Zakłady Samochodów Dostawczych; ostatni samochód Nysa zjeżdża z taśmy produkcyjnej. Od 1957 roku wyprodukowano 380 575 samochodów tej marki. Nysa, 3 lutego 1994 r.
Turbina parowa jest to silnik (maszyna cieplna) wykorzystujący energię cieplną pary wodnej, wytworzonej zwykle w kotle parowym lub wytwornicy pary, do wytworzenia energii mechanicznej, odprowadzanej wałem do innej maszyny, np. generatora elektrycznego.
Przepływ pary przez kolejne rzędy łopatek turbiny wiąże się ze spadkiem entalpii pary. Entalpia zamieniana jest na inną formę energii a mianowicie mechaniczną - odprowadzoną na wał: turbina==generator gdzie następuje przemiana energii mechanicznej w elektryczną.
@DywergencjaRotacji: No na pytanie zagadkę. Ciepło odpadowe z elektrowni Opole jest w małej części wykorzystane do celów grzewczych w gminie Dobrzeń Wielki i do celów technologicznych.
Mirunie źli ludzie z serwisu zamiast mi tylko wymienić popsute gniazdo USB w tablecie to mi gratisowo potrzaskali wyświetlacz. Nie chcą przyjąć do wiadomości że ja nie chce takiego "gratisu". W sumie to wyparli się tego, że to prezent od nich. Tableta nie odebrałem. Pokwitowanie dalej mam. Macie może pomysł jak to sensownie załatwić?
@ameliniowyguzik @Rapepo na kręcenie Małysza to za małą ma wartość. @cecyl właśnie cholera nie mam jak udowodnić że był cały jak go oddawalem. W sumie drugi raz. Za pierwszym razem powiedzieli mi że gniazdo wymienione, jednak nie dało się przez nie ładować to oddałem do poprawy. Okazało się że jednak gniazda nie wymienili tylko coś tam polutowali w starym. No i ten gratis dzisiejszy sprytnie ukryty pod tłustym odciskami
Jak wymienię dolny sworzeń wahacza to wypadałoby robić geometrię? To może od razu wymienię sobie końcówki drążka, żeby nie iść za każdym razem? Coś jeszcze wymaga sprwadzenia geometrii po wymianie? Pacjent to ford focus mk2 z kolumną mcphersona. #mechanikasamochodowa #samochody
@stolichnaya Tabex to taki Desmoxan dla ubogich ;-) Ten sam składnik: cytyzyna. Nieco tańszy od Desmoxanu. Właśnie gdy pierwszy raz spróbowałem to nie czytałem dokładnie ulotki i ominalem ważna informację, że należy całkowicie odstawić papierochy do 5 dni od pierwszej dawki. Przez te 5 dni jarałem mniej bo lek działał i czułem nawet obrzydzenie do papierosow jednak po 5 dniu palilem co raz więcej i tabletki przestały działać. Myślę że ważne
za Pap https://t.co/le2sSIdwxm
#motoryzacja #ciekawostki #polska
źródło: comment_4yrHQ4tuLf0VD6Tom0jzC7g4n0bo0bXT.jpg
Pobierz