Wpis z mikrobloga

@StraznikAlkoholu: jeżeli mieszkasz w mieście z LTE to na Twoim miejscu zastanowiłbym się raczej nad jakimś modemem LTE i kartą Playa/RBM, doładujesz za 50zł(czyli w sumie wyjdzie coś ok. 200zł?) a transfer i komfort użytkowania będzie nieporównywalnie lepszy - do końca tego roku transfer po LTE u nich jest za darmo, także nic tylko korzystać ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jono: jak to TANI? Czy ty rozumiesz to słowo? Internet mobilny jest #!$%@? drogi i ma cholernie małe limity. Aero2 jest powolne (512 kbit) ale za to nie ma limitów, bo po limicie, który potrafi zejść w jeden dzień, to te plusy i playe są jeszcze wolniejsze.
@pitrah606: Ja nie mówiłem że za granicą jest taniej.

To śmieszne 6 gb to nawet nie wystarczy na ściągnięcie jednego filmu. W dodatku oni liczą i wysyłanie i pobieranie, często tak że u ciebie na liczniku jest 3 gb ściągnięte+wysłane a oni już wyłączają. A jak nie chcesz ściągać filmów to aero też wystarczy.
@pitrah606: No 6GB za 30zł, to niby niedrogo, jednakże na studencki budżet to jest już troszkę, zwłaszcza, że jak będę chciał film, to schodzę na dół i tam w 15min mam, a do takiego FB to jednak nie chce się schodzić. Teraz używam 2GB z Plusha i mimo, ze staram się mocno oszczędzać transfer to i tak jest ciężko, więc wolę coś darmowego i bez limitu.
@list86: Internetem mobilnym filmu sobie nie pobierzesz, jeśli nie jesteś w zasięgu LTE. A i tak ta usługa jest od niedawna i dopiero raczkuje. :/

@StraznikAlkoholu: Zawsze możesz kraść wifi sąsiadom ( ͡º ͜ʖ͡º)

A tak na serio, to wszystko zależy o tego ile masz budżetu, czy byłbyś w stanie miesięcznie mieć tę kwotę i ile de facto potrzebujesz. W nju masz za 29pln 10GB
@StraznikAlkoholu: właśnie, a co to znaczy "schodzę na dół"? Parę pięter niżej masz zasięg a u siebie nie? Może lepiej zainwestować w dobrą antenę tak by ten zasięg łapać? Albo ją zrobić, ananasy w puszce z biedronki dadzą ci puchy o idealnej średnicy, do tego typu gniazdko typu rsma i lutownica ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(puszki najlepiej wyklepać by były gładkie, a nie karbowane, ale bez tego
@list86: Internet jest na każdym piętrze budynku, jednakże ściany są bardzo grube a router jakieś 25 m ode mnie. Czasami mój laptop coś złapie, jednakże próby z antenami dookólnymi nic nie dały. Może rzeczywiście warto spróbować anteny kierunkowej, jednak bałbym się trochę wystawiać sprzęt na korytarz, bo tam mam okno na router
@StraznikAlkoholu: A puszkę po ananasach z kawałkiem kabla też byś się bał? ;) generalnie myślałem żeby po prostu celować w podłogę albo wystawić za okno i celować pionowo w dół.

google: cantenna + cantenna calculator = profit ( ͡° ͜ʖ ͡°)