Obejrzałem filmik psychofana i wielkiego naśladowcy grubego czyli Andrzejka i jestem w szoku. Gość nie spotkał się w święta z rodziną, bo ta nie chce by on ich nagrywał, a on nie wyobraża sobie być u rodziny i nie nagrywać ! Więc nasz "jutjuber" postanowił ich w ogóle nie odwiedzać. Gość rzadko kiedy dobija do 100 wyświetleń i jakiejkolwiek łapki w górę, a zachowuje się jakby, to była jego praca. Trochę komedia,
Marcinek to się nawet na krótkofalarstwie i łączności nie zna. Wciska te Baofengi na prawo i lewo, a to nie jest w żaden sposób kodowane, więc kto ma to kupić. Zresztą poziom jego wiedzy ogranicza się do czytania opisów radia na Allegro xDDDDDDDDDDDDD Ale to nie pierwszy raz akurat, w filmach gdzie pojawia się łączność za dużo do powiedzenia nie ma, tylko nagrywa to co robią inni.
#mocnyvlog
@Ozero ale to przecież dotyczy każdej dziedziny, w której Marcinek się wypowiada xD mnie to #!$%@? lapala jak coś mówił o druku 3d eksperckim tonem a drukował na domyślnych ustawieniach programu

zresztą na serwisach radiostacji czy naprawach w offroadzie widać że on głównie dogaduje i powtarza czyjes diagnozy aby się nagrało na vlogu
@PanStar86: Google Ci napisze, wystarczy zadać konkretne pytanie. Krajowa tablica przeznaczeń częstotliwości jest jawna - stamtąd pozyskasz informację gdzie nadają służby. Potem wystarczy skaner częstotliwości, albo tani sdr. Problem w tym że w analogu działają już tylko mniejsze miasta, większe przeszły na komunikacje cyfrową, która jest szyfrowana. Są oczywiscie urządzenia, które ogarnają te emisję, ale po pierwsze dość drogie, po drugie potrzebujesz kluczy aby transmisja była zrozumiała, a po trzecie łamanie
Czyli z tego co rozumiem takie urządzenie mniejszej mocy mogę kupić i nadawać, a takim lepszym mogę tylko odbierać? Bo nie mam pozwolenia. Czy całkowicie nie mogę korzystać jeżeli nie mam pozwolenia z urządzeń z odkręcaną anteną?

#mocnyvlog
@K-S-: Według prawa posiadając urządzenie nadawczo odbiorcze na pasma radioamatorskie (nawet na nim nie nadając) bez zezwolenia jest wykroczeniem.

W praktyce nikt tego nie sprawdza i jeżeli nie będziesz bez znaku nadawał na pasmach radioamatorskich, a na PMR ograniczysz się załóżmy do tego 0,5W to nikt nie powinien cię złapać.

Co do SMS to dało się to zrobić używając APRS i jakiejś bramki internetowej czy coś. Nie wiem, możesz pogłębić temat-
@K-S-: Amatorskie systemy cyfrowe, takie jak D-Star Icoma, Fusion Yaesu, czy DMR (implementowany przez wielu producentów choć nie do końca amatorski) mają możliwość przesyłania wiadomości, pozcji, czy nawet zdjęć. Ale sms do mamy na komórkę z tego nie wyślesz.