Wpis z mikrobloga

Kaczka z pomaranczami z sosem pomaranczowym i zurawinowym. Z ryzem z pomaranczami. Ogolnie duzo pomaranczy i mocno slodkie, ale #!$%@? jakie to doobre, az pitok odlatuje
Weźcie pod uwagę, że kaczka potrzebuje długo się piec. Skórka jest ciemna, ale mięso miało czas żeby dojść w sam raz (co widać nawet na tym zdjęciu). Obejrzyjcie pieczoną kaczkę w googlach. Większość jest przyjaranych jak Karyna po całym karnecie do solarium. Mnie ten widok nie zraża i nie umniejszałabym zasług kucharzowi.
@Uspavanka: no nie do końca przejaranie to oznaka dobrego wysmażenia (nie ma nic gorszego niż przeciągnięte mięso), najlepiej zacząć na patelni około 7 min po obu stronach nóg (najwolniej będą się piec w piekarniku) i piersi 1-2 min, wkładasz do piekarnika 180 stopni z patelnią i 10 minut na medium rare, 13-15 na medium - przeciąganie na well to marnowanie mięsa (oczywiście wszystko zależy od rozmiaru i pochodzenia kaczki - ten
@Basiura: absolutnie się z Tobą zgadzam, tym bardziej, że wyraźnie wiesz więcej ode mnie :) Chodziło mi o to, że kaczkę piecze się trochę inaczej niż np kurczaka, który nie ma szansy bardzo mocno się przypiec, żeby był gotowy. Piekłam też kilka razy kaczkę i wiem, że trzeba znaleźć złoty środek żeby mięso było upieczone, a nie wysuszone na wiór.