Siema, nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na pytanie: czy mogę zostawić skuter Blinkee przy rynku w strefie płatnego parkowania? Chodzi mi konkretnie o miasto Rzeszów.
#blinkee #rzeszow
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki jeżdzące na #blinkee i innych tego typu (np #yumi w #gdansk ) - przypominam że fakt jechania na skuterze nie zwalnia was z przestrzegania przepisów drogowych. Sam jestem użytkownikiem takich skuterków i dziś wracając takowym z pracy ze zgrozą obserwowałem jak typek na skuterku ściął sobie po prostu dwa pasy na skrzyżowaniu w poprzek bo chciał skręcać w lewo. W aucie za taki manewr otarłby
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Line-Storm: ale wciąż możesz w skrajnych przypadkach dostać zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, czyli w teorii nawet roweru nie można :) Plus mandat może otrzymać też osoba bez uprawnień.

Jeśli chodzi o siedzenie na zderzaku to niestety mi się zdarza :/ Tyle że jak jadę tak blisko następnego auta, to tak na prawdę nie za nim, a z boku, nie w tej samej linii co auto. Teoretycznie mam gdzie wyhamować... ale
  • Odpowiedz
W obliczu zjeb***ej komunikacji miejskiej w #trojmiasto, szalonych mnożników Ubera w godzinach szczytu i tego że mój rzęch dieslowy dogorywa, #blinkee stało się moją ulubioną formą poruszania się po mieście, zaraz po rowerze. Jak ktoś z Blinkee to czyta to mam tylko jedną uwagę: WINCYJ skuterów poprosimy w Trójmieście, WINCYJ!!! Bo na razie bywają duże dziury na mapie i nie zawsze idzie znaleźć wolny.

Ciekaw jestem jak
q.....q - W obliczu zjeb***ej komunikacji miejskiej w #trojmiasto, szalonych mnożnikó...

źródło: comment_gR8Crun7BPKCpyLyzrQqFLBc33VVGumc.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@qwarqq:
Mnie zastanawia, czemu takie Blinkee czy @traficar mogą wejść na rynek bez żadnych dotacji i dopłat od miasta, mimo kosztów rozruchowych o kilka rzędów wielkości większych od rowerów -- a system rowerów -- no nie da się, jak miasto kasiorą nie sypnie.
¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Ok, mogłem coś pomylić, wiem że jest jakaś umowa z Orlenem nt tankowania za pomocą kodów QR, musiałbym pogrzebać.


@qwarqq:
Z Traficarowego FAQ:

Co mam zrobić jeżeli w trakcie wynajmu zabraknie mi paliwa?

Staramy się, żeby użytkownicy Traficar nie musieli martwić się o paliwo. Niestety w wyjątkowych sytuacjach może się zdarzyć, że w trakcie wynajmu zabraknie paliwa. Skontaktuj się z naszą infolinią pod numerem +48 12 3000 330, aby uzyskać
  • Odpowiedz
@kicjow: a skąd jesteś? :P We Wro jest chyba jeszcze jedna jakaś wypożyczalnia (i nawet dojeżdża do mnie / w sensie strefa) ale nie mogę znaleźć na necie
  • Odpowiedz
Jeśli jesteście użytkownikami #blinkee albo macie w planach nimi zostać, ale nie jeździcie jakoś super i nie czujecie się pewnie na skuterze to nie przepychajcie się między samochodami. Serio, nigdzie nie ma w przepisach, że na światłach musicie stać pierwsi. A no i te białe linie oddzielają pasy ruchu, po nich się nie jeździ, szczególnie gdy buja was na lewo i prawo.
Na to wszystko przyjdzie jeszcze pora, a do
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

białe linie oddzielają pasy ruchu, po nich się nie jeździ


@h3lloya: Skoro wpis dotyczy raczej nowicjuszy, to dodam że nawet po lekkim deszczu jeżdżenie motorem czy skuterem po takich liniach jest zwyczajnie niebezpieczne, farba to nie asfalt, mokra robi się mocno śliska, dużo bardziej niż asfalt.
  • Odpowiedz
@Goglez: powiem więcej - po deszczu, będąc niedoświadczonym, jeżdżenie skuterem, w którym nie wiadomo jakiej jakości są opony, nawet po asfalcie może być ryzykowne. To nie samochód z milionem systemów, że jadąc te 40-50 km/h i dając hamulac do oporu na mokrym nic się nie dzieję.
  • Odpowiedz
#warszawa jesli zastanawiacie sie gdzie sa wszystkie #blinkee i czemu tak mało, to moze jest wiecej takich osób jak ja, które trzymają skuter od północy na płatnej pauzie tylko po to zeby po południu przejechać 5km :P tego trzymam od wtorku rano, tylko zeruje licznik około północy #c--------------l
zielonamarchewka - #Warszawa jesli zastanawiacie sie gdzie sa wszystkie #blinkee i cz...

źródło: comment_hsd5mltVvqiDnxTgl6EDpbxn89QCwtkU.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bizkitek83 @mchmjszk: myśle ze ok 2000-2300, ale juz troche wydałem. Wszystko przez wykop - wrzuciłem posta, moderacja nie usunęła, Google wypozycjonowalo jako pierwszy wynik. Dziękuje Wypok. Jeszcze troche komentarzy pod artykułami na temat Blinkee dodałem. Pozniej ludzie podlapali i zaczęli spamować, ale ja byłem jednym z pierwszych. Od sierpnia jezdze głównie samochodem wiec nie mam na co wydawać, a teraz oddałem do mechanika i śmigam.
  • Odpowiedz