@mietek123456: jeśli dobrze pamiętam, klub grający w eliminacjach może przełożyć jeden mecz łącznie w rundach I, II i III oraz dodatkowe przełożenie przy dotarciu do fazy playoff. GKS zaczyna od drugiej rundy, będąc rozstawionym, więc wiele będzie zależało od losowania - jak trafią daleki wyjazd, to pewnie będą chcieli przełożyć mecz z Wisłą/ jeśli będą grać u siebie, pewnie przełożą mecz II kolejki. A jak trafi im się rywal ze
  • Odpowiedz
@mietek123456: technicznie może być 10 meczów przełożonych ;) 5 drużyn dociera do fazy playoff, przekładają po dwa mecze i cyk, masz 10 meczów.

Na stronie Ekstraklasy masz podane terminy dodatkowe dla pucharowiczów - jeśli GKS przełoży mecz, najpewniej odbędzie się on na początku września.
  • Odpowiedz
#wislakrakow #ekstraklasa
Kolejka po kolejce xddd
10. kolejka, 10 października 2026
Legia Warszawa - Wisła Kraków
11. kolejka, 17 października 2026
Widzew Łódź - Wisła Kraków
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Terminarz taki, że do 8 kolejki już będzie wiadomo czy się utrzymany czy lecimy. Oby Rodado był zdrowy i udało się w miarę szybko sprowadzić kilka wzmocnień.
#wislakrakow
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pojawił się terminarz Ekstraklasy.
Wychodzi, że inauguracja sezonu na stadionie Wisły i mecz z GieKSą.
Potem Piast, Płock, Górnik i Pogoń. Są mocniejsi i słabsi rywale, więc po tych meczach już będzie coś widać jak prezentuje się Wisła.
Czekam na transfery, ale wydaje mi się, że po tych meczach będzie jakieś 4 punkty, bo optymistą nie jestem.
#wislakrakow
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tondi_88: miał parę baboli chyba na początku sezonu. Też przy rozgrywaniu od tyłu się zaplątał raz czy dwa. W sumie podobnie jak Letkiewicz.
Wcześniejszy sezon grał bodajże w Tychach i tam był na pewno jednym z lepszych bramkarzy w 1 lidze.
  • Odpowiedz
  • 14
@Kris791 może i ma, bo 50 tysięcy euro rocznie to jest nic, ale już przy 100 tysiącach to już wielu by wzięło wyższy kontrakt.

To nie ma znaczenia. Pycha i brak pokory wykluczają Jarka z grona ludzi poważnych.
  • Odpowiedz
Oprócz tego, że większość z tego co pisze Królewski do stek bzdur, to dla większości profesjonalnych piłkarzy gra w piłkę to praca i sposób na zarobek. Fajny stadion i kibice jest tylko miłym dodatkiem.
Dla mnie to dziwne, jeśli klub nie wchodzi w żadne negocjacje z zawodnikami.

#wislakrakow
l--RAD--l - Oprócz tego, że większość z tego co pisze Królewski do stek bzdur, to dla...

źródło: mkkk

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dla większości profesjonalnych piłkarzy gra w piłkę to praca


@l--RAD--l: oczywiście, ale są też tacy, dla których możliwość rozwoju w takim otoczeniu jest ważniejsza niż kilka tysięcy miesięcznie więcej - doświadczenia gry pod presją kilkudziesięciu tysięcy ludzi nie kupisz. Dlatego też górna granica wieku do transferów została tak ustalona, by ci gracze mogli się jeszcze załapać na kontrakt życia gdzie indziej, a pokazanie, że potrafi się grać pod presją, tylko im
  • Odpowiedz
  • 1
oczywiście, ale są też tacy, dla których możliwość rozwoju w takim otoczeniu


@Heero21: Nie zauważyłem, by u nas zawodnicy rozwijali się lepiej niż w innych klubach.
  • Odpowiedz
  • 1
@CynicznyDlugouch: ja to jestem ciekawy czy oni to jakiegoś bramkarza maja na oku :) co chwilę pojawia ste temat Holewinskiego, ale jakos mnie to nie przekonuje. No chyba, ze sprowadza jeszcze jakiegoś doświadczonego do pary :)
  • Odpowiedz
@niezawysoki: to jest stadion miejski, ale Wisła płaci za wynajem na tyle dużo że ma całkiem sporo do powiedzenia. To nie sprawia, że Wisła jest właścicielem.
Jak wynajmujesz mieszkanie to właściciel nie może dorzucić ci dodatkowego współlokatora bez twojej zgody. To jest w uproszczeniu taki przypadek.
  • Odpowiedz
#mecz #wislakrakow #wieczystakrakow #ekstraklasa Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków S.A. oraz Wieczysta Kraków S.A. osiągnęły porozumienie, na mocy którego Wieczysta Kraków rozegra swoje mecze w charakterze gospodarza w sezonie 2026/2027 PKO Bank Polski Ekstraklasy na Synerise Arena Kraków – Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana.

