#openttd
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Czy możecie polecić jakiś scenariusz na zasadzie kampanii? Nie umiem grać w grę jak nie mam wyznaczonego celu aby przejść dalej a wyznaczanie sobie samemu celów jest meh.
#openttd
#openttd
- 0
@PowszechnySamarytanin: Pierwotnie celem było bodajże dotrwanie do 2100 r. Nie wiem czy cię to satysfakcjonuje. Raczej w tej grze nie ma żadnych scenariuszy, jak w Transpor Fever. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@janrouter: Nie no to OpenTTD
@sylwke3100: ja raczej nie, ale nie grałem nigdy tak długo jak Ty w jakąś mapkę to i moja sieć była zawsze znacznie mniejsza. Za to często natrafiam na problem ze stacjami, które mają wjazd tylko z jednej strony i wyjazd w jedną stronę. Jakieś przejeżdżające obok pociągi potrafią mi na takiej zawrócić w poszukiwaniu zajezdni (gdy najbliższa jest niedaleko, ale na torze w przeciwnym kierunku) i później objeżdżają spory kawałek
- 0
@mojemacki: Dalej jest miejski bo sterowanie średnie, we wcześniejszych wersjach tego problemu nie było
Komentarz usunięty przez moderatora
- 1
konto usunięte via Android
- 0
Komentarz usunięty przez autora
mam taki problem.
Zbudowałem port - kupiłem tankowiec - tankowiec odbiera ropę z refinerii, wyładowuje ją w porcie.
Obok porty zbudowałem dworzec kolejowy, pociąg z cysternami - ale ta ropa mi się tam nie pojawia? co robię zle?
#transporttycoon #openttd
Zbudowałem port - kupiłem tankowiec - tankowiec odbiera ropę z refinerii, wyładowuje ją w porcie.
Obok porty zbudowałem dworzec kolejowy, pociąg z cysternami - ale ta ropa mi się tam nie pojawia? co robię zle?
#transporttycoon #openttd
źródło: comment_1620670618C5rb7j06vZ6SnwCQlwJsx7.jpg
Pobierz@Funky__Koval: To musi byc ta sama stacja a tu masz 2 rozne stacje. Czyli zareowno port jak i stacja kolejowa musza byc pod 1 szyldem.
- 4
@Funky__Koval: Przyłącz stację do portu. Jak budujesz to trzymasz chyba ctrl i wybierasz nazwę stacji z którą ma się złaczyć.
- 6

- 11
Jakieś rady dla początkującego?
#openttd
#openttd
obserwuj @ sylwke3100 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Piter232: @Piastan: racja - obserwuj, żeby wiedzieć jak nie grać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Serio, tysiące lat gry, a on cały czas robi te same błędy, zero optymalizacji tras - wszystko robi naokoło, ostre zakręty spowalniające pociągi, tunele i mosty na kilkadziesiąt kratek korkujące trasy, blokujące się skrzyżowania (ostatnio nawet wrzucił swoje wspaniałe
@sylwke3100: zbugowane bo źle znaki postawiłeś :D
- 0
@mojemacki: Wiem, z nudów już robię problemy i je staram się naprawić xDdd
@sylwke3100: zazdroszczę, że masz taką gierke w którą możesz sobie nonstop grać i Ci się nie nudzi, bo chyba już od kilku lat widuję Twoje wpisy na temat tej gry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
@sylwke3100: zazdroszczę, że masz taką gierke w którą możesz sobie nonstop grać i Ci się nie nudzi, bo chyba już od kilku lat widuję Twoje wpisy na temat tej gry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BlackWidower: To jest ta sama gra ale różne mapy
- 0
@sylwke3100: mam ochote zbudować zajebista sieć komunikacyjną i nie wiem czy odpalać factorio z pociągami czy Cities Skylines, do Satisfactory też wypuścili update z dronami wczoraj czy przedwczoraj, a tu jeszcze OpenTTD, sam nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
@bruuh: Porównywać OTTD do Cities Skylines to tak jak porównywać rower do jajaka. Zagraj w obydwie.
- 0
- 0
#openttd
Da się jakoś automatycznie wymienioniac lokomotywy i pojazdy na nowe jak się zaczną psuć?
To mnie w tej gierce denerwowalo. Albo że pasazerow można było ładować i wyładowywać gdziekolwiek a nie w jakiejś miejsce w które chcą dotrzeć.
Są podobne gierki bez tych wad?
Da się jakoś automatycznie wymienioniac lokomotywy i pojazdy na nowe jak się zaczną psuć?
To mnie w tej gierce denerwowalo. Albo że pasazerow można było ładować i wyładowywać gdziekolwiek a nie w jakiejś miejsce w które chcą dotrzeć.
Są podobne gierki bez tych wad?
- 3
@Official: @sylwke3100: Można, wybierasz jaki model ma się zmienić na jaki, i pod jakim warunkiem - np wiek. Pojazdy będą wtedy same zjeżdżać do zajezdni i przy okazji napraw zmieniać modele na nowe. Co do pasażerów to również są od tego mody, spróbuj zagrać scenariusz Poland by pAter czy jakoś tak, ofc zainstaluj wszystkie potrzebne mody z opisu. Robi się bardzo trudno przez tych pasażerów, uważaj o co
konto usunięte via Android
- 0
@Official w opcjach jest ustawienie od obsługi destynacji pasażerów














https://www.gog.com/game/openttd
#gog #openttd