Czy da się #yanosik otworzyć w trybie incognito - tak, aby nie rejestrowało mi przejechanej trasy? W sensie - czasem jadę jako pasażer i pomagam z mojego telefonu kierowcy obok, a czasem po prostu z ciekawości sprawdzam jak wygląda sytuacja na drodze, gdy siedzę z tyłu samochodu.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam problem z #yanosik pojawił sie ostatnio, chodzi o to ze gdy zabkokuje telefon to aplikacja sie wyłacza niezależnie czy jest jako glówna aplikacja czy działa w tle. Telefon to #galaxys10
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Od jakiegoś czasu coś mi sie spierniczyl #yanosik . Uruchomie nawigacje w google maps i daje yanosika zeby działał w tle to caly czas na tej ikonce pisze "brak internetu", jak Janosik pójdzie na pierwszy plan to jest ok. Nigdzie w ustawieniach nie moge nic znaleźć zeby działało, mial moze ktos podoby problem?
#yanosik #android
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakim sposobem Yanosik posiada tak dokładną bazę numerów domów? Na największym zadupiu można znaleźć interesujący nas adres. Google maps czy waze pod tym względem są w tyle
#yanosik #nawigacja #mapy
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nutramigen: Bazuje na OSM, a w OSM numery są zaimportowane z publicznych baz które prowadzą gminy. Gminy też zasilają Państwowy Rejestr Granic (wbrew nazwie ma też adresy), który można podglądnąć np. na http://polska.e-mapa.net/ , a ściągnąć z http://www.gugik.gov.pl/pzgik/dane-bez-oplat/dane-z-panstwowego-rejestru-granic-i-powierzchni-jednostek-podzialow-terytorialnych-kraju-prg .
Teraz trzeba przyznać że mało ich jest, ale w szczytowym okresie @Zibi-OSM robił pewnie kilka importów tygodniowo ;)
Muszę ogarnąć te narzędzia do importu adresów, bo warto by odświeżyć kilka
RicoElectrico - @Nutramigen: Bazuje na OSM, a w OSM numery są zaimportowane z publicz...
  • Odpowiedz
  • 1
Jakie aplikacje włączacie w telefonie jak jedziecie w dalszą trasę samochodem? U mnie #yanosik (nieraz się naprawdę przydaje), mapy #google (bo mają aktualny #traffic), #sygic (bo działają offline - choć ostatnio trochę nawalają) no i radio internetowe - najczęściej Chillout Record. Pochwalcie się ;) #motoryzacja #samochody #aplikacje #android #podrozujzwykopem #glupiewykopowezabawy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GregoryAlmasy: w subiektywnym odczuciu janosik szybciej reaguje, tj wcześniej sugeruje omijanie wypadków i daje lepsze objady zamiast problematycnego odcinka. Czasem ma "zaleganie afektu" tj gdzieś, gdzie był wypadek godzinę temu nadal proponuje objazd, ale nie miałem do tej pory jakiegoś dużego nacięcia na niekorzyść janosika. Ale google w ostatnich czasach się poprawił.
  • Odpowiedz
@GregoryAlmasy: to zależy, co masz na myśli pisząc dokładniejsza. Google na pewno lepiej prowadzi i wybiera lepsze drogi. Yanosik jest natomiast świetny, jeśli chcesz znaleźć konkretny numer budynku. Ale to nie ich zasługa, tylko OSM.
  • Odpowiedz
Mireczki podróżujące po terenach #kaszuby, okolice Klukowa Huta, #stezyca i szczegółnie Skorzewo - jeśli możecie, i macie nowe telefony z Bluetooth v5, podróżujcie z włączonym Yanosikiem lub appką notiOne. Jakaś kaszubska k***a, grzybiarz o czarnym podniebieniu, podpieprzył mi, wraz z całym znacznikiem, lokalizator #notione który używałem do biegu na orientację na kawalerskim kumpla.

Mam w sumie już jeden namiar, pod Skorzewem, gdzie dziś się wybiorę,
q.....q - Mireczki podróżujące po terenach #kaszuby, okolice Klukowa Huta, #stezyca i...

źródło: comment_kp7Tvy4PKe2FlrmC9CNmAhiq8twENYBs.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@qwarqq: W sierpniu 30 metrów od posterunku w Somoninie ktoś mi wybił szybę w samochodzie i z-----ł tanią kamerkę do nagrywania. A tydzień później w Szymbarku ktoś mi zerwał czujkę do parkowania xD Kaszubi mnie r-----------ą odkąd pamiętam.
  • Odpowiedz
@sailor_73: Moja niedoszła żona sprzed wielu wielu lat była z tamtych rejonów i o ile na początku myślałem, że to ze mną jest coś nie tak to w końcu doszedłem do wniosku, że Ci ludzie są zwyczajnie p----------i. A na dodatek strasznie chciwi.
  • Odpowiedz
W jaki sposób zgłosić nieprawidłowe ograniczenia prędkości na wybranych odcinkach w #yanosik - w nawigacji pokazuje mi, że jestem w terenie zabudowanym (ograniczenie 50), a tak naprawdę na tej drodze nie ma terenu zabudowanego i przez to tracę punkty za dobrą jazdę.

Druga kwestia - czy trzymając telefon w kieszeni i pozostawiając yanosik, aby działał w tle (bez wyznaczonej trasy) i z wygaszonym ekranem, będzie mnie głosowo informował o niebezpieczeństwach
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zakopianczyk: Błędne ograniczenia można zgłaszać poprzez kliknięcie w limit w aplikacji - przy czym zmiana zostanie wprowadzona automatycznie dopiero po przekroczeniu pewnej liczby zgłoszeń. Zmiany pojawią się szybciej jeśli przytrzymasz dany punkt na mapie, a następnie wybierzesz opcję Zmiana na mapie
  • Odpowiedz
@Yanosikpl: wszystko jest jak powinno być ;)
@bartiprog: ja miałem włączony w tle yanosik i google maps na pierwszym planie i zrobiło mi takie podsumowanie ;)
tam na górze na mapie jest widoczna trasa, którą jechałem ale ze względu na prędkość przesunąłem mape na niemiecką autostrade ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@laress: Lepiej aplikacja na telefon, jak przestaną ludzie korzystać z Yanosika lub coś to przynajmniej kasa nie przepadnie, dodatkowo musisz dokupić transfer danych, a trochę sobie cenią. Google Maps już ostrzeżenia dodało w swojej aplikacji, więc może kiedyś ludzie tam przejdą.
  • Odpowiedz
Cześć, prosimy o przesłanie raportu z aplikacji. Opcja ta znajduje się w Menu - O programie. W treści prosimy o zamieszczenie krótkiego opisu problemu
  • Odpowiedz
W tamtym roku ubezpieczyłem samochód przez Yanosik. W połowie października ubezpieczenie się kończy, i chciałbym je przedłużyć, ale jak wejdę w zakładkę OC/AC to są tam tylko informacje na temat aktualnej polisy, bez wyliczenia składki na nowy rok. Czy takie ubezpieczenie jest jednorazowe? Czy pojawi się ponownie szacowana cena tuż przed zakończeniem obecnej polisy? A może zapłacę stawkę jak w tamtym roku? ( ͜͡ʖ ͡€)

#yanosik
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach