Jest tu ktoś znający się na szyciu? Ile może zająć ogarniętemu krawcowi skrócenie spodni (garniturowych) i zawężenie nogawek? Da radę ogarnąć to, w godzinę?
#krawiectwo
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Orientuje się ktoś ile mniej więcej może kosztować u krawca poszerzenie pasa w spodniach? Szkoda mi wyrzucać porządnych jeansów Wranglera, tylko dlatego, że trochę się roztyłem i są na mnie odrobinę za ciasne. Będę wdzięczny za polecenie jakiegoś fachowca z Łodzi, który mógłby się podjąć takiej roboty ʕʔ

#pytanie #modameska #krawiectwo #lodz
O.....r - Orientuje się ktoś ile mniej więcej może kosztować u krawca poszerzenie pas...

źródło: comment_1632225694F81MPNKFQ1DKZrYWRm652V.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, sądzicie, że istnieje taka usługa krawiecka jak wymiana lub dodawanie puchu w kurtce puchowej? Właśnie piorę swój płaszcz puchowy i obawiam się, że wsad ulegnie przemieszczeniu i kurtka nie odzyska formy. Puch się nie tylko zbije, ale też przemieści ()i już go nie roztrzepię.
Zastanawiam się, czy pracownia krawiecka dokonałaby wymiany puchu na nowy, czy to bardzo kłopotliwe?
#krawiectwo #modadamska
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dwieplaze: Jeśli wsad jest dobrze przepikowany, nie powinien się przemieścić. Bezpośrednio po praniu płaszcz będzie płaski niczym flądra, to normalne. Jak podeschnie, pierze zacznie powoli wstawać i trzeba je dobrze roztrzepać. Mam puchową kurtkę, do prania wybieram sobie z reguły możliwie upalny dzień i w trakcie schnięcia wielokrotnie trzepię, łapiąc czasem za górę kurtki, a czasem za dół. Oprócz tego w bardziej opornych "komórkach" rozprowadzam zbyt zbity wsad równomiernie palcami.
  • Odpowiedz
wyobrażałam sobie, ze można wejść pod podszewkę, i tam od spodniej strony nacinać komórki i wkladać porcję pierza do każdej.


@dwieplaze: Trudno by to było zaszyć z powrotem tak dobrze, żeby pierze nie wyłaziło, szczególnie podczas kolejnego prania. Moim zdaniem nawet jakby ktoś by się podjął, to trudno powiedzieć, co by z tego wyszło. Z ciekawości poguglałam, ktoś pytał o coś podobnego:
https://forum.outdoor.org.pl/index.php?topic=19563.0
  • Odpowiedz

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kolejowyturysta: Małe zdjęcie, ale w pierwszej kolejności szukałabym pod frazą "green wool fresco", ew. jeszcze z dopiskiem "fabrics" bądź "cloth"
  • Odpowiedz

Macie do polecenia w #warszawa jakieś poprawki krawieckie? Na krawiectwie znam się ani trochę, ale wydaje mi się, że potrzebuję kogoś kto się serio na tym zna i zajmuje się czymś więcej niż przyszywanie zamków i jakieś drobne poprawki. Jeśli ma to znaczenie, chciałabym zmienić krój szydełkowanego swetra w sposób chyba dosyć nietypowy, nawet nie wiem czy możliwy.
#pytanie #krawiectwo #szydelkowanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dzoli: za dużo trudnych pytań!!! (,) Nie mam pojęcia jaki jest splot niestety. Wrzucam zdjęcia na których jest widoczna nitka (stąd moje założenie, że jest po prostu zszyty, a nie w całości wyszydełkowany). Niestety, nie wiem co jeszcze mogę o nim napisać bo na szydełkowaniu znam się jeszcze mniej niż na krawiectwie :( Może zdjęcia coś rozjaśnią.
c.....a - @dzoli: za dużo trudnych pytań!!! (╯︵╰,) Nie mam pojęcia jaki jest splot ni...

źródło: comment_1629982292jVxQnoEJIoos1pTjiOUUBz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Rudszy_132:
Link do strony producenta jest w opisie filmu na YT - wystarczy kliknąć.
Na stronie producenta jest informacja o sprzedaży m.in. przez Amazon- wystarczy kliknąć.
Na stronie Amazonu jest informacja, że wysyłają do Polski - wystarczy kliknąć.

Linków ci nie podam, bo lenistwo to rak naszych czasów.
  • Odpowiedz

Domowa krawcowa, ultramaszyna (szkoła) na FB ma co jakiś piątek bodajże webinary szyciowe, oferują też kursy online, twoje wykroje i ich kurs solidne podstawy szycia na maszynie.
  • Odpowiedz

#szycie #krawiectwo
Kupiłem sobie maszynę przemysłową z potrójnym transportem. Olisew dnu241, to niby jakaś zżyna z nieprodukowanego już modelu juki.
Wszystko fajnie ale co jakiś czas pojawia mi się olej na nitce. Pojawia się i znika, przeszycie kawałka odpadowego materiału zdaje się nie robić różnicy. Powinna być gdzieś od tego jakaś regulacja czy coś? W ubogiej instrukcji nic na ten temat nie widzę.
Jeśli to ma jakieś znaczenie
ZaQ_1 - #szycie #krawiectwo
Kupiłem sobie maszynę przemysłową z potrójnym transporte...

źródło: comment_1626111558qS0Ltd2DshbjShSWXPiF9s.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZaQ_1: Może ktoś przed sprzedażą ją "od serca" naoliwił i ruch obrotowy elementów teraz rozchlapuje. Taki test mi przyszedł do głowy: szyjesz minutę najwolniej jak się da a potem tyle ile fabryka dała. Przy wolnym szyciu nie powinno być takiej siły odśrodkowej która by rozchlapywała, więc nici powinny pozostać czyste.
  • Odpowiedz
@pytonger: szyje i tak wolno bo jeszcze nie ogarniam i brudzi tak samo przy ledwo 600 ściegach na minutę i przy 3200

Dobra znalazłem instrukcję do innej maszyny i jest śruba do regulacji smarowania chwytacza, to pewnie będzie to.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Szyjące Węgierki i Mirki, co jest polskim odpowiednikiem fusible web (bondaweb)? Chcę zrobić różowej handmade niespodziankę i coś uszyć, mam wykroje i instrukcję z użyciem właśnie fusible web, ale nie umiem znaleźć tego produktu w polskich internetach i już głupieję. To ma połączyć dwa kawałki materiału za pomocą żelazka, no ale nie jest to klej ani materiał, tylko jakieś topliwe termo włókno (?). Linki do konkretnego produktu mile
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Szyjące Węgierki i Mirki, co jest p...

źródło: comment_16250605485Ua7mpTaUmkY4sxxaHoKaZ.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach