#macbook
Jeszcze wam potruje dupę
Czy Macbook 12" 2016r starczy do amatorskiej zabawy w iMovie? Bo cholera już sam nie wiem czy pro z 2015 czy tego 12. 12 miałbym w idealnym stanie jeszcze na gwarancji i z większym dyskiem
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@muak47: Akcja na wymianę wyświatlacza była z tego co pamietam dla pierwszych wersji 13calowej Retiny(okolice roku 2012-2013), bo tam sie jakaś warstwa odklejała. O żadnej innej akcji wymieniania wyświetlaczy nie wiem :x
  • Odpowiedz
  • 0
@plastik: to jest Apple MacBook Pro 13 A1502 Retina

early 2015 z Force Touch

Gość twierdzi ze ma to potwierdzone ze ekran do 2019 w ramach akcji serwisowej No i oprócz aplla gwarancji ma wykupiona w MEdia markt dodatkowa na mąka do 2018. Chyba się skuszę.

Coś jest w necie ze była akcja na retine
  • Odpowiedz
Zamierzam kupić nowego laptopa do pracy/na wyjazdy. Wybór padł na Macbooka Pro 13 (nowy model, wydany pare dni temu). Przeznaczenie laptopa to programowanie głównie w javascript - typescript, pewnie bym chciał jakąś windowsową wirtualkę jeszcze od czasu do czasu postawić.

Wszystko ładnie pięknie tylko zostanawiam się czy dysk 128GB wystarczy - będę korzystać z chmury i zapewne dokupie przenośny dysk ssd. Jest to na tyle istotna sprawa, że do wersji 256GB trzeba
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Chival: Nie wiem jak nowy bo dopiero wydali ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na starych różnica jest niezauważalna jeżeli chodzi o prędkość. Oni i tak wrzucają praktycznie najszybsze SSD na rynku - nie masz się o co martwić będzie i tak ponad twoje wymagania. Przypominam ci że są na "custom" złącze. Nie pasuje tam nic innego niż ich ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@gmiaz: różnica wydajnościowa między nim a Makiem pro z 2015r z i5 na pokładzie, będzie znaczna przy zabawie w imovies itp...
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@haka65: Bierz nową 13 i będziesz zadowolony. Jestem programistą (C++/C) i po przesiadce na maca nie wyobrażam sobie pracy na windowsie albo linuksie. Zapomniałem o wszystkich problemach, komputer po prostu działa ;)
  • Odpowiedz
#macbook
Macbook 12" 256 czy 512? Teraz mam hp 13" 256gb i jakoś to starcza, ale jak to ma się do maca? Warto dołożyć do 512gb?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wikary: szkoda że nie widziałem wcześnij, na Allegro już się posprzedawały ;-) tylko ktoś dał fake info bo kilka minut na peeper ktoś dodał że o 18 były jeszcze w reducie.
  • Odpowiedz
Hej, rozglądam się za pierwszym macbookiem i rzuciło mi się w oczy że np. ten model: https://www.x-kom.pl/p/368645-notebook-laptop-133-apple-macbook-pro-i5-23ghz-8gb-256-iris-640-space-gray.html nie posiada zbyt wielu wejść (tutaj 2) i mam wątpliwości czy uda mi się do niego podłączyć monitor, klawiaturę i myszkę; czy jakiś expert od apple'a mógłby mi pomóc wyjaśnić tę kwestię?
#apple #macbook
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gmiaz: Dla mnie początek końca był jak zrobili Maca Pro w edycji "śmietnik". Nie robią już ani jednego normalnego desktopowego komputera do którego można powsadzać dyski i napędy, tylko użytkownik potrzebujący peryferiów ma mieć na biurku coś co wygląda jak pacjent na OIOMie pod respiratorem.
  • Odpowiedz
@gmiaz: Tylko za czasów PowerMaców obudowę projektowali inżynierzy, a designerom zostawiono "obudujcie to czymś, żeby było ładnie". Teraz mam wrażenie, że jakiś artysta wizjoner nie mający pojęcia o elektronice zaprojektuje zupełnie niefunkcjonalną obudowę, a potem inżynierzy się pocą, żeby tam wsadzić hardware o wymaganej specyfikacji tak, żeby się to nie zjarało po 2 godzinach ciągłej pracy.
  • Odpowiedz
cześć, zastanawiam się jakiego macbooka wybrać do pracy, moglibyście coś doradzić? ten wygląda nieźle: https://www.x-kom.pl/p/368645-notebook-laptop-133-apple-macbook-pro-i5-23ghz-8gb-256-iris-640-space-gray.html z tym że ma to nowe wejście usb type c i nie jestem pewien czy nie będzie później z tym problemu jeśli chciałbym podłączyć pod niego monitor
#macbook #informatyka
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, chce sprzedać swojego macbooka Pro 17, mid 2010. Jest w nim i5 2,53, 8GB ram ddr3, karta geforce gt330 512 MB, dolozony dysk SSD 240GB, oprócz tego ma jeszcze dysk twardy o pojemności 500 GB.
Sprzęt jest w 100% sprawny i optycznie w naprawdę dobrym stanie.
Jaka cena byłaby za niego optymalna? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#macbook
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mój MBPr15 mid 2014 A1398 ma dwa problemy:

1. Bateria jest na 73% zdrowia („Replace Soon”) – AHT zgłasza to jako PPT002 – ale w sumie na ten moment bym to olał, bo batka i tak trzyma po kilka godzin.

2. Od kilku dni lewy wiatrak przez cały czas chodzi na maksa (jakieś 7k obrotów). AHT zgłasza to jako PPF004 i PPF003.
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kupował ktoś z was baterię do #macbook na aliexpress? Jeżeli tak, to jakie opinie macie i kogo polecacie? Większość komentarzy, które znajduję na aliexpress to opinie po kilku dniach użytkowania, a jak mam wydać 40$ na baterię, która po miesiącu będzie w gorszym stanie niż moja po 1100 cyklach to chyba sobie odpuszczę :)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@garniturowiec: Człowieku tag giełda zrzesza ludzi zainteresowanych giełdą papierów wartościowych, a nie straganem ze szrotem japka, ale czego się można spodziewać po użytkownikach MB.
  • Odpowiedz
@segate: sorry za spam pod tagiem.... poki co doladowuje do pieca Polimex i czekam na dzide:))) martwie sie zmianami w PZU, a po korekcie do 100 PLN na KGHM odbije wg AT gdzies do 135 PLN i przed kolejna korekta wychodze:)))))))
  • Odpowiedz
Używam od dawna #macbook pro. Jestem uzytkownikiem lubiacym sprzet #apple i powiedzmy, ze ich drozyzna nie jest dla mnie wielkim problemem. Zastanawiam sie nad przesiadka z pro na nowego macbook 12. Oprocz braku portow jak myslicie, czy w codziennych dzialaniach (pisanoe tekstow, email, zdjecia, itd) odczuje duza roznice w szybkosci? Czemu zmienic, a czemu nie? Korci mnie jego (macbook 12) wielkosc i waga....
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach