Jak można sobie zestawić takie połączenie aby dowolnego nowego laptopa gamingowego mozna było podłączyć jednym kablem usb-c do zasilania oraz przesyłać nim obraz do TV. Z tym, że chciałbym aby były dwa takie długie kable USB-C jeden w dziennym, który dostanie do stołu jak i kanapy, drugi w sypialni do biurka i łóżka. Wszystko poprowadzone w listwach przypodłogowych.

#informatyka #elektronika #komputery #telewizory #hifi
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy może któryś z szanownych Mirków stal przed wyborem głośnika bluetooth, który miałby również służyć jako głośnik do TV?

Co się lepiej sprawdzi? Czy będą jakieś różnice w odsłuchu stereo pomiędzy jednym JBL Charge / Anker Soundcore Motion+ a dwóch tańszych głośnika pracujących w trybie stereo? Jeśli to drugie to jakie polecalibyście głośniki w sumie do ok 550zł?

#pytanie #audio #hifi #telewizory #zakupyzchin
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

popularne stacje radiowe

@seelk: Niestety to niewystarczająca odpowiedź. Jeśli chcesz coś osiągnąć to trzeba konkretniejszych danych.
Tutaj masz wykaz nadajników w Polsce: https://radiopolska.pl/wykaz/fm
I powiedz, jakie stacje (nazwy) zamierzasz odbierać, swoją lokalizację (miasto powinno wystarczyć) i ewentualnie ocenić odległość od nadajników, z których zamierzasz odbierać stacje.
  • Odpowiedz
Mirasy, Mirabelki, mam pytanie, może ktoś się zna, posiadam od kilku tygodni Edifier s3000 pro, i czy ktoś ma jeszcze problem z bass reflexem, lub coś ogarnia w temacie, konkretnie chodzi o charczenie/świst powietrza jak są mocniej rozkręcone. Na jednych piosenkach mniej lub wcale, na innych więcej. W większości przypadków zagłusza to muzyka, ale jak już się trafi taki moment basowy, bez góry to świst jest bardzo słyszalny. Czy to problem po
youbreathe - Mirasy, Mirabelki, mam pytanie, może ktoś się zna, posiadam od kilku tyg...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Janusz_Sportu: wykręć głośnik, znajdź cieniutki kawałek gumy (coś a la dętka) i podklej od wewnątrz żeby połączyć te luźne elementy i zatkać otwór. Ważne żeby żaden element nie miał luzu inaczej będzie pierdzieć.

Będzie skutecznie i estetycznie. Jeśli się nie powiedzie to zawsze zostaje wymiana zawieszenia ale jeśli nigdy nie robiłeś to szanse na estetyczną i poprawną wymianę za pierwszym razem oceniam na 60%
  • Odpowiedz
  • 0
Mam dwa głośniki ALTUS 110 i do tego jakiś stary wzmacniacz Sony. Myślę żeby zmienić wzmacniacz na coś bardziej zgrabnego z pilotem (wow, ale luksus ( ͡º ͜ʖ͡º)) i odtwarzaniem przez Bluetooth. Widziałem u znajomych amplituner #denon RCD-M41(pic rel), tylko czy to nie będzie lekki przerost formy nad treścią? Bo w sumie radia czy CD nie potrzebuje, ani drugiego wejścia optycznego. Jedynie wyjście na subwoofer
Brant - Mam dwa głośniki ALTUS 110 i do tego jakiś stary wzmacniacz Sony. Myślę żeby ...

źródło: comment_1634060513lZZOzwCNs383xejuVyXKTW.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Uh, audiofilskie fora? Zjedzą mnie tam.


