@menstuffpl: Jeśli się nie mylę (choć pewności nie mam) to złoty nick ma jedna osoba i była to nagroda za zwycięstwo w jakiejś konkretnej licytacji, której środki szły na jakiś cel charytatywny.
  • Odpowiedz
#66 DevRSS.com - zbiór popularnych blogów związanych z programowaniem.

Zapisz się na mirkoListę, aby otrzymywać powiadomienia.
Posty publikowane z tagiem #devrss są zbiorem wpisów z aktualnego tygodnia.
Polub również naszego Facebooka, gdzie znajdziesz wybrane wpisy oraz aktualne informacje na temat rozwoju
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki da sie jakoś ustawić noindex dla każdej subdomeny dla danej domeny ? Powiedzmy, ze stawiam dla firmy testową strone na swoim serwerze i ona sie indeksuje, a potem ta wersja jest instalowana na serwerze klienta, chyba tak nie powinno byc że ta wersja testowa jest indeksowana ?

#programowanie #programista15k #pytanie #seo #webdev
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Quilo: u mnie jedna i druga chodzi tak samo

anyway, istnieją skrypty do smoothScroll, ale to jest zło i powinno się ich unikać ;)
może ta strona z takiego korzysta, trzeba by zajrzeć w źródło
aczkolwiek u mnie ona działa tak samo jak wszystkie inne strony, nie jest jakos nadzwyczaj płynna
  • Odpowiedz
Można ustawić w filezilli, żeby nie pytał się cały czas o nadpisanie podczas wysłania pliku na serwer? (nadpisanie) Ustawiłem opcje domyślną w opcjach tranferu, żeby zastępował plik, a on cały czas pyta o akcję. #webdev #serwery #php
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mirki/Mirabelki,
gdzie teraz najlepiej/najbardziej opłacalnie kupić zdjęcia pod #webdesign ?
Mam postawić kumplowi stronkę na jakimś darmowym szablonie (wordpress) i potrzebuję prawdopodobnie kilka zdjęć z kategorii mechanika/projektowanie/inżynieria może design. Będzie tego myślę, że od 1-5 na każdą podstronę czy kategorię. Gdzie najlepiej szukać takich zdjęć/obrazków/grafik?
#webdev #freelance #wordpress #fotografia
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej. Mam pytanie: Jak to jest z tymi wtyczkami do #wordpess. Bo mam już ich 10 i sam nie wiem czy to mało, dużo? Żadnych wodotrysków. Raczej nic zbędnego: obsługa seo / jakieś formularze / prosta mapa świata / social share / powiązane wpisy / (...tego typu...)

Niech mnie ktoś uświadomi, jak to działa: czy każda jedna wtyczka, zauważalnie wpływa na obciążenie, czy się nie p-------ć w tańcu, tylko
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DavidoffX500: Ilość ma drugorzędne znaczenie. Równie dobrze 1000 wtyczek można wrzucić do jednego katalogu, stworzyć jeden plik PHP, który zawiera wszystkie 1000 wtyczek i z perspektywy Wordpressa będzie to jedna wtyczka.

Można też wrzucić wtyczkę (choć to niepoprawne, zwracam tylko uwagę żeby nie patrzeć na ilość) do skórki - wtedy w ogóle nie będzie widoczna na liście wtyczek.

Taki np. Yoast SEO (najpopularniejsza wtyczka do SEO) potrafi mocno obciążyć serwer. Powiązane wpisy
  • Odpowiedz
Promocja "Szalone Weekendy #2" 25.01.2019 - 27.01.2019

To już półmetek naszej promocji!
Mamy dla Was miejsce na 70 nowych kont hostingowych i VPN z obniżoną ceną o 70%.
Promocja aktywna jest od teraz 25.01.2019 20:00 do 27.01.2019 23:59 oraz każdy weekend stycznia i pierwszy weekend lutego zaczynając od piątku godziny 20:00, a kończąc na niedzieli godzinie 23:59. Pozostałe terminy promocji:
01.02.2019 20:00 - 03.02.2019 23:59: 60 kont z 60%
MyDevil - Promocja "Szalone Weekendy #2" 25.01.2019 - 27.01.2019

To już półmetek n...

