Wpis z mikrobloga

Czy ktoś wie czy gdzies w #krakow zajmuje się ktoś recablingiem słuchawek? w słuchawkach AKG K518DJ padł mi jack i próbowałem go wymieniać niestety uparcie jedna słuchawka nie działa, na 99% problem jest gdzieś przy jacku, dlatego pomyślałem ze może całkowity recabling by pomógł (dodatkowo słyszałem ze jest lepsza jakość dźwięku).

#akg #sluchawki #recabling #kiciochpyta
  • 13
  • Odpowiedz
@FlameRunner: zrobisz to? za ile, ile bym czekał? napisz cos wiecej, jak to wyglada, czy w ogole bedzie to dzialac, bo nie mam pojecia czy jest sens w ogole naprawiac, nowe sluchawki mozna juz za 120 zl kupic, ale to prawda ze bedzie lepsza jakosc dzwieku?
  • Odpowiedz
@Fiodooor: Wymień sam, jeżeli wymieniałaś jacka to wymiana całego kabla nie powinna sprawić Ci problemu. Jest to żmudna praca ale nic skomplikowanego. Kupujesz kabel, jakiegoś dobrego jacka, oplot (może być nawet sznurówka) i lecisz. Co do dźwięku się nie wypowiem bo nie widzę szczególnej różnicy ani w moich słuchawkach ani w mojego różowego paska.

Jeżeli bardzo nie chcesz się z tym bawić to na Długiej w sklepie Amperek oferują recabling
  • Odpowiedz
@Fiodooor: Wykonanie standardowego rekablingu symetrycznego w opcji podstawowej (kabel na bazie japońskiego Canare L-4E5C, pokryty wysokiej klasy oplotem nylonowym, zakończony porządnym wtykiem minijack Neutrik/REAN, 1,2m długości) to koszt 90 zł.

Mogę też zaproponować kabelek jak wyżej do samodzielnego przylutowania w cenie 80 zł.

Realizacja w ciągu pięciu dni roboczych.

Galeria moich kabelków: http://galeria.flamerunner.pl/
  • Odpowiedz
@Fiodooor: Edit: przyszła mi do głowy jeszcze partyzancka wersja którą koledze ktoś wlutował w słuchawki sony. Kupujesz jakiś kabel dwużyłowy który chociaż jedną końcówkę ma typu jack, odcinasz drugą końcówkę i wlutowujesz kabel do słuchawek.
  • Odpowiedz
AKG K518DJ


@Fiodooor: Namierz najpierw usterkę. Jak wymieniałeś jacka? Sam lutowałeś? Usunąłeś z żył powłokę chemiczną, nieprzewodzącą? Masz miernik uniwersalny?
  • Odpowiedz
@kessubuk: Wykonanie standardowego rekablingu w opcji podstawowej (kabel na bazie japońskiego Canare L-4E5C, pokryty wysokiej klasy oplotem nylonowym, zakończony porządnym wtykiem minijack Neutrik/REAN, 1,2m długości) to koszt 90 zł.
  • Odpowiedz