Halo kolejowe świry!
Dawno nie jeździłem pociągiem, a chciałbym zabrać córkę na wycieczkę i mimo, że mam internet i google, chciałem was spytać jak to jest z tymi biletami weekendowymi - czy to jeszcze obowiązuje i na co zwrócić uwagę.

Znalazłem tylko na stronie polregio, ale z tego co widzę tylko na ich pociągi - czy jest jakiś taki 'ogólnoprzewoźnikowy' bilet tego typu?

Nie planowałem długiej wycieczki, ale zacząłem się zastanawiać czy nie odwiedzić każdego
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jaki jest zamysł wysuniętych do przodu zagłówków w starych pociągach PKP? To jest celowo po to, żeby było niewygodnie? A jeśli tak, to dlaczego tak?

#kolej #pociagi #pkp
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy ktoś od wystroju wnętrz nieźle zaszalał, a raczej jest szalony. Zarezerwowaliśmy na booking nocleg nad morzem. Po wejściu do apartamentu przywitał nas nieciekawy, chemiczny zapach dobywający się z łazienki. Pomyślałem, że to jakiś środek dezynfekujący po sprzątaniu kibla więc otworzyliśmy okna na oścież żeby się wywietrzylo i wyszliśmy na miasto. Po powrocie nadal śmierdziało. Przyczyna na zdjęciu.

Tak, ktoś zrobił mebel z podkładów kolejowych nasączonych kreozotem. Że względu na no, że
ipiter0 - Mirasy ktoś od wystroju wnętrz nieźle zaszalał, a raczej jest szalony. Zare...

źródło: comment_1659266672AOtzzMylkVBWkg29sR7mnA.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MostlyRenegade: Zgłosiłem to zarządcy. Powiedział, że nie zdawał sobie sprawy z problemu. Przeprosił i zobowiązał się do usunięcia tego badziewia. Dostaliśmy pokój w innym budynku.
  • Odpowiedz
No i oczywiście klasyka peron 3, 40 minut opóźnienia i nagle info ze pociąg właśnie podjeżdża ale do peronu po drugiej stronie dworca i odjedzie za 5 minut, oczywiście na ekranach info z opóźnieniem a lektor jest zagłuszony przez inne pociągi na stacji. Stwierdzam że umiejętność jazdy pociągami w Polsce można wpisywac do cv jako mocne strony
#kolej #pkp #pociagi
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirasKo-Kalwario: @ShpxLbh:
Nie ma.
Zakładka „Pociągi na mapie” to od zawsze była symulacja, a nie rzeczywiste wskazanie. Jeżeli OP-owi zależy na wiedzy, czy wskazany opóźniony pociąg się chociaż porusza, to tamta mapa mu nic nie pomoże, bo tam się na animacji pociągi zawsze ruszają, nawet jeśli w rzeczywistości stoją (dopiero jak spłynie najnowsza zaktualizowana informacja o opóźnieniu, to pozycja pociągu na mapie zmieni się skokowo).
  • Odpowiedz
@This-Is-Bigos: Czego tagujesz InterCity jak firma ma jasnoniebieskie fotele dla klasy 2 i ciemnoniebieskie dla 1. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sądząc po barwach to Koleje Wielkopolskie. Świat poszedł do przodu, wymyślono anfetamine, samoloty a wykopki nadal myślą że w Polsce jest tylko PKP i jeden przewoźnik.
  • Odpowiedz
Panie i panowie, czy brandenburg ticket (czy jak to się nazywa, jeden bilet do 5 osób) nadal funkcjonuje? Jeśli tak, to bilet można kupić tylko w kasie? Pamiętam też, że nie na każdy pociąg Szczecin - Berlin obowiązywał.
#berlin #pociagi #kolej #szczecin
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@K_25: aktualnie to bardziej opłaca się 9€ Ticket (cały transport publiczny oprócz IC/ICE i podobnych) na miesiąc, a z tego co pamiętam to na połączenie Szczecin - Grambow/Tantow trzeba dokupić dodatkowy bilet za chyba 2€.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Frasad:

Jadą kiedy mogą.


I to dosłownie, bo według instrukcji PLK towarowe przejeżdżają na samym końcu. Pierwszeństwo mają z grubsza wszystkie inne osobowe.
  • Odpowiedz