@Snowflake_ bez winiety jakoś do pierwszego zjazdu czy drugiego w Ostravie można (skrzyżowanie z trasą 11). Google ci pokaże jak wyłączysz płatne odcinki. Zresztą chyba tak masz ustawione w mapach
  • Odpowiedz
@Y3ll0w69: Bo osoba prywatna ma 14 dni na, zwrot więc dopiero za tyle byłaby ważna. A na firmę nie ma, zwrotów więc działa od razu. Jakoś tak to jest. Chodzi o zakup przez internet.
  • Odpowiedz
Wybrałem się na trasę z Polski Na Węgry do Tokaju. Często kupuję winiety jak jadę na Chorwację. Tym razem stwierdziłem, po analizie w google mapach, że więcej będę na drogach bezpłatnych, więc dla mnie zakup będzie nieopłacalny. Zaufałem mapom google i pojechałem w trasę. Niestety dziś dostałem mandat za brak e-winiety, a trzymałem się drogi według wytycznych w mapach google "unikaj opłat". Czy jest jakaś szansa się odwołać? Jak myślicie? Mapy google
jason676 - Wybrałem się na trasę z Polski Na Węgry do Tokaju. Często kupuję winiety j...

źródło: image

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, czy winietę do Austrii online nadal trzeba kupić z kilkunastodniowym wyprzedzeniem? Mowa o zwykłej osobówce, bez faktury. Rok temu nie mogłem kupić online przed samym wyjazdem ze względu na prawo zwrotu. Teraz próbując kupić np. 10 dniową od jutra, nie widzę żadnej informacji na te temat.
#austria #winiety #motoryzacja
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki pomocy!

Dostałem właśnie mandat 300€ za brak winiety w Austrii ( za przejazd dnia 15.08.2023). Nie powiem trochę mnie to zaskoczyło bo winiety miałem zakupione. Po dogłębnej analizie okazało się że zrobiłem literówkę w numerze rejestracyjnym zamiast "8" wpisałem "9". Czy miał ktoś podobną sytuację czy coś da się z tym podziałać? Może jest szansa w jakiś sposób skontaktować się z ASFiNAG?

#mandat #pomocy #help
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@pr0mateusz: asfinag umywa rączki i trzeba atakować do tych co wystawili mandat tyle że:
- na maile nie odpisują
- przez tel jest nagrany automat który przez minute gada jakieś pierdy i Cię rozłącza
  • Odpowiedz
#winiety #slowacja
Przychodzą mandaty ze Słowacji za przejazd ich płatnym odcinkiem autostrady bez wykupionej winiety? Wjechałem dzisiaj na D3 omyłkowo (od czadcy do granicy czeskiej), niby tylko 5km przeleciałem i zjechałem na 1 zjeździe), ale pewno jakaś kamera blachy złapała.
Podobno nie działa to wstecz (jeśli kupiłbym teraz, 3h po przejeździe to i tak po ptakach), ale może ktoś miał podobną akcję?

Ps. Z Czech po roku czasu
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześc.Mam pytanie: Czy e-winiety w Czechach są sprawdzane przez system automatycznie(przez te kamery),czy jednak i tak sprawdzają to później manualnie?Jechałe przez Czechy i nie miałem zakupionej(nie wiedziałem że obowiązują).Już pogodziłem sie że w niedalekiej przyszłości przyjdzie mandat 20k CK.
#czechy #autostrady #zagranica #mandat #winiety
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fff112 generalnie nie robiłbym - jakakolwiek kontrola i masz mega problem+ do tego mandat płatny na miejscu. Zakres mandatu masz od 300 do 3000€. Przy czym raczej w tym przypadku jesteś w tej górnej granicy.
  • Odpowiedz
Witam Mirki mam #pytanie związane z moją podróżą do #chorwacja. Czy ktoś z Was kupując #winiety na podróż korzystał z serwisu winiety-online.pl? Potrzebuję winiet w Czechach, Austrii i Słoweni. System twierdzi, że z austriackiej winiety mogę korzystać od razu bez 18 dniowego okresu "ochronnego". Ktoś to sprawdził?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@drsadam: nigdy nie kupuj na polskich stronach, czechy(edalnice), wegry(ematrica) i slowacje(eznamka) ogarniesz na ich portalach gdzie ceny są normalne. Nasze portale doliczaja sobie prowizje za bycie polakami. Austrie kupuje sie na miejscu na 1 stacji benzynowej. Jedz przez sk i hu bedzie szybciej i spokojniej :)
  • Odpowiedz
Ładnie walą w ch...ja w pzm
Sprawdzasz czy potrzebujesz winietę na Łotwę, jeden z pierwszych wyników sugeruje że tak.
Wchodzisz na stronę, formularz zakupu itd

A w opisie niżej "Łotwa - 1 dniowa winieta dla pojazdów od 3 -3.5t"

To
k.....e - Ładnie walą w ch...ja w pzm
Sprawdzasz czy potrzebujesz winietę na Łotwę, j...

źródło: Zrzut ekranu 2023-04-29 o 13.29.19

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach