Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 8

@ZaczynamWszystkoOdPoczatku: ThinkPad E460, Lenovo IdeaPad 510-15
- 1
@detektor_szczescia: szukałbym raczej czegoś w stylu Intelecta X2
- 1
@detektor_szczescia: allegro -> x-kom outlet i oleole outlet. Jego droższym odpowiednikiem jest Asus T100HA
Siema, potrzebuje jakiegoś małego PC/laptopa. Ma nie brać za dużo prądu, musi być cichy i zajmować mało miejsca. Będzie chodził 24/7. Będzie na nim wystawiony lokalny RDP. Musi być na tyle mocny, żeby obsłużył 2-3 VM-ki z VMware Player (w7 pro x64, jakiś debian, i pewnie jeszcze jakis unix). Lan musi mieć 1GB, bo 10/100 są dla podludzi. 8GBRAMu, jakiś dysk SSD (najlepiej na PCI, żeby był mały i nie brał za
@Cesarz_Polski: Intel NUC? Na tym nawet idzie ESXi postawić. Procesory niby U ale dają radę, 16GB wsadzisz, dyski na msata i SATA. USB to nawet 4. Karta 1Gbit.
- 0
- 1
- 0
@zagorzanin: raczej myslalem o czyms na zamowienie bardziej, jak dreammachines np
- 0
@shutafucka: sprawdze
- 3
#laptopy #komputer #komputery #pustulkowelaptopy #laptop
Co mirki myślą na temat tego laptopa :
https://www.x-kom.pl/p/325562-notebook-laptop-156-dell-vostro-5568-i5-7200-8g-256-10pro-940mx-zloty.html
Jest sens inwestować ?Czy może jakaś alternatywa ?Tyle tego jest że już zgłupiałem ...
Jakoś odstarsza mnie grafika radeona ale może niepotrzebnie ? Cenowo można złapać lepszego vostro w mniejszych pieniądzach tyle że z radeonem.
Co mirki myślą na temat tego laptopa :
https://www.x-kom.pl/p/325562-notebook-laptop-156-dell-vostro-5568-i5-7200-8g-256-10pro-940mx-zloty.html
Jest sens inwestować ?Czy może jakaś alternatywa ?Tyle tego jest że już zgłupiałem ...
Jakoś odstarsza mnie grafika radeona ale może niepotrzebnie ? Cenowo można złapać lepszego vostro w mniejszych pieniądzach tyle że z radeonem.
@grajek91: to zależy do czego ma służyć laptop.
5568 ma słaby ekran TN i słabą karta GeForce.
Alternatywnie masz w tej samej cenie masz Dell Inspiron 7560 (sprzęt klasy domowej, ekran IPS, ta sama słaba karta Geforce, brak klawiatury numerycznej, trochę mniej złącz).
5568 ma słaby ekran TN i słabą karta GeForce.
Alternatywnie masz w tej samej cenie masz Dell Inspiron 7560 (sprzęt klasy domowej, ekran IPS, ta sama słaba karta Geforce, brak klawiatury numerycznej, trochę mniej złącz).
Jaki plecak na laptopa polecacie do 200zł ? Miałem targusa cn600 kilka lat. Narazie na oku mam takie:
1. Samsonite NETWORK2
2. American Tourister 15,6" Urban Groove (jakaś submarka samsonite)
#plecak #plecaki #laptop #laptopy #notebook #samsonite
1. Samsonite NETWORK2
2. American Tourister 15,6" Urban Groove (jakaś submarka samsonite)
#plecak #plecaki #laptop #laptopy #notebook #samsonite
- 0
@Miloszinho: tak z ciekawości, nikt nigdy nie próbował Ci się dobierać do tego plecaka? Ja to chyba bym się bał nosić lapka za parę tys. w plecaku.
- 0
@rtk993: nikt nie próbował. Wg. mnie raczej większe prawdopodobieństwo że do torby na lapka by Ci się dobrali.
Czas zamknąć pewien rozdział.
Wyłączam na stałe mojego pierwszego laptopa. Acer Extensa 5630EZ. Kupiłem go z kasy z 18stki, 7 lat temu. Od początku to nie był dobry sprzęt, ale jakiś był, no i własny. Przeżył wiele, najpoważniejsze to dwa razy zalana klawiatura i popsuty przycisk power. Jak go włączałem? Jeżeli odłączysz źródła zasilania (kabel+akumulator), zresetujesz zegar systemowy poprzez wyciagniecie baterii systemowej i wlozysz w kolejności baterię, akumulator oraz kabel od zasilania
Wyłączam na stałe mojego pierwszego laptopa. Acer Extensa 5630EZ. Kupiłem go z kasy z 18stki, 7 lat temu. Od początku to nie był dobry sprzęt, ale jakiś był, no i własny. Przeżył wiele, najpoważniejsze to dwa razy zalana klawiatura i popsuty przycisk power. Jak go włączałem? Jeżeli odłączysz źródła zasilania (kabel+akumulator), zresetujesz zegar systemowy poprzez wyciagniecie baterii systemowej i wlozysz w kolejności baterię, akumulator oraz kabel od zasilania
źródło: comment_0iuQi70AtT3ScZoz7jFLZjEVltJdTqOT.jpg
Pobierz- 2
@czikapu: arduino podłączone do sieci lokalnej, połączone z fotokomórką wykrywającą ruch przy drzwiach. A potem sygnał Wake on LAN ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cześć Mirki, jaki laptop do 2500 zł polecacie? Generalnie zależy mi na tym, żeby był jak najbardziej trwały i żeby "zużywał" się jak najwolniej w normalnych warunkach. Jakiego producenta polecacie?
Zastosowanie: word i internet.
#komputer #laptop #kiciochpyta #zakupy
Zastosowanie: word i internet.
#komputer #laptop #kiciochpyta #zakupy
- 0
@S355StructuralSteel: i będzie bił na głowę nówcie sztuki po 2,5k pln, sam mam asusa b451ja z i7MQ i działa porównywalnie
- 0
@S355StructuralSteel: Dell Vostro 5568 w najtańszej konfiguracji
- 1
#szukamlaptopa #laptopy #laptop
Czołem Mirki,
Chcę w najbliższym czasie nabyć laptopa, służącego głównie do programowania. Budżet raczej niewielki (do 1000zł) i będę celował w jakieś używane laptopy biznesowe. I moje pojęcie o technologiach jest raczej średnie. Stąd też parę pytań:
1. Czy jest duża różnica pomiędzy II i III generacją i5? Czy w ogóle to są procesory, w które powinienem celować?
2. @Pustulka pisał też coś w swoim zestawieniu
Czołem Mirki,
Chcę w najbliższym czasie nabyć laptopa, służącego głównie do programowania. Budżet raczej niewielki (do 1000zł) i będę celował w jakieś używane laptopy biznesowe. I moje pojęcie o technologiach jest raczej średnie. Stąd też parę pytań:
1. Czy jest duża różnica pomiędzy II i III generacją i5? Czy w ogóle to są procesory, w które powinienem celować?
2. @Pustulka pisał też coś w swoim zestawieniu
@Seveir: ad4: kupiłem 3 lata temu latituda E6410 za ~1300zł, to bateria po 2,5 roku zaczęła kasztanić (a nie wymienię, bo się zatrzask zblokował).
- 1
Czy w ogóle to są procesory, w które powinienem celować?
@Seveir: i5 ivybridge, i3, i5 haswell.
pisał też coś w swoim zestawieniu o technologii pozwalające na pełne korzystanie z prędkości SSD. Mógłbyś wskazać, jak odróżnić takie laptopy (czyli na co zwracać uwagę w opisie), żebym miał możliwość w przyszłości wymienić taki dysk.
Wszystkie laptopy od ivy bridge w górę mają sata III, komputerów z sandy bridge przy takim budżecie już bym
Polećcie jakiegoś dobrego laptopa w cenie do 3000 zł, który uciągnie nowe gry i nie będzie z nim problemów. Chciałbym coś sprawdzonego, dlatego liczę na was :)
#hardware #laptopy #komputery #kiciochpyta #laptop #pustulkowelaptopy
#hardware #laptopy #komputery #kiciochpyta #laptop #pustulkowelaptopy
- 2
konto usunięte via iOS
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Czy ktoś jest w posiadaniu laptopa Dream Machines G1060-15PL10 i mógłby się podzielić "real foto" jak on wygląda.
Najlepiej z każdej strony. Doświadczenia z użytkowania również mile widziane.
Zastanawiam się czy warto pójść w taki customowy laptop.
Zastanawiam się nad zakupem ponieważ za 5199zl ma całkiem niezłe parametry:
procek i7-6700HQ
Najlepiej z każdej strony. Doświadczenia z użytkowania również mile widziane.
Zastanawiam się czy warto pójść w taki customowy laptop.
Zastanawiam się nad zakupem ponieważ za 5199zl ma całkiem niezłe parametry:
procek i7-6700HQ
@JazzBlurr: dzieki za odpowiedz, szukam czegos dla siebie i DM cenowo wychodzi bardzo zacnie w porownaniu do innych firm
DM ma serwis w PL gdzie rozwiązują większość problemów, a przy jakiejś większej usterce wysyłają do NIemiec.