@Brant: nie nie zjedzą, najpierw wejdź i poczytaj. Tutaj Twoje pytanie zginie za kilka godzin i przyjdzie kolejna osoba która zapyta zapewne dokładnie o to samo bo wykop to ściek informacyjny taki sam jak facebook w którym nie da się nic znaleźć. Na forum jakoś to działa i można się czegoś doszukać.
  • Odpowiedz
@Brant: praktycznie co nie kupisz a będzie normalnym wzmacniaczem da sobie spokojnie radę o ile nie będziesz chciał nagłaśniać imprez a tylko pokój.
  • Odpowiedz
@kartofel322: w epoce kaseciaków - a nawet sporo wcześniej - lampowe sprzęty to już był ewenement. Jedyne lampy w środku to były żarówki od podświetlenia skali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czy w budżecie do 2000 zł dam radę skompletować (mogą być używane komponenty) poprawnie grający zestaw do odsłuchu płyt winylowych za pomocą słuchawek?
Czy możecie mi utworzyć listę komponentów do zakupu (oraz zarekomendować jakieś słuchawki, najlepsze które posiadam to: Shure SRH440 oraz Denon ah-mm200 - czy takie się nadają?)

#hifi #winyl #audio #audiofile #dzwiek #hiresaudio #gramofon
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hero207: Różnica między typowym gramofonem a nowym tworem z usb/BT jest trochę jak między zegarkiem na baterie a mechanicznym/automatycznym tj. brak duszy w tym pierwszym (opinia).

Twoje poszukiwania proponuję zacząć od gramofonu, entry level na które ostatnio patrzyłem to Dual 505 lub Rotel 830/850. Stare i mogą wymagać odrobinę uwagi. Z nowych może coś Pro Ject- są proste i tanie. Krytyczna jest wkładka i jej parametry chociaż sam gramofon jest
  • Odpowiedz
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: potem przedwzmacniacz słuchawkowy, zajmie mniej miejsca niż pełnoprawny wzmacniacz hi-fi i powinien dać lepszy dźwięk. Przedwzmacniacz podejdzie każdy markowy, ważne żeby sprawdzić odpowiednie wyjścia i wejścia są obecne we wszystkich komponentach. Słuchawki bym zostawił takie jakie masz na razie, przy dobrych komponentach mogą okazać się zupełnie wystarczające.
  • Odpowiedz
elo #hifi #audio #audioboners

rozmyślam nad zmianą audio do nowej chaty bo skromne bx5 nie wyrabiają już w obecnej z salonem 37m
w nowym ~50m2.

czy na takiej powierzchni poradzi sobie wharferale linton?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ojezu: była w nich soczystość i jedność monitora - ale to konkretny setup i miejsce :)

wiem, że można coś większego ale czy faktycznie potrzebuję większego - tego właśnie nie wiem

@cichaj: bardzo różnej muzyki. Potrafię katować ibiza mixy z ~2000r w mp3 albo składanek z youtube, mam jakąś kolekcję klasyki we flac.
4.4 i elac - dużo łatwiej byłoby przekonać małżonkę - drobniejsze i wyglądają :D mam MA BX5 -
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wielowitamin: powiem ci szczerze je że ja handluje sprzętem i mam przesłuchane setki kolumn. Mam jakiś ogólny problem z marką wharfedale a miałem z 10 par. Wszystkie grają dla mnie tak nudno, bez wyrazistości i życia.
  • Odpowiedz
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: bo mało osób miało słuchawki za 200 zł na uszach i nie wiedzą jaką one robią różnicę w porównaniu do słuchawek dołączonych do telefonu. Nie mówiąc już o słuchawkach za 2k, a auto w naszej mentalności jest takim wyznacznikiem statusu społecznego
  • Odpowiedz
@Chrzonszcz: monitor i ubasiony dźwięk to sprzeczność

Jak ma być basiwo w drewnie, to kup sobie "podłogowe" Solo29 za 7 stów i odkręć w nich bass, będzie go więcej niż w większości zestawów 2.1/5.1. Natomiast w dobrych monitorach nastawionych przede wszystkim na projekcje, basu nie będzie nigdy za dużo, będzie tyle ile ma być
  • Odpowiedz