout



SZCZEG...

źródło: comment_LRfnT3vbVm1CzXNs4RH5jifWOFteLFrs.jpg

Pobierz
  • 6