Ogólnie nie mam zastrzeżeń do marki, lapki mają tej samej jakości co inni producenci (wiadomo , że i tak wszystko leci od Chińczyków), a mają też całkiem niezłe myszki (dobre sensory optyczne) w przystępnej cenie
Ogólnie nie mam zastrzeżeń do marki, lapki mają tej samej jakości co inni producenci (wiadomo , że i tak wszystko leci od Chińczyków), a mają też całkiem niezłe myszki (dobre sensory optyczne) w przystępnej cenie
- 2
Witam,
Chcę kupić jakiegoś laptopa na studia. Przyda się do programowania i czasami jakiś gierek. Cena do około 3700zł. Póki co najlepszą opcją wydaję mi się smart7 Po jakimś czasie dokupiłbym do niego jakiegoś HDD 1TB. Co o nim myślicie? Warto teraz kupować czy może poczekać jeszcze trochę?
#laptop
#laptopy
Chcę kupić jakiegoś laptopa na studia. Przyda się do programowania i czasami jakiś gierek. Cena do około 3700zł. Póki co najlepszą opcją wydaję mi się smart7 Po jakimś czasie dokupiłbym do niego jakiegoś HDD 1TB. Co o nim myślicie? Warto teraz kupować czy może poczekać jeszcze trochę?
#laptop
#laptopy
- 2
- 1
Czyli ta pasta (krynoaut thermal grizzly) ktora daje xtreem nie jest jakos specjalnie dobra?
@Jacobsky: Jeżeli faktycznie taką dają, to zostaje undervolting, być może też lapping, ale po tym drugim mogą ci unieważnić gwarancję.
Widzialem ze w polecanych laptopach polecasz dreammachines. Dlaczego?
Przy clevo z 1050 ti, są wymienieni wszyscy polscy resellerzy clevo, handlują prawie tym samym, xtreem jest po prostu przeważnie najtańszy.
Dostałem lapka (Lenovo ideapad 100-15IBD) do zadań biurowych, blisko półtora roku temu. Odkąd pamiętam chodzi strasznie wolno. Laptop siory, 4 letni chodzi szybciej. Formatowałem go, to nic nie zmienia. Używam win10. Użycie dysku przy odpaleniu Chrome i dropbox potrafi skakać do 100%, pamięć na poziomie 75% użycia. Nie wiem co poprawić lub kupić by go przyspieszyć. W komentarzu wklejam specyfikacje sprzętową. Help :c #komputery #laptopy #laptop
źródło: comment_lSk63rDfPXv4PWjoJ7HrZcDMQEmOpPPw.jpg
Pobierz- 2
Klawiatura w Lenovo Y580 to spory atut tego laptopa. Jako ostatni z serii Y ma białe podświetlenie, a nie czerwone.. Niestety lakier w mojej klawiaturze zaczął odpadać i przestało to wyglądać w akceptowalny sposób. Kiedyś wyglądało to tak, teraz ze 40% klawiszy ma ten problem.
Chciał bym w związku z tym zapytać - kojarzycie, macie pomysł, gdzie można jeszcze tanio zdobyć taką klawiaturę? Kiedyś chodziły po 80 zł, teraz 150-180 zł..
Chciał bym w związku z tym zapytać - kojarzycie, macie pomysł, gdzie można jeszcze tanio zdobyć taką klawiaturę? Kiedyś chodziły po 80 zł, teraz 150-180 zł..
- 3
417
Kradzież Della e7240 w małopolsce
Okradziono mnie z laptopa: Dell latitude e7240, szary, 12,5 cala, intel i5, 256GB SSD, 8GB RAM, klawiatura podświetlana, USB 3.0 i z matryca matową. Do kradzieży doszło 15.04 w nocy w Bystrej Podhalańskiej, woj. małopolskie. Sprswdzam allegro, olx. Wierzę w moc internetow. Dzieki za pomoc!
z- 119
- #
- #
- #
- #
- #
- #
























Uprzedzam złote myśli innych
Czy może jest coś wydajniejszego w takiej samej cenie ?
#laptopy #komputery #pcmasterrace #laptop #hardware #cokupic
Oprócz jednego, zewnętrznęgo który pracując upadł i poszedł w cholere.( A i tak był bardzo fajny bo wcześniej też zaliczył kilka uderzeń i to podczas pracy)
Seagety są dosyć tanie, w takim razie czy marki jak hgst/hitachi/toshiba dadzą rade ?
Bo WD w podobonej cenie ma chyba same 5400 RPM 8mb