Wpis z mikrobloga

@FLAC: no to dawaj, dragon age inquistion pc - 150-160 zl, na konsole masz za 230

po miesiacu uzywka na konsole - 150-170 zl, na pc ciagle to samo lub z 10-20 zl w dol

chyba ze kupie wersje cyfrowa na pol w dniu premiery z kims znajomym na ps4 = 250-260 na pol daje 125-130, wygrywam

za pol roku, twoja gra na pc 70-80 zl, moja ponad 100, ja
  • Odpowiedz
@pqp_1: na kompa nie ma używek xD rykłem kwikłem i oplułem monitor

PS. na steama też można kupować na pół albo i w więcej osób #protip ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@FLAC:

mozna kupowac gry w kilka osob ? chyba ze na jednym koncie, bo nie przypominam sobie by na steamie byla opcja kupna gry na kilka osob z czego kazda osoba ma ja przypisana do swojego konta...
  • Odpowiedz
@pqp_1: no niestety nie masz racji. Miałbyś ją, gdybyś to pisał gdzieś w okolicach 2008 roku, w chwili obecnej sytuacja wygląda trochę inaczej. Sprzęt praktycznie stoi w miejscu i duża w tym zasługa konsol. Nie ma sensu wypuszcząc co roku dwa razy mocniejszej karty graficznej, skoro i tak nie będzie gier które je wykorzystają.

Jeśli 3 lata temu składałeś komputer za 2,5k to na pokładzie miałeś np. i5 2500k +
  • Odpowiedz
@only: hmm masz racje, pisalem o tych 5 tysiacach jesli chcesz byc w "topie", zapomnialem o tym wczesniej opisac, niestety na sprzecie sprzed paru lat juz nie pociagniesz najnowszych gier, tak jak obecny sprzet, chyba wiesz o czym mowie, dlatego zeby ciagle byc na czasie, ciagle grac na ultra, musisz zmieniac pc raz na 2-3 generacje
  • Odpowiedz
@pqp_1: źle liczysz tą cenę,

ja mojego i5 3570K + 16GB ram + SSD + zasilacz + buda i cała reszta sprzętu miałem przed premierą PS4, dzisiaj wystarczy żebym zmienił kartę na 970 i już mam kompa mocniejszego(i taniej bo GTX970 to około 1400zł a PS4 GOŁA to 1500-1600) od nowej generacji konsoli

baa nawet taki GTX 760 za <1000zł będzie
  • Odpowiedz
@FLAC: a jak wyjdzie nowy socket ?

ja mowie o nowej generacji gier, a nie generacji danego procesora czy karty

i licz ze ten sprzet co miales wczesniej tez cos kosztowal wiec to 1400 za gtx 970 to kolejna doplata
  • Odpowiedz
@pqp_1: generacja gier wychodzi co generację konsoli bo wtedy jest skok jakościowy(no poza aktualnym przypadkiem PS4/XKośći)

więc wystarczy zmienić kartę na premierę konsoli lub poczekać trochę i kupić model nowszy

z prockiem to najmniejszy problem bo one starzeją się stosunkowo wolno + takie i5 można podkręcić z 3.5GHz na 4.5GHz zyskując prawie 30% mocy co daje kolejne 3 lata do czasu kiedy możesz go używać

ja niecałe dwa lata temu
  • Odpowiedz
@pqp_1: masz gwarancję

też nie masz pewności że konsola wytrzyma Ci przez całą generację, a jak padnie po gwarancji to musisz kupić nową

nowa konsola kosztuje więcej niż nowy procesor
  • Odpowiedz
@FLAC: nie masz gwarancji jesli uszkodzisz procesor przez podkrecanie, mozesz sobie wykupic taka "gwarancje", ale oryginalnie bez tego tracisz gwarancje
  • Odpowiedz