Strony podpisały list intencyjny określający ramy współpracy. Szczegółowe warunki zostaną ujęte w umowie, której zawarcie planowane jest do 25 czerwca 2026 r.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#mecz #wislakrakow #wieczystakrakow #ekstraklasa

Wpis prezesa z X z przed chwili:

Po konsultacjach i konstruktywnych rozmowach z Radą Nadzorczą klubu i formalnych głosowaniach zdecydowaliśmy co następuje w dwóch ważnych dla klubu sprawach.
Zespół operacyjny Wisła Kraków 🔵⚪️🔴 nie zorganizuje meczów KS Wieczysta Kraków w ramach PKO Bank Polski Ekstraklasa oraz nie zorganizuje meczów FCShakhtar w ramach pucharów europejskich. Oba kluby poinformowałem o dezycji.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pomysł na sitcome: w jednym niedużym mieszkaniu na Podgórzu zamieszkują: Królewski, Kwiecień i aktualny właściciel Cracovii, w pierwszym sezonie Platek. Fabuła serialu opiera się na perypetiach trójki bohaterów, niesnaskach i wzajemnych sporach, które prowadzą do przezabawnych sytuacji.

W pierwszym odcinku do Królewskiego przyjeżdża kolega z Ukrainy. Jarek postanawia przenocować go w mieszkaniu, co od początku nie podoba się współlokatorom, a szczególnie Kwietniowi. Sytuacja eskaluje, gdy gość ostatecznie zajmuje pokój Wojtka, zmuszając go
marcelus - Pomysł na sitcome: w jednym niedużym mieszkaniu na Podgórzu zamieszkują: K...

źródło: 1000036734

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marcelus: Ja bym dał 2 postaci z Wisły czyli Marzenkę Es i Miśka co są złymi sąsiadami, co zakłócają spokój i ostro kochają się do 2 w nocy, dałbym sympatyczne małżeństwo, ale lekko niemądre, ona wierzy w EZO_TV a on liczy kroki i kalorie pani EF i STEFEK MAJEVSKY, a z Wieczystej dałbym Sławka kolegę KWIETNIA co ciągle $$$ od niego pożycza na automaty i na p--o, nic nie robi,
  • Odpowiedz
@thority: https://gol24.pl/wlasciciel-pogoni-alex-haditaghi-znalazl-wielka-milosc-w-polsce-oswiadczyl-sie-po-34-dniach/ar/c2-19127203 @tochybaananas @tomwick55 @marcelus Mam rolę, z narzeczoną mogliby wpadać do STEFKA MAJEVSKYEGO i pani EF, po czym pluskaliby się w STEFKA JACUZZI w bloku z wielkiej płyty, a jak opuszczaliby lokal to STEFEK i pani EF opowiadaliby jacy oni rozpustnicy są, a pani EF-co te, te stringi są, ja w życiu w coś takiego bym się w nie wpakowała, po co mi to, żeby coś
  • Odpowiedz
O co ta burza z graniem Wieczystej na Reymonta?

1. Pan Kwiecień che grać tu, ale nic w tym kierunku nie robi, nie odzywa się do Wisły, nie negocjuje, nie chce dać kasy na murawę, czy o co tu chodzi?

2. Pan Jarosław też się wypowiada dziwnie, jakby stadion był tylko Wisły, robi złośliwości i prywatny folwark?

Przypominam

Kto gra w gumki?

  • Wieczysta 39.5% (15)
  • Wisła 28.9% (11)
  • Nikt. 31.6% (12)

Oddanych głosów: 38

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Reiter1906: Już w zeszłym roku było to wszystko wyjaśniane, było mniej więcej tak. Stadion jest miejski, Wisła wynajmuje go na mecze, wydaje mi się że tu jest tak jak pisał Heero21. Miasto i Wisła dogadały się z Szachtarem Donieck, na wynajem stadionu za kosmiczne pieniądze (dla miasta i Wisły), nie pamiętam dokładnie, ale kilka milionów miał za to zapłacić. Miasto miało wynajmować stadion, a Wisła organizować mecze (czy jakoś tak),
  • Odpowiedz
  • 1
@luktuc: @Heero21 @Pitarekk
Dzięki za odpowiedzi. W tym sezonie było mówione, że szachtar był pierwszy i nie można się od tak wycofać z umowy, co jest zrozumiałe. Teraz się robi szopka i wszędzie brak konkretów. Widziałem też na x, że Pan Królewski napisał, że Wieczysta na ten moment nie zagra na Reymonta, nawet jak się Szachtar wycofa. Dlatego chciałem wiedzieć, czy i kto gra w gumki, o co
  • Odpowiedz
Mazur z Chrobrego poszedł do Miedzi Legnica. Wybrany do 11 sezonu. Miałem nadzieje, że może się nim Wisła zainteresuje. Szkoda. #wislakrakow
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach