Wpis z mikrobloga

#medycyna #studbaza #pytanie

Mirki, wiecie może jak wygląda sprawa z dostępem do prosektorium? Tworzę prezentację na ćwiczenia i chciałbym przeprowadzić rozmowę z kimś rozeznanym w temacie śmierci i etapów rozkładu. Orientuje się ktoś, czy dostęp do takiego prosektorium, eksperta i może nawet zwłok do sporządzenia dokumentacji zdjęciowej byłaby możliwa?

P.S Nie jestem zwyrolem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 14
@Ven-X: Mi wykładowca obiecywał wyjście o prosektorium, skończyło się na filmach ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Co roku obiecuje obiecuje, a nic nie wychodzi ;)

Popytaj w dziekanacie o możliwość wejścia z psorem.
Niestety nie jestem studentem medycyny, myślę że to by ułatwiło sprawę, a tak może być trochę pod górkę. Ale postaram się coś wymyślić. Szkoda, że nie mamy na mirko eksperta w tej dziedzinie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ven-X: Jaka jest tematyka prezentacji? Na jaki przedmiot to robisz? Gdzie studiujesz? W jakim mieście jesteś? Co dokładnie potrzebujesz na temat śmieci? Jest bardzo wiele materiałów w internecie na te tematy, tylko trzeba dobrze poszukać i przede wszystkim wiedzieć konkretnie czego się szuka. W moim mniemaniu zdjęcia z publikacji naukowych i książek powinny wystarczyć do w/w tematu.
@johny11palcow: Dostęp do materiałów nie stwarza najmniejszego problemu. Chodzi mi bardziej o jak największy możliwy wkład pracy własnej, tj wywiad z kimś, kto będzie mi mógł opowiedzieć o podstawowych rzeczach typu plamy opadowe, stężenie pośmiertne itp ;)
@Ven-X: Zorientuj się czy nie masz jakiegoś muzeum uczelnianego w swoim mieście, do tego idź do szefa katedry. Ze zdjęciami będzie ciężko, ale można poszukać w internetach - z naszego prosektorium bez problemu można znaleźć i zdjęcia i teledysk Toxic Bonkers. Jak chcesz o rozkład zwłok się popytać to albo zakład medycyny sądowej albo katedra patomorfologii - oni też są obeznani, bo również robią sekcje zwłok.
@Ven-X:

Ze zdjęciami może być trochę problem (raczej na pewno nie będziesz mógł fotografować twarzy), ale jak trafisz na kogoś, kto lubi swoją pracę, to możesz się dużo dowiedzieć. Część lekarzy sądówki pewnie nawet nie będzie chciała z tobą gadać (wszędzie są buce), ale jak trafisz na pasjonata, który będzie miał czas, to prędko stamtąd nie wyjdziesz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Patomorfologia to głónie nowotwory i zgony
Ogólnie nawiazalem kontakt ze studentami medycyny, także jeśli chodzi o zdjęcia, to może da radę coś załatwić. W poniedziałek przejdę się po mieście i postaram się kogoś znaleźć do wywiadu :D