https://youtu.be/syvD1oqHHR8?t=7 Pamiętam jak oglądałem te słowa Pudzianowskiego do hejterów na żywo w TV. Wtedy faktycznie większość osób się śmiała, że maksymalnie może walczyć 30 sekund a teraz? Pokonuje byłego mistrza KSW i większość osób chce zobaczyć go w walce o pas. Człowiek legenda i tytan pracy, zaczynał sporty walki po 30, teraz ma 45 lat i ciężkimi, systematycznymi treningami doszedł do miejsca, którego nikt mu nie wróżył. #ksw #famemma
Norman skomentował tweeta FAME MMA odnośnie jego walki za oceanem i kontraktu. Czyżby kolejna organizacja, która się na nim przejedzie, bo mu za bardzo zaufali? Fat boy Boxdel pewnie cały czerwony.
Dlaczego te wszystkie powtórki (nawet na oficjalnym kanale KSW) nie pokazują dość istotnej rzeczy, czyli młota jakiego wyłapał materla czysto na szczenę kiedy już leżał na macie? #mma #ksw
Podobno Arbi Shamaev powiedział gdzieś, że nigdy nie będzie przygotowywał Pudziana do walki z Mamedem, pamietacie może gdzie to powiedział i jakie podał wyjaśnienie?
@Don_Lukasio: element negocjacji wchodzi w grę, ale też arbi boi się brać dla Mariusza przeciwników lotnych na nogach i mówi, że pod tym względem materla był idealnym rywalem
Mam takie pytanko odnośnie #mma #ksw #boks wszelkich #sztukiwalki w połączniu z #prawo Jakie podstawy prawne sprawiają, że takie walki są legalne? Pytam absolutnie poważnie. Przecież w każdym innym przypadku przy tego typu walce walczący mieliby zarzuty o próbę zabójstwa, uszkodzenie ciała itd, Policja by to rozgoniła i żadne tłumaczenie, że obie strony się dogadały nie miałyby znaczenia. Co sprawia, że wystarczy sobie zarejestrować(?) federację sztuk walki i można organizować już takie
@trv61866: Organizacja. Jak kolega wyżej napisał, instytucje państwowe muszą wyrazić na to zgodę, musi być pełne BHP, zapewniona pomoc medyczna, itp. Od starożytnej Grecji, do dzisiaj są walki legalne i nielegalne, różnica taka, że na legalnych od razu ktoś Cię ogarnie, jak dostaniesz wpierd0l i będzie wiadomo, co, kto, kiedy i dlaczego, bo wszystko jest rejestrowane.
@trv61866: Dlatego jest w Polsce ciągle żywa debata na ten temat - generalnie odbiór społeczny MMA (bo chyba o tą dyscyplinę Ci najbardziej chodzi) przez lata diametralnie się zmienił (choć takie FAME MMA robi krecia robotę). Za tym sportem leży potężny biznes a biznes lubi stabilizację - stąd bardzo mocne parcie na regulację sportowe i prawne. Na świecie są kraje gdzie organizacja gal (a nawet trenowanie) MMA jest nielegalna jak np.
@reett: @TylkoDuda123: Wystarczyło się zainteresować wcześniej niż ostatnią galą z Pudzianem to wiedzielibyście ilu utalentowanych zawodników zatrudnili w ostatnim roku. Ruchała, Kaczmarczyk, Soldaev, Michaliszyn, Bartosiński, Rutkowski, Śmiełowski, Pawlak, Eskiev, Leśko, Oumar Sy itd. Ale rozumiem że niedzielni kibice, tylko po co wtedy sie wypowiadać? :P
@reett: #!$%@?ł po 5 rundowym boju z mistrzem. Walka była dosyć bliska, wielu nawet punktowało 3-2 w rundach dla Borysa. Dał najlepszą walke od lat (ogromny progres kondycyjny) więc skreślanie go byłoby idiotyzmem. On wciąż ma dopiero 32 lata. A przed walką z Marianem miał passe 3 wygranych z rzędu. Więc mówienie że "wszystko ostatnio #!$%@?ł" jest zwykłym kłamstwem.
Oceniając stricte poziom sportowy, jak to aktualnie wygląda u pudziana? W sensie, czy on dalej jest po prostu ogromnym silnym chłopem czy faktycznie już coś potrafi? Byłby w stanie mierzyć się z kimś lepszym czy jego przyszłość to raczej freaki w ksw? #ksw #pudzian #pudzilla
@Rome: Pudzian to pełnoprawny zawodnik MMA i nie ma co #!$%@?ć. Jest średnim zawodnikiem na skali światowej ale w dalszym ciągu zawodnikiem. Polską wagę ciężka w większości by pozamiatał mimo mniejszych umiejętności stricte technicznych. Ten chłop ma psyche i zaparcie jak mało kto. De Fries czy Stosic to raczej nie ten poziom ale resztę ogórków śmiało może zmasakrować.
@pokey: To było 4 lata temu. 4 lata treningu u takiego człowieka jak Mario to ogrom czasu jak i pewnie zyskanych umiejętności. Kto wie jak potoczyłaby sie ta walka na dzień dzisiejszy
Irytuje mnie jak ludzie gadają, że bramkarz rozwala topowych zawodników KSW albo że pudzian pokonuje legendy mma, które trenują od urodzenia. Tak jakby w wadze ciężkiej mistrzem UFC nie był człowiek, który zaczął trenować mma 9 lat temu, a w wieku nastoletnim pracował za miske żarcia w kopalni piachu. ( ͡°͜ʖ͡°) W wadze ciężkiej nie potrzeba aż tyle talentu i czasu aby być na przeciętnym poziomie
@TylkoDuda123: To nie jest reguła. Chodzi mi wyłącznie o to, że w wadze ciężkiej dzięki samym warunkom fizycznym i minimalnym stażu w mma możesz pokonywać średnią półkę. Cormier od dziecka trenował zapasy, które są świetną bazą pod mma, a samo mma zaczął trenować dopiero jakoś w wieku 30 lat
@TylkoDuda123: Uprościłem trochę "warunki fizyczne", bo zaliczyłem do tego też naturalną siłę ciosu, dzięki której w LHW i HW można pokonać nie wiadomo jakiego technicznego magika. Mark Hunt, Chuck Liddel, Jimi Manuwa, Greg Hardy, to tak z pamięci wszyscy zaczęli treningi w wieku około 30 lat
I on chciał walki z Soldiciem xD Typowe walki dla hajsu by potem ten hajs wydać na ratowanie zdrowia z tymże zdrowia czasem nie można kupić ( ͡~ ͜ʖ͡°) #ksw