Siedząc dziś na nocnej zobaczyłem gifa jak poniżej.
W mojej głowie pojawiło się:

OPie BANDYTO WTF is goin' on?


Natchnęło mnie to do zbadania tematu.
pestis - Siedząc dziś na nocnej zobaczyłem gifa jak poniżej.
W mojej głowie pojawiło...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pestis: Nie jestem lekarzem ale się wypowiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) To na zdjęciu to wyciąg czaszkowy, tak jak napisałeś, używa się go w trakcie leczenia ciężkich skolioz aby "rozciągnąć" kręgosłup. Bardziej hardkorową wersją jest wyciąg czaszkowo - udowy, gdzie jesteś na jakiś czas unieruchomiony w pozycji leżącej i podobne obręcze zakładane masz do czaszki i do kości udowej. Dodaje się do tego obciążenie, które ma
  • Odpowiedz
@namietna_kaszanka: ja miałam założony wyciąg czaszkowy przed operacją kręgosłupa w Zakopanem w 1997 roku. Leżałam przez 3 tygodnie na łóżku, dziury w głowie i w kolanach (nie w udach). Jak teraz sobie pomyślę o tym, nie mam pojęcia jak to wytrzymałam. Ale było warto, skoliozy praktycznie nie widać, nie a przed zabiegiem jeździłam już na wózku inwalidzkim.
  • Odpowiedz