źródło: comment_IymHYRg7gvx3yh5BBl6CmY38KuPYvnry.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mentalnie zatrzymałem się na pozycjonowaniu w 2005 roku gdzie wszędzie się wrzucało linki bo roboty tak indeksowały. Jak teraz wypozycjnować sobie stronę zrobioną czysto hobbysticznie?

bo oczywiscie co wyszukuje to tresci jak ktos ma mi wypozycjonować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pozycjonowanie #seo #webdev
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#userexperience #userinterface #ux #ui #uidesign #webdesign #webdev #design

Zainteresowałem się tematem UI Designu, myślę czy uczyć się w tym kierunku. Lvl 28 here. Pomyślałem, że fajna sprawa. Umiem w PS, AI, AE, HTML, CSS. Myślę że ogarnąłbym Sketch bez problemu. Nie umiem i nie raczej nie chciałbym kodować (js itp).

Niestety portfolio jako takiego nie mam,
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@matt37137 znajomość tooli nie ma nic wspólnego z umiejętnością projektowania, każdego narzędzia da się nauczyć w weekend.

Projektowanie UI to m.in.:
-kompozycja
-typografia
-operowanie
  • Odpowiedz
@matt37137: @Ned: sa oczywiście duże agencje, które poszukują UI designerów, bez wiedzy UX-owej. Mają ludzi od UX którzy potem przekazują szkice/makiety do ludzi z UI. Na przykład Netguru działa w ten sposób. Ale zgadzam się, że Product design jest ciekawszym kierunkiem (i wydaje mi się, że jest to naturalna ścieżka rozwoju dla UI designera).
  • Odpowiedz
@avesho19: to dość rozbudowany temat, na początku sobie określ jaką stronę chcesz zrobić:

- statyczną - gołe HTMLki, treść zmieniana w pliku, każda kolejna strona to kolejny plik html
- dynamiczną - wszystko połączone z bazą danych, treści dynamicznie edytowane/zaciągane, jeden plik który decyduje o route'ingu

Na start zaczniesz pewnie od statycznej to będzie Ci potrzebny HTML + CSS (polecam od razu używać SCSS'a którego możesz odpalić np. Koalą na
  • Odpowiedz
@avesho19: W zasadzie niewiele musisz pisać. Na zdecydowaną większość rzeczy są już pluginy które musisz tylko doinstalować. Jedynie problemem będzie stworzenie ładnego szablonu który będziesz mógł wykorzystać.

Nie wiele tu do nauki a jak nic kompletnie nie umiesz to moim zdaniem to kompletnie bez sensu. Lepiej jakbyś spróbował najpierw zakodować jakąś prostą stronę "wizytówkę" i nauczył się dzięki temu html i css

W sumie wszystko zalezy czy chcesz się czegoś
  • Odpowiedz
Mam pytanko. Może mondre może gupie.

Mam stronę internetową [mojadomena.pl] - landing page bez cms sam kod. Chcę też stworzyć bloga. mojadomena.pl/blog np na WordPressie na tym samym serwerze co landing. Czy może być to szkodliwe, złe dla seo czy czego kolwiek?
#webdev #seo
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, czy taki motyw ( https://bit.ly/2CJqtv2 ) można w sensownej cenie zoptymalizować pod lepszy PageSpeed w Google czy lepiej odpuścić i kupić inny ? O ile w desktopie jest dobrze (80-90), to w mobile tragicznie, najczęściej 30-40

Proste rzeczy typu kompresja obrazków + minify porobione, ale bez większego skutku. Ilość pluginów ograniczona

#seo #wordpress #webdev #pozycjonowanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marecki22: nie, po prostu warunki wrzucenia skórki na TF są dość restrykcyjne. Wynika to z tego, że TF dba o to, aby skórka działała na każdym serwerze, a nie np. tylko na tych na których jest jakiś optymalizator obrazków. W dodatku wymagają od twórców skórek aby rozdzielali funkcjonalność typowo skórkową od reszty i załączyli resztę jako wtyczki. W końcu - skórki nie mogą w żaden sposób modyfikować sposobu działania samego
  • Odpowiedz
Hej, ponad miesiąc temu publikowałem mój zbiór materiałów (taka awesome-lista z downem) dla #webdev (sporo dotyczy #php) - lista została zaktualizowana i to poważnie, dodałem bardzo dużo fajnych rzeczy, które mam nadzieję, że mogą się Wam przydać.

Obiektówka, DDD, refaktoring, testy, architektura, modelowanie i inne bajery. Chętnie zgarnę też nowe materiały, które mógłbym tam dorzucić. Zachęcam do zostawiania gwiazdek lub obserwowania repo, bo często dorzucam nowości.

https://github.com/patrykwozinski/dev-stuff
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach