@Pustulka: jesteś pewien ? Bo do tej pory miałem prawie same seagety i wszystkie bez bad sectorów pracują :)
Oprócz jednego, zewnętrznęgo który pracując upadł i poszedł w cholere.( A i tak był bardzo fajny bo wcześniej też zaliczył kilka uderzeń i to podczas pracy)
Seagety są dosyć tanie, w takim razie czy marki jak hgst/hitachi/toshiba dadzą rade ?
Bo WD w podobonej cenie ma chyba same 5400 RPM 8mb
  • Odpowiedz
@Maldo: Tak, co do tego jestem całkiem pewny poszukaj sobie corocznych raportów, seagate wypada po prostu słabo, mi padło też parę sztuk. Powinieneś się rozglądać za hgst/hitachi/wd.
  • Odpowiedz
Microsoft wypuszcza pełnoprawnego ultrabooka, cena startowa od 999 USD za wersję z i5u, 4GB i 128GB ssd pcie, dostępny od 15.06, proporcje ekranu - 13,5 - 3:2, 3000x2000, do 14h na baterii:
#laptopy #laptop
Pustulka - Microsoft wypuszcza pełnoprawnego ultrabooka, cena startowa od 999 USD za ...
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema, potrzebuje jakiegoś małego PC/laptopa. Ma nie brać za dużo prądu, musi być cichy i zajmować mało miejsca. Będzie chodził 24/7. Będzie na nim wystawiony lokalny RDP. Musi być na tyle mocny, żeby obsłużył 2-3 VM-ki z VMware Player (w7 pro x64, jakiś debian, i pewnie jeszcze jakis unix). Lan musi mieć 1GB, bo 10/100 są dla podludzi. 8GBRAMu, jakiś dysk SSD (najlepiej na PCI, żeby był mały i nie brał za
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#laptopy #komputer #komputery #pustulkowelaptopy #laptop
Co mirki myślą na temat tego laptopa :
https://www.x-kom.pl/p/325562-notebook-laptop-156-dell-vostro-5568-i5-7200-8g-256-10pro-940mx-zloty.html
Jest sens inwestować ?Czy może jakaś alternatywa ?Tyle tego jest że już zgłupiałem ...
Jakoś odstarsza mnie grafika radeona ale może niepotrzebnie ? Cenowo można złapać lepszego vostro w mniejszych pieniądzach tyle że z radeonem.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@grajek91: to zależy do czego ma służyć laptop.

5568 ma słaby ekran TN i słabą karta GeForce.

Alternatywnie masz w tej samej cenie masz Dell Inspiron 7560 (sprzęt klasy domowej, ekran IPS, ta sama słaba karta Geforce, brak klawiatury numerycznej, trochę mniej złącz).
  • Odpowiedz
Czas zamknąć pewien rozdział.
Wyłączam na stałe mojego pierwszego laptopa. Acer Extensa 5630EZ. Kupiłem go z kasy z 18stki, 7 lat temu. Od początku to nie był dobry sprzęt, ale jakiś był, no i własny. Przeżył wiele, najpoważniejsze to dwa razy zalana klawiatura i popsuty przycisk power. Jak go włączałem? Jeżeli odłączysz źródła zasilania (kabel+akumulator), zresetujesz zegar systemowy poprzez wyciagniecie baterii systemowej i wlozysz w kolejności baterię, akumulator oraz kabel od zasilania
TymRazemNieBedeBordo - Czas zamknąć pewien rozdział. 
Wyłączam na stałe mojego pierw...

źródło: comment_0iuQi70AtT3ScZoz7jFLZjEVltJdTqOT.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#szukamlaptopa #laptopy #laptop
Czołem Mirki,
Chcę w najbliższym czasie nabyć laptopa, służącego głównie do programowania. Budżet raczej niewielki (do 1000zł) i będę celował w jakieś używane laptopy biznesowe. I moje pojęcie o technologiach jest raczej średnie. Stąd też parę pytań:
1. Czy jest duża różnica pomiędzy II i III generacją i5? Czy w ogóle to są procesory, w które powinienem celować?
2. @Pustulka pisał też coś w swoim zestawieniu
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy w ogóle to są procesory, w które powinienem celować?


@Seveir: i5 ivybridge, i3, i5 haswell.

pisał też coś w swoim zestawieniu o technologii pozwalające na pełne korzystanie z prędkości SSD. Mógłbyś wskazać, jak odróżnić takie laptopy (czyli na co zwracać uwagę w opisie), żebym miał możliwość w przyszłości wymienić taki dysk.

Wszystkie laptopy od ivy bridge w górę mają sata III, komputerów z sandy bridge przy takim budżecie już bym
  • Odpowiedz
Czy ktoś jest w posiadaniu laptopa Dream Machines G1060-15PL10 i mógłby się podzielić "real foto" jak on wygląda.
Najlepiej z każdej strony. Doświadczenia z użytkowania również mile widziane.
Zastanawiam się czy warto pójść w taki customowy laptop.

Zastanawiam się nad zakupem ponieważ za 5199zl ma całkiem niezłe parametry:
procek i7-6700HQ
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DM ma serwis w PL gdzie rozwiązują większość problemów, a przy jakiejś większej usterce wysyłają do NIemiec.
Ogólnie nie mam zastrzeżeń do marki, lapki mają tej samej jakości co inni producenci (wiadomo , że i tak wszystko leci od Chińczyków), a mają też całkiem niezłe myszki (dobre sensory optyczne) w przystępnej cenie
  • Odpowiedz
Mirunie ktoś wie o co chodzi, komp padł tak jak stoi. Nagle odmówił posłuszeństwa a teraz narzeka że coś jest z dyskiem. To jest jedyny dysk w lapku (ssd) #windows #laptop #ssd
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam,
Chcę kupić jakiegoś laptopa na studia. Przyda się do programowania i czasami jakiś gierek. Cena do około 3700zł. Póki co najlepszą opcją wydaję mi się smart7 Po jakimś czasie dokupiłbym do niego jakiegoś HDD 1TB. Co o nim myślicie? Warto teraz kupować czy może poczekać jeszcze trochę?

#laptop
#laptopy
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czyli ta pasta (krynoaut thermal grizzly) ktora daje xtreem nie jest jakos specjalnie dobra?


@Jacobsky: Jeżeli faktycznie taką dają, to zostaje undervolting, być może też lapping, ale po tym drugim mogą ci unieważnić gwarancję.

Widzialem ze w polecanych laptopach polecasz dreammachines. Dlaczego?

Przy clevo z 1050 ti, są wymienieni wszyscy polscy resellerzy clevo, handlują prawie tym samym, xtreem jest po prostu przeważnie najtańszy.
  • Odpowiedz
Dostałem lapka (Lenovo ideapad 100-15IBD) do zadań biurowych, blisko półtora roku temu. Odkąd pamiętam chodzi strasznie wolno. Laptop siory, 4 letni chodzi szybciej. Formatowałem go, to nic nie zmienia. Używam win10. Użycie dysku przy odpaleniu Chrome i dropbox potrafi skakać do 100%, pamięć na poziomie 75% użycia. Nie wiem co poprawić lub kupić by go przyspieszyć. W komentarzu wklejam specyfikacje sprzętową. Help :c #komputery #laptopy #laptop
H.....s - Dostałem lapka (Lenovo ideapad 100-15IBD) do zadań biurowych, blisko półtor...

źródło: comment_lSk63rDfPXv4PWjoJ7HrZcDMQEmOpPPw.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Klawiatura w Lenovo Y580 to spory atut tego laptopa. Jako ostatni z serii Y ma białe podświetlenie, a nie czerwone.. Niestety lakier w mojej klawiaturze zaczął odpadać i przestało to wyglądać w akceptowalny sposób. Kiedyś wyglądało to tak, teraz ze 40% klawiszy ma ten problem.

Chciał bym w związku z tym zapytać - kojarzycie, macie pomysł, gdzie można jeszcze tanio zdobyć taką klawiaturę? Kiedyś chodziły po 80 zł, teraz 150-180 zł..
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Po włączeniu laptopa marki Asus od razu komp wchodzi do biosu nie ma możliwości odpalenia stanu awaryjnego i innych, wymieniłem baterię na biosie i sytuacje dalej ta sama w biosie widzi podłączony dysk. Co jeszcze mozna zrobic?

#laptopy #laptop #komputery
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach